1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
sarenka

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 35980

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-07-18, 22:40   Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Napisałam Ci jak było u mojej córki.Mało tego,pojecia nie miałam,że jakby nawet był to czerniak,iż jest to poważna sprawa.(nie wykluczone,że to był czerniak,już teraz się tego nie dowiemy).Ot,było znamię,coś zaczęło się dziać,lekarz pediatra-doskonały fachowiec-skierowanie do dermatologa w poradni przyszpitalnej w Gdyni Redłowie i za kilka dni wyciecie.To robił chyba dermatolog nie chirurg,ale takie zabiegi wykonywał tyko on ,a pracowało tam więcej lekarzy.Chyba wciąż jeszcze tam działa.Moja ciocia miała czerniaka w oku.Oko usunęli,a Ona z cukrzycą leczoną insuliną żyła już wtedy 7 lat,a umarła na powikłania pocukrzycowe po następnych kilkunastu latach.
Nie jest moją intencją Ciebie straszyć i moja rada w kwestii docinki,może być niewłaściwa.Dlatego niech ktoś jeszcze się w tej kwestii wypowie.
Wiesz,co może poszukaj szpital w którym jest taki oddział zabiegowy -Jednego Dnia.To się jakoś inaczej nazywa,ale tam robią takie zabiegi.Zapisz się na wizytę i czekaj.Albo idz na konsultacje do dr Rutkowskiego.Bo,chyba do niego nasi forumowicze jeżdżą.

[ Dodano: 2012-07-18, 22:41 ]
Widzę,że moderator już Ci odpowiedział.Zrób,jak radzi i bedzie dobrze. :)

[ Dodano: 2012-07-18, 22:49 ]
Zle napisałam- nie moderator Ci odpowiedział,a Administrator :)
  Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
sarenka

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 35980

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-07-18, 21:33   Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Nie wiem czy dobrze radzę, może mnie Moderator poprawi,ale ja bym nie ustąpiła. Tylko dążyła do wycięcia całej zmiany z odpowiednio szerokim marginesem w głąb tkanki i wokół znamienia. Ponad 12 lat temu córka lat 18 miała znamię na brzuchu,w okolicy pępka. Znamię było "podejrzane" i w trybie pilnym, mam wrażenie,że w tamtym czasie każde niepewne znamię wycinało się szybko i dość radykalnie. Otóz,córka była ciut przy kości i lekarz na oddziale jednego dnia na dermatologi był bardzo z tego zadowolony. Mógł wyciąć z dużym marginesem. Założył 6 slicznych szwów,a dzisiaj z duzym trudem można znaleść miejsce po zabiegu. Niestety nigdy nie odebraliśmy wyniku histopat. Mnie nie wydano, bo córka była już od kilku miesięcy pełnoletnia, a Ona sama wyjechała na uczelnię w głąb kraju. Potem zapomnieliśmy o tym. Jednak w tym roku w czasie urlopu w PL, była u dermatologa na "oględzinach" wszystkich znamion. Nic nie znaleziono, ale zalecono takie kontrole co roku.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group