1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Przełyk Baretta
soja

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 19270

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-11-07, 00:49   Temat: Przełyk Baretta
Witam po długiej przerwie. Kilka osób pytało na priv co z moim Barettem, więc odpowiem tutaj, żeby było widoczne. Generalnie bez zmian. Wypustka metaplastyczna, która trochę urosła ( z 5-6mm do 10mm) w ciągu kilku lat. W hist-pat dysplazja małego stopnia. Zażywam Helicid 40 mg na dobę. Gastroskopia raz na 1-1,5 roku. Objawów żadnych . I oby tak dalej ☺. Pozdrawiam .
  Temat: Przełyk Baretta
soja

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 19270

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-11, 23:30   Temat: Przełyk Baretta
Witam ponownie . Dawno tu nie pisałam, ale odebrałam świeże wyniki hist-pat i jest na nich coś innego niż zawsze . Bardzo proszę o przetłumaczenie, bo nie wiem, czy dobrze kombinuję, że pojawiła się dysplazja :?ale?: OESOPHAGUS BARETTI ( SIM+, dysplasia+ ) , ABpaS dodatni . Co te wszystkie plusy znaczą ? Czy zmiana w przełyku zaczyna się powolutku zezłośliwiać ? ? Z góry dziękuję za wszelkie informacje .
  Temat: Przełyk Baretta
soja

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 19270

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-22, 14:24   Temat: Przełyk Baretta
Iwciu kochana, przeczytałam artykuł i metoda zapowiada się super, ale coś mi się wydaje, że zanim doczekam skierowania to już może być za póżno :| . Ta metoda dopiero do nas wchodzi,a wiadomo jaki jest NFZ :roll: . Niestety nikt mi nie proponował enteroklizy, ani endoskopii kapsułkowej ( prosiłam o nią, ale mi odmówiono, a koszt prywatnie ok. 2,5 tys ) . Męcza mnie cały czas kolonoskopią ( ałuuuuuuuuuuua :/ [__] ) , której nienawidzę i gastroskopią ( już wolę od kolonoskopii ) .
  Temat: Przełyk Baretta
soja

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 19270

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-22, 00:17   Temat: Przełyk Baretta
Dziękuję wam za podpowiedzi :) . Moja gastrolożka powiedziała, że niby mam lepiej niż inni, bo w razie czego moje raczysko zostanie wyłapane we wczesnym stadium ze względu na częste kontrole endoskopowe :roll: . Mam się z tego cieszyć :?ale?: . Wiem jak wygląda rak przełyku i nawet we wczesnym stadium to żaden powód do zadowolenia . Naprawdę nie mogę zrozumieć czemu tego poprostu nie wytną, skoro wiedzą, że powoduje raka . Naczytałam się o barettcie wiele, ale nie znalazłam odpowiedzi . Przecież on i tak nigdy sam nie zniknie :| . Pomimo dobowej dawki IPP 80 mg mam mnóstwo dolegliwości ze strony układu pokarmowego . Sam barett nie daje żadnych objawów, ale ja mam bóle brzucha głównie od wrzodów . Idąc po kolei od góry mam : przełyk baretta, przepuklinę rozworu przełykowego, chorobę wrzodową żołądka ( 2 wrzody w tej chwili 8 mm i 1 cm ), przewlekłe nadżerkowe zapalenie żołądka, polipy żołądka, chorobę wrzodową dwunastnicy, stan zapalny dwunastnicy oraz przewlekłe zapalenie jelit . Do tego na dokładkę stłuszczona wątroba . Parę razy miałam badanie w kierunku celiakii z powodu zniszczonych kosmków jelitowych i limfagiektazji w okolicach dwunastnicy . Z badan wychodzi 0/1, czyli teoretycznie nic . Ogólnie rzecz biorąc to wielka kicha i tyle :tiaa: . Ciągłe bóle brzucha, non stop śluzowe lub krwawe biegunki ( już nie pamiętam kiedy się normalnie wypróżniłam ), wzdęty brzuch jak w 9 miesiącu ciąży i.t.p . Na szczęście co jest może dziwne wogóle nie mam zgagi . Nie wiem co się te moje bebechy tak zbuntowały, ale mam już tego dość . A wszystkie te problemy zaczęły się już jakieś 10 lat temu od zakażenia Helicobacterem .
  Temat: Przełyk Baretta
soja

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 19270

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-21, 17:04   Temat: Przełyk Baretta
Przełyk baretta mam zdiagnozowany od jakiegoś roku . Na moją gastrolożkę nie mogę narzekać . To ona znalazła u mnie baretta . Tak przy okazji wrzodów na żołądku. Najgorzej jest z terminami do poradni . Gastroskopię mam robioną raz na 4 miesiące . W tej chwili zażywam IPP 40 mg rano i wieczorem, czyli 80 mg na dobę . Zastanawiam się dlaczego nie wytną mi tego świństwa od razu, teraz, żeby nie miało szans na zezłośliwienie :?ale?: . Asiu , czy u twojego taty również rozpoznano przełyk baretta ?
  Temat: Przełyk Baretta
soja

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 19270

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-19, 22:47   Temat: Przełyk Baretta
No właśnie, nigdzie nie mogę znaleść dokładnej liczby zachorowań :?ale?: . Mam zdiagnozowany przełyk baretta i jestem pod ścisłą obserwacją, ale podczas każdej gastroskopii i pobierania wycinków, boję się, że hist-pat wykaże, że to już rak . Skoro przełyk b. jest stanem przedrakowym, to chyba muszę się spodziewać, że przyjdzie wkońcu wynik potwierdzający zezłośliwienie . Kurczę, czy każdy z takich osób jak ja jest skazany na raka :?ale?:
  Temat: Przełyk Baretta
soja

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 19270

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-19, 22:18   Temat: Przełyk Baretta
Mam pytanie . Czy u osoby cierpiącej na przełyk baretta zawsze dochodzi do rozwoju raka ? Czy jest szansa na prześlizgnięcie się z tym dziadostwem bez przemiany nowotworowej ? U jakiego procenta osób zmiana ulega zezłośliwieniu ? Z góry dziękuję za odpowiedż :) .
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group