1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 24
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
scorpion1611

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 17908

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-28, 23:00   Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
Czekam na decyzję czy w moim szpitalu podadzą mi właśnie ten schemat , jeśli nie jadę do warszawy , jesli tak to odbiorę u siebie - bo mam blisko , a po tym schemacie gemox wylatują włosy ?

[ Dodano: 2017-02-28, 23:03 ]
Czuję sie dobrze zaczynam po niedzieli , ale są przeżuty w lewe płuco juz ostatnio jeden guzek wycieli a teraz jest ich kilkanaście malutkich ognisk (pierwotnie guz był wklejony w lewe płuco po chemi zmniejszył się i odkleił się od płuca ), i lipa ciekawe czy chemia to mi zniszczy te nowe ogniska w płucu i śródpiersiu -odnowa po raz 3 w tym samym miejscu
  Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
scorpion1611

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 17908

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-27, 16:37   Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
To na odziale bym nie musial byc? To nie jest tak jak przy vipie ze 5 dni w szpitalu bylem ? Polrzedmie chemie bardzo zle szczegolnie po vip
  Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
scorpion1611

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 17908

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-27, 13:06   Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
Mam pytanie ile dniowa lub godzinna jest chemioterapia schematem GEMOX ? nie mogę znaleść odpowiedzi , jeśli w poruwnaniu do chemi schematami Vip/T-bep , jest ona łagodniejsza czy agresywniejsza dla pacjenta ?
  Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
scorpion1611

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 17908

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-21, 18:57   Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
Mam już odpowiedź od Doktora jestem w kontacie dzięki :)
  Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
scorpion1611

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 17908

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-20, 21:34   Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
marko1

mam pytanie bo pisałem maila do Pana doktora na maila co podałeś predzej w moim wątku ale znalazlem też taki adres ? tomasz.sarosiek@magodent.com.pl który może być poprawny ładnie napisalem mam nadzieje ze Pan doktor odpisze chociaż wątpie że odpisuje na maile bo pewnie nie ma czasu tak czy siak napisałem na dwa adresy email :mrgreen:
  Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
scorpion1611

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 17908

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-19, 20:49   Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
usuwane były resztki po chemioterapii tak jak pisze 10 chemii dostałem 6 vip 4 t-bep i OPERACJA tego co zostało po chemii a zmniejszyło się 2 razy jak przed chemią , poźniej następne 4 chemie 3 t-bep i 1 vip i następna operacja .. Dlaczego ? ponieważ po 1 operacji usunięcia wszystkiego juz po miesiącu świeciło mi sie w tym samym miejscu przy badaniu pet- wniosek dla mnie prostego kowalskiego taki że nie usuneli tego dokładnie ... ale kto się przyzna do błędu , druga sprawa po 2 operacji która była teraz czyli miesiąc i ze 2 tygodnie temu czyli świeża sprawa nie mam po niej żadnych badań prześwietleń nic ... jedynie 2 razy robione afp jeden wynik 400 drugi po 2 tyg od 1 1800 afp , ide dopiero na peta i dalsze leczenie - kolejny wniosek sam chirurg mi to powiedział , ze drugiej operacji nie można traktować jako radykalnej po prostu wycieli tyle ile widzieli i mogli i tyle , po prostu mogę mie,s na jakis, tetnicach czy zyłac czy czyms to miec ze nie mogą tego wyciac mówia ze wszystko co widzieli wycieli ale prawdopodobnie utkania nowotworowe są bardzo głeboko zakorzenione dlatego jak cebula co się zasadzi w ziemi puszcza szczypior i szczupior mi usuwają a cebula zostaje , jestem prostym człowiekiem nie mam wielkiej wiedzy na temat onkologi tylko wiem tyle ile sam sie nauczyłem i dowiedziałem od rożnych lekarzy także tych z warszawy ale może akurat lipnie trafiłem na tej konsultacji w Warszawie teraz pojade jeszcze raz do tego konkretnego lekarza poleconego przez was . mam nadzieje ze rozumiecie moja wypowiedz

[ Dodano: 2017-02-19, 21:04 ]
OSTATNIE BADANIE PRZED SAMĄ OPERACJĄ TK KL PIERSIOWEJ

  Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
scorpion1611

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 17908

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-19, 20:32   Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
ok dziękuje skontaktuję sie z tym lekarzem , żadnych badań obrazowych nie mam po operacji , jedynie wynik biopsji drugiej operacji ( który podałem jako pierwsze zdjęcie na stronie 2 w moim temacie ) która miała być radykalną lecz jak się okazuje po wynikach taką nie jest bo przed operacją afp 200 wynosi, 2 tyg po operacji makler afp wynosi 400 , 4 tygodnie po operacji makler 1800 .. na komisji lekarsjkiej składającej się z przedstawicieli działów : terakochirurgicznych , onkoologicznych , radioterapeutycznych wyrazili swoje opinie - wniosek dalsze leczenie chemioterapią , bo w moim przypadku radioterapia nie zadziała , operacje miałem ponad miesiąc temu więc odpada , i zostaje chemia . jakim schematem nawet lekarz nie znal odpowiedzi , decyzja bedzie podjęta jak będe przyjęty na odział , przed przyjęciem badanie prawdopodobnie pet tak byłem umówiony czekam na tel ze szpitala na kiedy badanie po badaniu ide na odział na leczenie chemią po tym kierunkuje się do warszawy , w trakcie badań bede pisał do lekarza przez was poleconego
  Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
scorpion1611

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 17908

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-19, 14:06   Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
Dobrze dziękuję za informację , a w sprawie dodanych wyników ktos coś może powiedzieć na ich temat jak wygląda sytuacja i jak dalej może wyglądać leczenie ? bo z tego co się orientuję jedyną drogą leczenia w moim przypadku jest chemioterapia , lecz co jeśli ona już nie bedzie działać ? czeka mnie tylko powolna śmierć ?
  Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
scorpion1611

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 17908

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-18, 14:01   Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
Nie obrażam się , zaraz podeślę kilka wyników :) na forum

[ Dodano: 2017-02-18, 16:19 ]
1.Tomograf Klatki Piersiowej bez i z kontrastem
data badania : 29.10.2015 rok
STAN: po 3 pierwszych chemiach schematem VIP

[ Dodano: 2017-02-18, 16:36 ]
2.Pierwsze prześwietleni i badania ROZPOZNANIE CHOROBY
Data badania :04.08.2015 rok
STAN:Stan rozpoznania choroby - przed jakimkolwiek leczeniem
-Morfologia
-Mocz
-RKZ
-Badania Biochemiczne
-USG jamy brzusznej
-RTG Klatki piersiowej
-TK Klatki Piersiowej
-EKG 1
-Echo Serca

[ Dodano: 2017-02-18, 16:41 ]
2.2 Pierwsze prześwietleni i badania ROZPOZNANIE CHOROBY

CZĘŚĆ DRUGA BADAŃ

[ Dodano: 2017-02-18, 16:45 ]
3.Badania dodatkowe w innym szpitalu
Data badań : 06.08.2015 rok
STAN:Stan rozpoznania choroby - przed jakim kolwiek leczeniem
Badania :
Punkcja lewej jamy opłucnowej + bronchoskopia

[ Dodano: 2017-02-18, 16:48 ]
3.2 Badania dodatkowe w innym szpitalu

[ Dodano: 2017-02-18, 17:11 ]
4.kolejny szpital - Biopsja i jej wyniki
Data badań 12.08.2015 rok
STAN : Wzięto wycinek do badań pierwsza biosja i określenie rodzaju nowotworu
Opis Histopatologiczny :
Rozpoznanie Kliniczne :
miejsce pobrania :wycinek z guza sródpiersia
rozpoznanie: Wynik badania immunohistochemicznego z bloczka o nr 131579/15
afp (+) ,CD30(-),CD117(-/+)słaba reakcja ogniskowo,CK AE1/AE3(+),EMA(-),Gonadotropin(+)
KI-67(+)85%ogniskowo,NSE(-),OCT4(-)p53(+)ogniskowo,15-20%słaba reakcja , PLAP(-/+)ogniskowo.

Rozpoznanie Kliniczne:
Miejsce pobrania:wycinki z guza sródpiersia
Rozpoznanie:Wynik badania immunohistochemicznego z bloczka o nr 131589/15
AFP(-/+)CD30(-)CD117(+)NSE(+)w nielicznych komórkach ogniskowo,OCT4(+)w nielicznych komórkach ogniskowo,p53(+)30%słaba reakcja,PLAP(+)wmałych ogniskach
Rozpoznanie kliniczne D38.3-Nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze ucha środkowego,narządów układu oddechowego i klatki-Śródpiersie
MiejscePobrania : wycinki z guza śródpiersia
Rozpoznanie:Pointrowe(intra1972-73/15)
Rozpoznanie ostateczne:
Mixed Germinal tumir:yolk sac tumor et focal seminora
Guz rozfragmentowany z rozległą martwicą do 60% badanych tkanek

Rozpoznanie kliniczne D38.3-Nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze ucha środkowego,narządów układu oddechowego i klatki-Śródpiersie
Miejsce pobrania :wycinki z guza śródpiersia
Rozpoznanie ostateczne : Tumor germinalis compositus praecipue yolk sac tumor et seminoma focalis. Guz rozfragmentowany z rozległą martwicą .

Rozpoznanie kliniczne D38.3-Nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze ucha środkowego,narządów układu oddechowego i klatki-Śródpiersie
Miejsce pobrania :Wycinki z guza sródpiersia
Rozpoznanie ostateczne: Pointrowe (intra 1974-75/15)
Tumor germinalis compositus praecipue tolk sac tumor et seminoma focalis.Guz rozfragmentowany z rozległą martwicą .
Rozpoznanie kliniczne D38.3-Nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze ucha środkowego,narządów układu oddechowego i klatki-Śródpiersie
Miejsce pobrania:wycinki z guza sródpiersia
Rozpoznanie ostateczne: Intra
Guz Mezenchymalny .Ostateczne rozpoznanie z bloczków parafinowych.
Rozpoznanie kliniczne D38.3-Nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze ucha środkowego,narządów układu oddechowego i klatki-Śródpiersie
Miejsce pobrania:wycinki z guza sródpiersia
Rozpoznanie ostateczne: Intra
Guz epithelioidny najprawdopodobniej nowotworowy.OStateczne rozpoznanie z bloczków parafinowych.
Rozpoznanie kliniczne D38.3-Nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze ucha środkowego,narządów układu oddechowego i klatki-Śródpiersie
Miejsce pobrania:płyn z lewej opłucnej
Rozpoznanie ostateczne: treść krwista
komórek nowotworowych nie znaleźiono .

17.08.2015
RTG klatki piersiowej
Zdjecie przyłużkowe nie symetryczne brak przednich zdjęc do oceny poruwnawczej stan po wideotorakoskopii lewostronnej stan po załzeniu drenazu L jamy opłucnowej dren zgięty pole środkowe L jednolicie zacienione na obszarze 11x9 cm tu? poniżej pasmowate zacienienia -zmiany niedodmowowo włukniste poza tym płuco L o zmniejszkonej przejrzystości spłycony kąt P-ż L oraz zacienienie obwodowo grub. do 15 mm płyn w L jamie opłcnowej prawe pole płuca bez zmian ogniskowych sylwetka serca nie do oceny rozedma podskórna str L .
Badanie śródoperacyjne Y.04.902
Rozpoznanie patomorfologiczne intra guz epithelioidny najprawdopodobniej nowotworowy .
17.08.2015
badanie histopatologiczne rozoznanie patomorfologiczne tumor germinalis compositus pracipue yolk sac tumor et seminoma focalis guz rozfragmentowany z rozlegla martwica.

[ Dodano: 2017-02-18, 17:19 ]
4.TK jamy brzusznej 23.08.2015 rokdzień przed pierwszą chemioterapią schematem vip


w odrębie płuca lewego guz wielkosci 167x91 mm z cechami martwicy centralnej przylega do t.poodobojczykowej lewej , łuku oraz aorty wstępującej , pnia płucnego lewej tętnicy płucnej zył płucnych lewych i osierdzia . Obszar martwicy wewnątrz guza łącza się w bocznej czesci ze zbiornikiem płynowym wlk 67x41mm zawierajacym pecherzyki powietrza prawdopodobnie zmiana pooperacyjna przy podstawie lewego pluca zbiornik plynowy wlk 74x16mm poza tym pluca bez zmian ogniskowych w srodpiersiu wezlow chlonnych powiekszonych nie wykazano szerokosc do 6mm przytchawiczne górne lewe w prawej wnęce 8 mm kosci bez cech meta

USG jąder 24.08.2015 r
Jądra w prawidowej wielkosci bez zmian ogniskowych bez żulaków

[ Dodano: 2017-02-18, 17:21 ]
5. Badanie jąder po 5 cyklu chemioterapi schematem VIP

08.12.2015 r
Jądra prawidlowej wielkosci jednorodne bez zmian ogniskowych najadrza w normie bez zylaków

[ Dodano: 2017-02-18, 17:26 ]
6.Stan po 6 cyklu chemioterapi Vip

Badanie TH Klatki piersiowej bez i z kontrastem

Guz zarodkowy srodpiersia badanie kontrolne po 6 cyklach ch-th
obecnie w obrembie płata gornego lewego wnikajacy do srodpiersia pluca obszar niskodensyjny ze slabym wzmocnieniem po CM wlk 64x30x44 mm dalsza regresja zmiany wlukniste w lewym plucu poza tym pluca bez ognisk w srodpiersiu wezlow chlonych powiekszonych nie znalezionoi kosci bez cech meta wada rozwojowa pierwszych zeber

[ Dodano: 2017-02-18, 17:36 ]
7.Stan po 6 vipach i 4 t-bep - OPERACA PIERWSZA
Wyniki Histopatologiczne
21.08.2015rok
Miejsce pobrania: wycinkiz guza śródpiersia:
Rozpoznanie:wynik badania immunohistochemicznego z bloczka131589/15
afp(-/+),CD30(-),CD117(+),NSE(+) w nielicznych komórkach ogniskowo,OCT4(+)w nieliczych komórkach ogniskowo,p53(+)30%słaba reakcja,PLAP(+)w małych ogniskach
rozpoznanie ostateczne :
Tumor germinalic compositus praecipue yolk sac tumor et seminoma focalis guz rozfragmentowany z rozległą martwicą
rozpoznanie : intra
guz mezenchymalny

[ Dodano: 2017-02-18, 17:49 ]
8. Wszystkie pety


[ Dodano: 2017-02-18, 17:53 ]
badanie pet nastepne

[ Dodano: 2017-02-18, 18:00 ]
nastepny pet

[ Dodano: 2017-02-18, 18:07 ]
a najnowszy wynik czyli wynik po operacji histopatologiczny podałem prędzej zdjecie kilka dni temu














  Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
scorpion1611

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 17908

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-18, 11:47   Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
Odezwe sie mailowo do tego lekarzw co mi poleciles ;) i pojade znow do CO do wawy ale po pecie i tej 1 vhemi nowym schematem leczenia 2 lini:)
  Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
scorpion1611

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 17908

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-18, 09:36   Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
bardzo dziekuje za odpowiedź ale moim zdaniem trochę lipa żebym do profesorów szedł i ich uczył jak mają mnie leczyć dali teraz peta to na niego pojdę a przy najbliższej okazji delikatnie zasugeruje o Tk z brzuchem , też nie chce isć do lekarza i cwaniakować bo dadza mi papiery i powiedzą sajonara i tyle
  Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
scorpion1611

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 17908

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-17, 23:19   Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
mój jest chyba nasieniakiem w wiekszości , nie mam pojęcia jak ischemat chemi ale jak vip i bep był może Tip ? czekam na decyzje jaką lekarze podejmą w sprawie chemi , a ten wynik co podałem jest aktualny najbardziej i jest on biopsją po ostatniej operacji
  Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
scorpion1611

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 17908

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-17, 15:37   Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
postaram się później dodać wyniki a mam pytane czy jak za tydzień będę miał peta to on wykarze jeśli gdzieś bym miał przeżuty ? tak jak Pani pisze będzie pokazane czy w obszarze około miednicy i w całym organiźmie coś się nie tworzy nowego włączając oba płuca i kości ? Przy zrobieniu badaniu pet ?
  Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
scorpion1611

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 17908

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-16, 13:29   Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
Tylko ze to nie jest przezut do pluc przeniesiony przez krew , tylko miejscowy bo pierwotnie nowotwur byl wklejony w lewe pluco i guzek nowotworowy ktory zostaw wyciety byl w miejscu wklejenia nowotworu a ze nie znacie calej mojej chistori choroby to na pierwszy rzut oka poszecie inne rzeczy mijajace sie z faktani dlatego niechetnie chce co koleiek tu pisac bo i tak zbytnio mi nie pomorzecie nie znajac szczegolowo mojego przypadku bo nie mozna go traktowac schematowo tzn ksiazkowo bo rozpoznanie mialem w ostatnim stadium choroby pol przytomnego mnie zaczeto leczyc bo tak duzy mialem nowotwur

[ Dodano: 2017-02-16, 13:30 ]
A jak ktos chce mi pomoc prosze pisac priv to podam wyniki

[ Dodano: 2017-02-16, 13:32 ]
Przez cala chorobe mialem 3 tk rowniez ktorys z nich brzucha i miednicy , oraz 3 pety ostatni w listopadzie procz miejsca leczonego wszystko czysto
  Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
scorpion1611

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 17908

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-15, 18:33   Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
Tak ostatnie tk bylo samej klatki , przed operacja dzidiaj jestem po konsultacji lekarskiej i bedzie dalej chemia jakims nowym schematem podam wynik biopsji

[ Dodano: 2017-02-15, 19:03 ]
to jest wynik biopsji po ostatniej operacji i mój aktualny wynik [/b]

 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group