1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 20
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2014-01-13, 16:37   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Czas zaktualizować wątek , bo dawno nic tu nie pisałam . Dom jest przepisany na mnie . Po szantażu mojego męża, że jak ojciec domu nie przepisze to nawet złotówki do niego nie dołożymy , ojciec dał się zawieść do notariusza i papiery podpisał z wielkim bólem . Niedługo po tym, czyli jakieś pół roku po śmierci mamy zakochał się na zabój w jakiejś pudernicy i zarządał zwrotu papierów :!: :!: :!: , bo jak stwierdził , jego dziewczyna musi mieć gdzie mieszkać, jak on kiedyś umrze . Oczywiście go wyśmiałam :twisted: . Stwierdził, że w takim razie on sobie pójdzie do swojej dziewczyny mieszkać .O dziwo, jak dotąd nadal nie poszedł . W naszych stosunkach kompletnie nic się nie zmieniło . Nadal mi ubliża i traktuje jak szmaciarza . Ale przynajmniej wiem, że z domu mnie nie może wygonić :) . Na temat mojej mamy wypowiada się w sposób taki, że włos się jeży na głowie . Mówi, że teraz sobie znalazł lepszy model i że nareszcie czuje , że jest szczęśliwy i że żyje. Czyli przez 35 lat życia z mamą nie był |wht?!| . Jak coś mówię o mamie, to stwierdza : matka już nie żyje i zapomnij o niej . Po co latasz na ten cmentarz, jak tam nic nie ma w tym grobie oprócz ścierwa ? W momencie jak matka umarła to już nie ona tylko ścierwo zostało . Dzisiaj np usłyszałam, że nie dorastam nawet do pięt jego dziewczynie, bo jestem kuchtą i sprzątaczką, a jego dziewczyna nie musi nic robić, bo jest stworzona do innych celów ( nawet nie chcę myśleć do jakich ) . Dopiero teraz widzę, że tak naprawdę to on mojej mamy wcale nie kochał . Było mu poprostu wygodnie, bo prała, sprzątała i.t.d . Ale była chora, więc wybrakowana . I tak sprawa wygląda z moim ukochanym tatusiem z piekła rodem . Już się przestałam zastanawiać, dlaczego on mnie nienawidzi . Nie obchodzi mnie to . Wogóle przestałam się nim przejmować . Czasem mi go wręcz żal, bo wiem, że na starość zostanie sam jak palec . Już teraz ludzie się z niego śmieją za plecami . Przykro mi tylko jak słyszę te złe słowa na temat mamy, bo poświęciła mu prawie całe swoje życie i na co jej to było . Moja rada dla osób w podobnej sytuacji jest taka, żeby nauczyć się z tym żyć i olewać osobę, która w ten sposób nas traktuje, czy jest to ojciec czy ktokolwiek inny . Nikt nie ma prawa szargać i poniżać drugiego człowieka . Pozdrawiam wszystkich czytających .
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-03-14, 16:18   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Dzięki Bogna za pamięć :) . U mnie to samo . Cisza narazie, nie licząc prawie codziennych słownych utarczek ( takich mniejszego kalibru ) . Chyba tatuś nie ma czasu, żeby mnie zamęczać, bo się skupił na lataniu za babami i szukaniu zapchajdziury tak zwanej :roll: . Spędza czas na oglądaniu pisemek dla zboczków i czytaniu ogłoszeń matrymonialnych . Biedna mama się chyba w grobie przewraca :-( :-( :-(
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-22, 15:40   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Bogna, przykro mi, że i ciebie spotkała taka sytuacja :-( . Rozumiem cię doskonale . U mnie na razie cisza . Czekam na rozwój wydarzeń . Mój mąż działa, a ja się nic nie odzywam .
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-09, 16:16   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Erin ksiądz Egzorcysta był, ale uciekł w popłochu, jak łóżko w pokoju zaczęło lewitować :hlehle: :hlehle: :hlehle: . Nawet on biedaczek nie dał rady tatusiowi z piekła rodem :lediable: . A tak na poważnie też już o tym myślałam . W najgorszym wypadku może to byłoby jakieś wyjście :roll:
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-09, 15:54   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Dziękuję wam wszystkim za miłe słowa i rady ::thnx:: . Dajecie mi więcej zrozumienia i uczucia tu na forum niż ojciec mi dał przez całe życie . Iwciu już sobie zakupiłam ten dodatek i jeszcze jeden był do Rzeczpospolitej - też nabyłam . W tej chwili sprawa wygląda tak - mój mąż ma spróbować pokojowo załatwić tą sprawę . Jutro jedzie do notariuszki z którą już się umówił, a ona sporządzi wszystkie papiery . W papierach będzie widniało, że ojciec przepisuje dom na mnie i na mojego męża, oraz że ma on dożywotnie prawo mieszkania w nim . Nie wiem co z tego będzie, bo dzisiaj rozmawiałam z dobrą znajomą mojej śp. mamusi . Mój ojciec był u niej i jej męża na kawie w niedzielę . Ona go podpytywała co z domem, a on szedł w zaparte, że domu mi nie zapisze . Próbowali mu przemówić do rozsądku, ale na nic :-( . Wogóle widzę, że ojciec O ZGROZO :evil: zaczyna rzeczywiście szukać sobie jakiejś babki . Mama się chyba w grobie przewraca :cry: . Jeszcze 2 miesiące nie upłynęły od jej śmierci, a on już za babami lata :shock: :evil: . Co to za człowiek :?: I on mówi, że ją kochał :?ale?: . Tak więc zobaczymy co będzie po rozmowie z moim mężem :| . Mam nadzieję, że ojciec ulegnie, bo jak nie to chyba siłą i pazurami z niego wyduszę za co mnie tak nienawidzi :storm: :storm: :storm: |mad2| . Może by tak zrobić test na ojcostwo :?ale?: . Coraz bardziej mnie ta sytuacja wykańcza :cry: . Mam serdecznie dość tego szarpania się z nim o wszystko i totalnego braku akceptacji :evil: . Gdyby mamunia żyła byłoby zupełnie inaczej :cry: . Dopóki mama żyła wykańczał mnie jej wredny rak, a teraz po jej śmierci wykańcza mnie własny ojciec :uuu: . Czy ja kiedyś zaznam spokoju ??????????
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-06, 22:35   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Ten wątek z adopcją, uwierzcie mi - już wiele razy o nim myślałam . Ale po pierwsze pytałam mamę o to i stanowczo zaprzeczyła . Po drugie wypytywałam resztę rodziny i znajomych, ale każdy się z tego śmiał . Po trzecie jestem niestety podobna do ojca i to bardzo . Nawet sposób w jaki stawiamy kroki jest podobny . Nawet grupy krwi posprawdzałam i też się zgadza . To chyba raczej odpada . Co do mojego ateizmu, Katarzynko to napewno nie jest powód, bo zawsze chodziłam do kościoła i byłam katoliczką, a na ateizm przeszłam dopiero jakieś 3 lata temu . A ojciec żle mnie traktował od malenkości :| . Wczoraj wieczorem tatuś poleciał do spowiedzi . Dzisiaj mam spokój, bo chyba usiłuje nie zgrzeszyć i mnie grzecznie omija .
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-05, 14:20   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
erin29 napisał/a:
Soja poproś księdza o wizytę u Tatusia - tylko pamiętaj musi to być Ksiądz Egzorcysta :twisted:

O tak [yee] !!! I tu erin29 masz ŚWIĘTĄ rację :hlehle: :hlehle: :hlehle: . Może to by pomogło kochanemu Tatusiowi :hlehle: |dev| .
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-05, 14:06   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Mark napisał/a:
Soju, to może powinnaś porozmawiać z księdzem

Mark, jestem ateistką , wiec rozmowa z księdzem nie wchodzi w rachubę .
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-05, 12:37   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Małgosiu81 współczuję ci tego co przeszłaś :tull: . Mój ojciec nie jest alkoholikiem, nic z tych rzeczy . Nie pije, nie pali, co niedzielę do kościółka, bo katolik z niego pełną gębą, zawsze czyściutki, dobrze ubrany . Ale pod tą całą fasadą normalności i przykładności kryje się jakaś przerażająca zgnilizna duchowa :-( . Nawet nie wiem jak go określić |bezradny| . Czasem myśle, że może on jest chory psychicznie i widzi we mnie jakiegoś demona albo coś :pasdunormal: [nooo] . Naprawdę nie wiem . A na spacerek z TATUSIEM po tylu latach niestety już nie liczę . Na nic nie liczę z jego strony, oprócz wyzwisk i głupawego dogadywania . Dziś, żeby mi było weselej, posądził mnie o kradzież złotówki :/hahaha/: :/hahaha/: :/hahaha/: |idiota| |idiota| |idiota| . Ja zaczęłam się śmiac, że się porządnie obkupiłam i zabawiłam za tą jego niewidzialną złotówkę .Nie no, to poprostu jakaś totalna farsa |wht?!|
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-05, 00:22   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Jestem bardzo wdzięczna za oferowaną mi pomoc, naprawdę ::thnx:: . Muszę poszukać wszystkich dokumentów . Jeśli chodzi o mojego męża to poproszę go, by namówił ojca do przekazania domu mnie . On z moim mężem całkiem normalnie rozmawia . Szanuje go i słucha . Ale wiecie co - siedzę i płaczę, bo tak naprawdę nie zależy mi na domu, na jakichś majątkach . Oddałabym to wszystko za chwilę, kiedy mój tato podszedł by do mnie, przytulił, pogłaskał po głowie i powiedział to magiczne : KOCHAM CIĘ CÓRECZKO................ To byłoby dla mnie wiele więcej warte niż dom, bo dom można zdobyć, a miłości ojca nie . Serce mi pęka jak sobie pomyślę, że nigdy czegoś takiego nie przeżyłam i nie przeżyję :cry: :cry: :cry: . Od mamy słyszałam to często, a od ojca nigdy. I nigdy nie usłyszę...................Niestety od mamusi też nie .
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 23:32   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Wogóle mi się nie mieści w głowie, że musiałam założyć taki wątek :-( :-( :-( . To jakiś koszmar . Mam nadzieję, że obędzie się bez ciągania po sądach, bo tego chyba bym już nie przeżyła [zalamka] . Może mój mąż jakoś to z nim załatwi . Mam nadzieję, że mamusia tego wszystkiego nie widzi, bo chyba by jej serducho pękło z żalu :-( . Tak strasznie mi jej brakuje, że aż mi dech zatyka :cry: :cry: :cry: . Dziękuję wam wszystkim za słowa wsparcia . To pomaga ::thnx::
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 23:22   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Babka jest niewiele lepsza od ojca. Patrzy w niego jak w święty obrazek, tak więc na nią nie mam co liczyć . Wiem, że babka zapisując dom ojcu , dodała zapis o dożywotnim mieszkaniu w domu . A co do tego, że ojciec nie podzielił się z mamą domem to dla mnie zawsze było chore i nieraz pytałam ją dlaczego się nie upomina o to, ale mi odpowiadała, że jej na żadnych majątkach nie zależy . Taka dobra była, bidulka moja :cry: . Ale skoro tak strasznie ją kochał ( to było widać ), to dlaczego właściwie nie podzielił się z nią domem ??? Nigdy nie zrozumię tego człowieka . Dla mnie jest wstrętnym, bezdusznym egoistą i taki zawsze był . Prawo własności domu ma w tej chwili tylko i wyłącznie mój ojciec niestety .
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 23:11   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
iwka3219 napisał/a:
Soja,
czy zapisa notarialny - przenisie wlasnosci z babki na twojego ojca byl w trakcie malzenstwa ? czy przed malzenstwem taty z mama ?

Czy zapis byl w testamencie czy podczaz zycia babki jako zwykly akt notarialny ?

Tu batdzo licza sie szczegoly i dokaldnie okreslenie czasu i okolicznosci ..

Z tego co się orientuję jest i to i to, czyli testament oraz akt notarialny ( babka go dobrze zabezpieczyła ) . Babka żyje nadal ( ma 88 lat ) . A jeśli chodzi o czas, to wydaje mi się, że dom był zapisany jeszcze przed zawarciem małżeństwa, ale tu mogę się mylić . Wiem, że mama nieraz żartowała, że nic jej się w tym domu nie należy :-( .
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 23:06   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Pytałam ojca chyba z milion razy czym sobie zasłużyłam na takie traktowanie :uuu: . Zawsze mi odpowiadał, żebym mu dała spokój i że głupia jestem. Teraz już nawet nie pytam, bo z nim się i tak nie da porozmiawiać normalnie . Wcale bym się nie zdziwiła jakby sprowadził sobie do domu jakąś lafiryndę i to na nią dom zapisał . Wydaje mi sie, że on wolałby spalić ten dom niż mi go dać :-( .
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 22:59   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Dom został zbudowany przez moja babkę, czyli ojca matkę . Został on notarialnie zapisany przez nią w całości ojcu jako jedynemu spadkobiercy . Mama nie była uwzględniona w żadnym z zapisów . Zawsze śmiała się, że mieszka w nieswoim domu :-( . Z tego co wiem to i tak należałoby się jej coś przez zasiedzenie ( mieszkała w tym domu ok. 35 lat ) . Ale nic nie zmieni faktu, że dom jest w papierach tylko na ojca . Więc teoretycznie może z nim zrobić co zechce :-( .
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group