1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
sarenka

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-06, 20:06   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Zdarza się,że małżeństwa adoptują dzieci.Fakt może nasze sugestie są bez znaczenia,jednak w życiu wszystko jest możliwe.Myślę,że najważniejsze,aby soja mogła żyć w spokoju.Nie dopuszczalne jest wydzieranie się na matkę,znaczy się soje w obecności jej córki.Jednak myślę,że może lepiej ,aby mąż soi nie angażował się w konflikt.Przynajmniej nie agresywnie.Niekiedy po dobroci -jeśli Ojciec soi chce zięcia słuchać-prędzej można coś pozytywnego uzyskać.Wyjątek to rękoczyny.Generalnie trudno coś mądrego doradzać,jak nie widzi się całej sytuacji.Czy jest w rodzinie soi lub w gronie ich znajomych,ktos kto ma poważanie u ojca soi,potrafi być bezstronnie sprawiedliwy i być mediatorem?
W mojej rodzinie to zadziałało.
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
sarenka

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 23:49   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
asereT napisał/a:
ON jest chory z nienawiści...
-to niech się leczy,i to szybko.Bo jak sam zostanie chory,stary i niedołężny to w najlepszym razie może znaleść się w domu opieki.Wówczas własność domu lub jej brak w niczym mu sie nie przyda.Tak jest z moim sasiadem.Był wyjątkowo nie dobry dla swojej zony-no,zresztą już nie zyje - i dla córki.Teraz jest stary i chory i w domu opieki.Córka nie czuła się na siłach opiekowac się nim.Jak twierdzi nie mogła wyzwolić się od jego przekleństw i wyzwisk.
Krótko-nie ma nikogo z pośród sąsiadów,którzy by mu wspólczuli,a ją potępili.
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
sarenka

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 23:40   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja napisał/a:
bez ciągania po sądach, bo tego chyba bym już nie przeżyła
-przeżyłabyś,nie bój się nic.Jak
iwka3219 napisał/a:
Teraz juz bedziemy dzialac :)
-jak iwka chce Ci pomóc,to ładnie Jej podziękuj i skorzystaj.
soja napisał/a:
Może mój mąż jakoś to z nim załatwi
- w kontekście Twoich wypowiedzi,to jak miałoby to zalatwienie wyglądać?
soja napisał/a:
że mamusia tego wszystkiego nie widzi
-pewnie widzi i w dobrej sprawie Tobie kibicuje.
soja napisał/a:
Wogóle mi się nie mieści w głowie, że musiałam założyć taki wątek
-po to jest to forum,aby siebie wspierać.
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
sarenka

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 23:11   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Katarzynka36 napisał/a:
Szkoda, że w ciagu trwania małzeństwa nie zmienili tego:(
-widać Tato nie za bardzo jednak kochał Mamę,skoro nie zapisał na NIą.

[ Dodano: 2012-01-04, 23:15 ]
soja napisał/a:
czyli testament oraz akt notarialny (
-to chyba jest testament napisany u notariusza,czy tak?
To by znaczyło,że dom jest wciąż własnością Babki?
To chyba nie wiele zmienia jeśli chodzi o owo zasiedzenie,ale wtedy od Babki,a nie Ojca.Kurcze,a co babka mówi na postępowanie tego swojego synka?
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
sarenka

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 23:07   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Cytat:
może nie wpadnie na pomysł zapisu "na schronisko dla
-należy się zachowek.Nawet od psów.

[ Dodano: 2012-01-04, 23:09 ]
Gorzej,że może się ożenić jak mój Tato.Wówczas sytacja prawna mocno sie skomplikuje.A jak trafią się dzieci,to już w ogóle.Dlatego,niech Soja pomysli w miarę szybko o sobie.Wątek zasiedzenia chyba najlepszy.Tylko,że tutaj potrzebna jest jednak rada prawnika,który chociażby właściwe pismo napisze.Ale chyba warto.
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
sarenka

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 23:06   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja napisał/a:
. Z tego co wiem to i tak należałoby się jej coś przez zasiedzenie ( mieszkała w tym domu ok. 35 lat ) . Ale nic nie z
- to zasiedzenie,to jest chyba dobra myśl.To prawo jest dziedziczne.Jesli jest na tym forum prawnik,to może faktycznie zechce posłuzyć Ci radą.
Ja dodam od siebie,że Mama mieszkając w tym domu tak długo,też miała wkład poprzez swoja pracę w utrzymanie,remont itp.tego domu.Poza tym Ty również poprzez swoją pracę w remoncie-zakres prac można wycenić-jak również materiałów budowlanych,które zapenie kupowaliście-rachunki zbierać,faktury-jako partycypujący w tych pracach macie do niego prawo.ja prawnikiem nie jestem,ale chyba ide dobrym tropem.
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
sarenka

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 22:58   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja napisał/a:
Kiedy straciłam moje pierwsze dziecko to skwitował : twoja wina, bo nawet dziecka nie potrafisz przy życiu utrzymać :cry: .Pewnie umarło, bo się przestraszyło jaką głupią matkę będzie mieć . A to przecież nie była moja wina . Ja to dzieciątko Kochałam nad Życie. Było chore i odeszło . Co ja na to mogłam poradzić ???
-może zbyt osobisty to bedzie wpis,ale moja Córka też straciła cała piątkę dzieci nim przyszły na świat.Ma tylko jednego synka.I Wielkie Nieba,nigdy ,przenigdy nikt nie winił Jej za to.Nie wiń siebie,NIE WOLNO!!
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
sarenka

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 22:54   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
czkawka napisał/a:
Myślę, że Twój Tata to bardzo nieszczęśliwy człowiek
-no nie wiem,ja jakoś nie mam zapędów tak mocno usprawiedliwiających wulgarnego i nie godziwego odnoszenia się do własnej córki.
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
sarenka

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 22:52   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja napisał/a:
orientować co do mojej sytuacji prawnej w domu, bo to wszystko za bardzo boli :cry: :cry: :cry:
-Soja to jednak musisz wyjaśnić dokładnie.Mama nie żyje i już na to nic nie poradzisz,teraz czas,abyś zadbała o siebie.Masz męża i dziecko.I dla nich musisz mieć poukładane zycie prywatne -również w kontekscie prawa-jak również emocjonalne.To naprawdę jest bardzo ważne.Tutaj nie sa potrzebni notariusze,tylko przeprowadzone postępowanie spadkowe w Twojej sytuacji w sądzie.Tam należy ustalić czy był testament i co po Mamie zostało.Bo,może jednak coś zostało.Z Twego wpisu wynika,że za bardzo nie jesteś w tej materii zorientowana.
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
sarenka

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 22:46   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja napisał/a:
Dom jest niestety zapisany na ojca, a z tego co on powiedział to nie ma zamiaru mi go dawać (
-straciłam mowę.Dosłownie dom i ziemia na której stoi jest zapisany tylko na Ojca?Od kiedy i przez kogo?
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
sarenka

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 22:39   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
soja napisał/a:
bo widzę, że zaczyna mówić o innych kobietach,
-no,cóż tak bywa.Moja Mama zmarła w wieku 48 lat na wylew krwi do mózgu.Zostawiła mnie lat 18 i brata lat12.Zmarła w czerwcu,a już w listopadzie Tata drugi raz się ożenił.Nie znał tej drugiej kobiety.Zwyczajnie po satrodawnemu Ojca wyswatali.Miał dużo szczęścia,bo to była dobra kobieta.Umarła na serce jeszcze za życia Ojca.
Ja mimo upływu wielu lat,wciąż za Mamą tęsknię,wciąż.
Tata nie był zly,nie dokuczał tak jak Twój,ale był bardzo apodyktyczny i my Jego dzieci nie umieliśmy z Nim rozmawiać.Było ciężko.
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
sarenka

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27553

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 22:31   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Czegoś nie rozumiem w postawie Ojca Soi?Bo jeśli On potrafi wulgarnie odzywać się do córki,to jakim jezykiem rozmawiał ze swoją żoną?I jakie to było kochanie żony,skoro zle traktując własne dziecko sprawiał ogromną przykrość ukochanej?
Soja - zastanów się na zimno nad całą sytuacją jaka była w waszej rodzinie?Jaki był dla Mamy i jak odnosi się do innych ludzi?Też wulgarnie bez zyczliwości?Mieszkacie w mieszkaniu czy może w domku jednorodzinnym?Jaki jest stan prawny tej nieruchomości?
I rozumiem,że w żadnym razie nie wierzysz iż to przez Ciebie Mama zmarła,bo karmiła!Ja naprawdę długo żyję,ale większej bredni nie słyszałam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group