1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: religia a hospicjum
sarenka

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6829

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-09-14, 19:20   Temat: religia a hospicjum
voli napisał/a:
Idąc do hospicjum mieliście świadomość, że są tam księża, symbole religijne itp. Nikt Was nie zmuszał prawda?
-przykro mi bardzo,ale ja uwazam,że w miejscu publicznym nie ma miejsca na żadne symbole religijne.Tak jak nie powinna byc religia w szkołach publicznych.I piszę to ja -katechetka na emeryturze,ale taka ktora miała to szczęście i w szkole juz nie pracowała.
Czy mieli świadomość,że sa tam księżą- pytasz,a ja się pytam czy mieli inny wybór?
Nie,nie dałabym nikogo do katolickiego hospicjum,dziecka do katolickiego przeszkola itp.Dlaczego?Bo w tych instytucjach nie ma zewnetrznej niezależnej merytorycznej kontroli.stąd chorzy
carabis napisał/a:
krzyzami chorzy na korytarzu z tymi wszystkimi pompami, kroplowkami.
- przebywali w jak rozumiem koszmarnych warunkach.A już tego typu dywagacje personelu
carabis napisał/a:
No i kolejna rozmowa z "lekarzem" co bedzie jak sie mama bedzie chciala wyspowiadac.
-są nie do przyjecia.
Nie wydanie rzeczy,które należały do Mamy trzeba nazwać po imieniu - kradzieżą.

[ Dodano: 2011-09-14, 19:31 ]
DumSpiro-Spero napisał/a:
Eskalacja figurek i znaków wiary w miejscach do tego nie przeznaczonych (np. szpitale, hospicja, ale i szkoły czy.. budynek sejmu RP) to również oznaka braku tolerancji dla wszelkich 'innych' i pogwałcenie ich odczuć i poglądów oraz sprowadzenie ich do parteru
-niszczy moją religię.Sacrum sprowadza do profanum.
I mnie osobiście bardzo boli,że to dotyka tych najsłabszych -chorych w szpitalach,a tak bo jak może czuć się żyd leżący w sali z krzyżem,czy dzieci w żłobkach,przedszkolach czy domach dziecka.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group