Link do strony z możliwością wsparcia forum:

https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wczesna diagnostyka raka trzustki
rosssi44

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 37264

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-12, 23:08   Temat: Wczesna diagnostyka raka trzustki
Edvidge, guz trzustki może urosnąć na 25 mm średnicy w ciągu miesiąca, niestety, ale zdarzają się takie przypadki. Jeśli w TK miesiąc przed nic nie wyszło, to nie można sądzić radiologa o to, że nie zauważył guza mającego 2 cm. To naprawdę nie jest takie trudne nawet dla klinicisty zauważyć guza trzustki w TK, a co dopiero dla specjalisty radiologa, dlatego wierzę, że nie było błędu w tej sytuacji, a po prostu bardzo szybka progresja nowotworu. Miałem przypadek człowieka w wieku około 40 lat, któremu w ciągu 2 miesięcy urósł guz jelita grubego o średnicy 5 cm. Na własne oczy widziałem zdjęcia z jego kolonoskopii, którą miał zrobioną 2 miesiące wcześniej. Była prawidłowa.
  Temat: Wczesna diagnostyka raka trzustki
rosssi44

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 37264

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-12, 22:47   Temat: Wczesna diagnostyka raka trzustki
Chciałbym tylko dopytać o jedną rzecz. Napisała Pani, że pewnego dnia wujek zaczął wymiotować i pojawiła się żółtaczka, czy wiadomo ile czasu upłynęło od wystąpienia ucisku w brzuchu do tych wymiotów ? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Co do USG to jak najbardziej jest to dobry pomysł, żeby je wykonać i to znacznie wcześniej niż w 60 r.ż., bo niestety także młodsi ludzi (45+) chorują.
  Temat: Wczesna diagnostyka raka trzustki
rosssi44

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 37264

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-11, 21:21   Temat: Wczesna diagnostyka raka trzustki
Proszę państwa o wypowiedzenie się, czy chcielibyście nawiązać ze mną kontakt w celu udzielenia informacji o swoich bliskich chorych, o ich przebiegu choroby. Chciałbym coś ruszyć w medycynie jeśli chodzi o wcześniejszą diagnostykę raka trzustki, bo niby ze statystyk wynika, że jest to dość rzadko występujący nowotwór, a jednak, jak widać choćby po tym forum - zdarza się. Co więcej, statystyka ani nie leczy, ani nie pocieszy osoby dotkniętej tą chorobą. Dlatego zachęcam do pomocy, bo bez Was - osób z rodziny chorych, nie ma możliwości lepszego poznania tej choroby, książki zawierają widzę, ale choroby książek nie czytają i różnie to bywa. Najlepszym sposobem na walkę z większością nowotworów jest chirurgia, czyli miejscowe doszczętne wycięcie choroby. Efekty są tym lepsze, im wcześniej dojdzie do leczenia. Niestety pacjenci zgłaszający się do poradni chirurgii onkologicznej, często prezentują już późne objawy choroby, a w badaniach wychodzi że guz jest nieoperacyjny. Moim celem jest próba ustalenia, czy jednak występują jakiekolwiek wczesne objawy, choćby subtelne, na które człowiek nie zwraca uwagi w ogóle, albo ignoruje je, sądząc że są mało istotne, a tłumaczy to faktem typu "jestem już w takim wieku, to może mnie coś boleć" i nie idzie do lekarza. Informacje na temat objawów, mogłyby pomóc w szybszym kierowaniu do diagnostyki, być może mało inwazyjnej (typu badanie USG brzucha), ale to już dalszy etap "odkrywania". Dziękuję za komentarze i pozdrawiam wszystkich :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group