1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Regres - co to dokładnie znaczy?
sabina9202

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 13867

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-01-21, 11:24   Temat: Regres - co to dokładnie znaczy?
Dziękuję, dziękuję, dziękuję! :) :)
Uspokoiłaś mnie dobrą wiadomością :)
  Temat: Regres - co to dokładnie znaczy?
sabina9202

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 13867

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-01-21, 11:19   Temat: Regres - co to dokładnie znaczy?
I niby kurnikowy słownik ma rozwiać moje wątpliwości?
Nadal można to dwojako interpretować - jako cofnięcie choroby (podleczenie) lub jako cofnięcie się z tego lepszego stanu na gorszy (powrót do choroby).

MOŻE MI KTOŚ PROSTO JEDNYM ZDANIEM TO NAPISAĆ, CZY TO DOBRZE, CZY ŹLE, JAK CZŁOWIEK? O tak wiele proszę? O JEDNO zdanie, które mnie UPEWNI?
  Temat: Regres - co to dokładnie znaczy?
sabina9202

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 13867

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-01-20, 22:42   Temat: Regres - co to dokładnie znaczy?
Szukam w google i nigdzie nie znajduję jednoznacznej opinii co to oznacza odnośnie chłoniaka. Widziałam gdzieś wpis, z którego wynika, że niby regres to źle, że to nawrót choroby, a gdzieś indziej ktoś pisze, że to cofnięcie/zatrzymanie choroby i że to dobrze. Mam mętlik w głowie, ktoś może mi to wyjaśnić?


Mój tata ponad pół roku temu skończył chemioterapię (6 czerwonych chemii) i oczywiście w 100% nie udało się tych komórek rakowych usunąć, jednak był bardzo duży postęp i choroba się zatrzymała - przynajmniej pani doktor mówiła, że te komórki nie są aktywne, czy jakoś tak. Nie było też żadnych przerzutów, co nas bardzo cieszyło (nowotwór na szczęście został bardzo szybko wykryty).


Co 3 miesiące tata jeździ na badania i pani doktor ogólnie była dosyć małomówna, jednak mówiła, że wyniki są dobre i żeby się już tak nie martwił.


Jednak teraz tata będzie składał ponownie wniosek o rentę i pani doktor dała mu taką kartkę, na której w kilku zdaniach opisała chorobę. Niestety pismo jest odręczne, a ze pisze jak kura pazurem, to nic z tego nie idzie odczytać, tylko słowo REGRES mi się rzuciło w oczy.


Czy powinniśmy się martwić?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group