1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
sara

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80437

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-10-05, 10:14   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Witaj
Z własnego doświadczenia powiem,że wiele zależy od tego do jakiego stomatologa trafisz. Wybierz kogoś kto ma doświadczenie w leczeniu pacjentów onkologicznych nawet jeśli trzeba byłoby do niego jechać parę km. Pierwszy krok to wybrać lekarza i do niego dojechać na konsultację. On widząc stan Twojego uzębienia będzie wiedział co Ci zaproponować.
Protezy nie polecam. To oczywiście wyjście ostateczne i jeśli nic innego nie pozostało to trzeba się z tym pogodzić, ale ja mówię to ostateczność. Trzeba szybko trafić do dobrego fachowca,który zapanuje nad dalszą degradacją.
Ja używam teraz Elmex gel i Colgate z dużą zawartością fluoru kupowaną w aptece. Swoje przeszłam, wydałam kupę kasy na kły. Bałam się,że jeśli dopuszczę do sytuacji gdzie pozostanie mi tylko proteza to wówczas ta proteza będzie ocierać,uciskać, podrażniać może nawet ranić dziąsła i śluzówkę i w ostateczności sprowokuje raka do rozwoju. Może mnie ktoś wykpić, ale takie miałam obawy.
Dla porządku tylko napiszę, że miałam naświetlaną twarzoczaszkę a rozpoznanie to przerzut raka nisko zróżnicowanego, płaskonabłonkowego.
Pozdrawiam ciepło. Działaj. :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group