1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
samsung2014

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15691

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-02-14, 20:48   Temat: Rak jajnika zaawansowany
Dziekuje, kochani za wyrazy współczucia
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
samsung2014

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15691

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-25, 18:57   Temat: Rak jajnika zaawansowany
Mama zmarła wczoraj o godzinie 15.50 :cry: :cry: :cry:
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
samsung2014

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15691

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-15, 20:54   Temat: Rak jajnika zaawansowany
Mama na dzień dzisiejszy ma założoną sondę żołądkową, wiec w wymiotach mama ma ulgę, jednak bywają dni, ze mama jest świadoma ale tez bywają dni, że mama jest nieobecna i gada coś od rzeczy i z tym moje pytanie czy możliwe, że jest spowodowane lekami czy tez samą chorobą nowotworowa a może to przerzut do mózgu? :cry:
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
samsung2014

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15691

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-11, 18:23   Temat: Rak jajnika zaawansowany
Dziekuje kochani za tak szybką i konkretną odpowiedz. Najważniejsze to teraz ulżyć mamie w cierpieniu i bólu ale tym już się zajmie personel w hospicjum naprawdę są tam przemili i przesympatyczni ludzie o których tak na co dzień w żadnych mediach nie słyszymy za wiele.
Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2015-01-11, 19:17 ]
[color=#3f704f]samsung2014,
Dziękuję w imieniu personelu Twojego hospicjum za dobre słowo. W mediach o dobrych ludziach nigdy nie ma wiele - zło i sensacja sprzedają się niestety o wiele lepiej.[/color]
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
samsung2014

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15691

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-10, 14:10   Temat: Rak jajnika zaawansowany
Witajcie kochani!
Po pobycie w szpitalu na chirurgi i konsultacji z panią doktor od chemioterapii, powracamy z mamą do hospicjum. U mamy lekarze potwierdzili niedrożność jelit jednak nikt nie jest w stanie nam już pomóc.
O to wynik usg jamy brzusznej z szpitala:
Duza ilość gęstego płynu w jamie otrzewnej, w otrzewnej widoczne mnogie, różnej morfologi i wielkosci zmiany o cechach meta do otrzewej. W śródbrzuszu środkowym ograniczony zbiornik płynowy międzypetlowy o wym. 90/17/22mm.Petle jelitowe o leniwej perystaltyce.Watroba prawidłowej wielkośći widoczna fragmentarycznie.Przewody żółciowe wewnątrz i zewnątrzwatrobowe nieposerzone. Stan po cholecystektomii. Nerki lewej nie uwidoczniono. Wielkosc,kształty i zarysy nerki prawej prawidłowa. Nerka prawa przemieszczona przez płyn. Obecnosci złogów w jej zakresie nie stwierdza się. Wnerce prawej umiarkowanie poserzony UKM,czesciowo pozanerkowa miedniczka o wym ap 26mm. Pecherz żółciowy słabo wypełniony.
Proszę o krotką interpretacje tego usg czy to już jest koniec, a na dodatek te wymioty. Czy w hospicjum jest jakaś szansa ze ulżą mamie z tymi wymiotami, mama już nie ma siły nawet wymiotować?(podobno jakies wkłucie w brzuch jednak nie do konca zrozumiałem panią doktor). Jeszcze jedno pytanie wiem że żadne z nas nie jest bogiem a może ktoś umiał by odpowiedzieć mi na pytanie : Ile tak naprawdę mamie zostało czasu dni, tygodnie może miesiące?
Pozdrawiam
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
samsung2014

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15691

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-12-30, 18:06   Temat: Rak jajnika zaawansowany
Witaj mufaso83! Dziekuję za ciepłe słowa otuchy będę walczył do końca swoich sił. U mamy stwierdzono niedrożność jelit i dostaliśmy skierowanie do szpitala i z tym moje pytanie czy są jakieś opcje aby tą niedrożność leczyć, wszystkie wyniki będę starał się na bieżąco wrzucać tylko teraz jestem bardzo zagoniony i mam mało czasu :|
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
samsung2014

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15691

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-12-26, 20:21   Temat: Rak jajnika zaawansowany
mufaso83 oto wynik z CT jamy brzusznej z kontrastem z 12.11.2014
Porownano z badaniem z sierpnia br. Obraz jak poprzednio, rozlane wszczepy w torebce watraby grubosci do ok. 20mm, m/petlowo nieznacznie mniejsze - gr. do 20 mm , poprzednio do 24 mm. Wodobrzusze sredniego stopnia, wydaje sie nieco wieksze. Liczne wszczepy npl. w otrzewnej, m/petlowo, w lozy po n. rodnych. Narzady miazszne jamy brzusznej bez uchwytnych zmian w badaniu CT. Sledzina dodatkowa 12 mm. Przestrzen zaotrzewowa brzucha i miednica bez powiekszonych wezlow chlonnych.

Ana chwile obecna podczas wystepowania wymiotow nie mamy zadnych wynikow bylismy aby u lekarza rodzinnego a on nas skierowal do hospicjum a wizyte u onkologa mamy po swietach

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-12-26, 20:22 ]
Ponownie prośba - akapity, interpunkcja, oddzielanie wyników od reszty posta - to bardzo pomaga.
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
samsung2014

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15691

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-12-26, 19:46   Temat: Rak jajnika zaawansowany
Witam wszystkich. Dziekuje za szybką odpowiedz, tak mama miala dwa rzuty chemi i zostala poddana obserwacji. Dzisiaj własnie po poludniu zawiezlismy mame spowrotem do hospicjum na chwile obecna musimy poczekac do poniedzialku az przyjedzie doktor zeby z nim pogadac nad tymi wymiotami badz na zmiane lekow. Z tym moje pytanie czy jest szansa na to ze te wymioty ustane po zmianie lekow na chwile obecna mama dostaje takie same leki przeciw wymiotne jak podczas chemioterapi i czy takie meczenie z tymi wymiotami moze dlugo trwac dzisiaj mama nam powiedziala ze jesli to koniec to chcialaby by zasnac i juz sie nie obudzic zeby sie nie meczyc? :-(
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
samsung2014

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15691

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-12-25, 21:24   Temat: Rak jajnika zaawansowany
Witam wszystkich goraco zycza wszystkiego dobrego z okazji tych swiat bozonarodzeniowych!

Na wstepie pragne zaznaczyc ze jestem nowy na tym forum i prosze o wyrozumialosc a teraz przedstawie historie choroby mojej ukochanej mamy.

Nasz dramat zaczał sie we wrzesniu 2013 roku kiedy to u mamy stwierdzono raka jajnika 3c.
Po diagnozie mamie podano chemioterapie: najpierw 6 cykli karboplatyny.
po czym mama została podjeta obserwacji gdyz pan doktor stwierdzil ze wieksze guzy ulegly zwapnnieniu.

Nastepnie po okresie 3 miesiecy od zakonczenia chemioterapi pierwszej lini nagle mamie pojawilo sie wodobrzusze.
Po szybkiej konsultacji z ginekologiem onkologiem podjal decyzje do chemioterapii drugiej lini ,
pragne nadmienic ze przed podaniem chemi mama miala TK ktory swierdzil ze mama ma ogniska meta na watrabie.

Mama przyjela 6 cykli wlewow czerwonej chemi cylaex gdzie stwierdzono ze choroba zatrzymala sie w miejscu to jest wielki sukces i mama bedzie pod obserwacja ginekologiczna.
Chemioterapia w sumie zakonczyla sie 12 padziernika.

Prawdziwy koszmar zaczal sie dopiero kolo 10 grudnia mamie zaczely sie pojawiac wymioty po spozytym posilku
po kilku dniach udalismy sie do lekarza aby powiedziec o wymiotach
jednak lekarz stwierdzil ze to moze byc od chemioterapii i przepisal leki wymitne w tabletkach
jednak nic to pomoglo z dnia na dzien wymioty zaczely sie nasilac i mama zaczela drastycznie chudnac.
Nie wytrzymujac tego jak mama meczy sie z dnia na dzien gdyz mamy wizyte u onkologa dopiero po swietach
podjelismy decyzje ze w piatek pojedziemy z mama do hospicjum.
Byl to dla nas koszmar gdyz mama uwaza ze hospicjum to miejsce gdzie ludzie umieraja, ale jakos sie udalo.

Od piatku mama dostaje co cztery godziny domiesniowe leki przeciwymiotne ale one nic nie pomagaja mama jak wymiotowala tak wymiotuje mimo iz pan doktor podjal decyzje o zmianie rodzajow przeciwymiotnych. Otrzymuje rowniez glukoze i jakies sole dozylnie zeby sie nie odwodnic. Wigilie i swieta spedza oczywiscie z nami gdyz po rozmowie z panem doktorem w hospicjum stwierdzil ze na 95 procent to ostanie swieta mamy.

Tak naprawde nie wiem co mam robic jestem zalamany dzisiaj pierwszy dzien swiat a mama jak wymiotuje tak wymiotowala na dodatek na brzuchu pojawila sie wysypka.
Mama jest slaba wiekszosc czasu leze spi gdyz mowi ze tak jej lepiej jest czas swiat a ona taka nieobecna. Jak sie przebudzi, wstanie na chwile to tak dziwnie sie patrzy cialem jest przy nas ale duchem sam nie wiem gdzie. Mama jedynie ma nadzieje ze po wizicie u onkologa poda jej jeszcze chemie gdyz wczesniej pani doktor powiedziala ze jest szansa na jedno lekarstwo.

Prosze o odpowiedz czy jest jeszcze szansa dla mamy na lekarstwo czy raczej mamy spodziewac sie poczatku tego najgorszego?
I co mam robic, czy to mozliwe ze wymioty brak apetytu to wszystko zwiazane ze zmiana na watrabie. Pragne nadmienic ze mama jest dosc mloda ma 49 lat.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2014-12-26, 18:18 ]
Bardzo prosimy - kropki, przecinki, akapity. Dzielenie wypowiedzi na zdania. Inaczej post staje się zupełnie nieczytelny.
Wyedytowano.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group