1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: misiak - komentarze
smutnax

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73837

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-10-01, 20:13   Temat: misiak - komentarze
Witam, nie wiem od czego zależy zachowanie wobec chorej osoby ale wydaje mi się że jest to raczej kwestia charakteru człowieka. Nie ukrywajmy, panuje straszna znieczulica, obojętność, ludzie się o siebie nie troszczą, każdy chce coś zyskać , mało osób robi coś bezinteresownie. Widać to na codzień, nie chodzi tylko o chorobę ale także zwykłe drobne rzeczy, które wymagają po prostu kultury.

Ostatnio idę środkiem miasta, ludzi duuużo a taki staruszek zgina się przy ławce na której leży plecak ( próbuje go nałożyć), podchodzę, pomagam mu- sekunda- nic mnie to nie kosztowało , a ile osób przede mną go minęło i zero reakcji.

Wchodzę do tramwaju, ledwo się człowiek mieści, ścisk , tłok a niedaleko mnie stoi kobieta która trzyma tak ok 4 letnie dziecko na rękach, obok młodzi chłopcy rozwaleni sobie siedzą i nawet im do głowy nie przyjdzie ustąpić miejsca. Sama mam 3 latka więc wiem jak to jest i na cały tramwaj mówię TO NIKT PANI NIE USTĄPIŁ MIEJSCA? Kazdy wzrok spuszczony, udają że nie słyszą ale cisza się w tramwaju zrobiła (mimo to nikt nie zareagował ).

No więc dążę do tego , że skoro ludzie są tak obojętni wobec innych, małe gesty są dla nich ciężkie do wykonania to jak maja się dla kogoś poświęcić? Jak oddać swój czas , zaangażowanie i to w tak ciężkich chwilach jak choroba ?

To chyba tylko kwestia tego jaki człowiek jest. Ktoś kto nie jest "dobry"z natury nagle nie stanie się opiekunem, pomocną osobą bo może nie potrafi? To nie jego styl.

Ja jestem z natury tych dobrych,wrażliwych, ciężko jest mi przejść obok krzywdy ludzkiej ale znam osoby które troszczą się tylko o siebie i nawet nie to że specjalnie tylko nie mają odruchu dostrzegania innych.

Twoja mama ma szczęście że trafiła się jej taka synowa jak TY! ;)
  Temat: misiak - komentarze
smutnax

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73837

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-09-27, 10:42   Temat: misiak - komentarze
hej , takie dziwne hostorie gdzieś wyczytałam , powtarzam głupoty... ;)
  Temat: misiak - komentarze
smutnax

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73837

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-09-24, 22:04   Temat: misiak - komentarze
Hej |wht?!| skąd on się tam znalazł... Jakiś czas temu jak czytalam na temat raka, znalazłam artykuł że rak to jes taki wąż co żyje w organizmie a przerzuty to jaja które sklada. Wiem że to głupie ale ktoś nawet sensownie to wszystko wytłumaczył. Może u Was to dobry znak (pozbycie się tego węża z piwnicy)Trzymam kciuki za Twoją mamę jak również za wszystkich w chorobie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group