1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o pomoc, wytłumaczenie.
romka

Odpowiedzi: 205
Wyświetleń: 54934

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-24, 22:57   Temat: Proszę o pomoc, wytłumaczenie.
Jarku. przykro mi bardzo
::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Proszę o pomoc, wytłumaczenie.
romka

Odpowiedzi: 205
Wyświetleń: 54934

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-13, 16:16   Temat: Proszę o pomoc, wytłumaczenie.
jesaj napisał/a:
Ochhhhh, Mama się odczarowała wczoraj wieczorem:


Jarku,ciesz sie razem z tobą :-D

jesaj napisał/a:
to pewnie zasługa leków,


Tak,to zdecydowanie zasługa leków,które zmniejszyły obrzęk mózgu.

Jarku,czy mama już miała robioną maske go naswietlań?

[ Dodano: 2014-06-13, 16:28 ]
jesaj napisał/a:
mam nadzieję, że na dłużej.


Jarku,mąz pierwszy raz zrobił sie taki niekontaktowy w styczniu,ale ODCZAROWAŁ sie ;)

nastepny raz zdarzyło sie to w marcu,ale niestety [no] mielismy jeszcze 2 mieś ::dance:
: ale pamietaj,ze kazdy organizm jest inny i zycze Wam jeszcze duuużo wspaniałych dni z mamą.
  Temat: Proszę o pomoc, wytłumaczenie.
romka

Odpowiedzi: 205
Wyświetleń: 54934

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-13, 14:29   Temat: Proszę o pomoc, wytłumaczenie.
U nas było wręcz przeciwnie,ponieważ mój mąż przed chorobą można tak powiedziec ze był cholerykiem ,z chwilą gdy zachorował był bardzo spokojny,pokorny jak baranek,nawet kiedyś lekarz sie pytał czy on zawsze był taki :) a ja zacięłam zęby ;)
  Temat: Proszę o pomoc, wytłumaczenie.
romka

Odpowiedzi: 205
Wyświetleń: 54934

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-11, 22:13   Temat: Proszę o pomoc, wytłumaczenie.
Jarku,spokojnie musisz uzbroic się teraz w cierpliwosc,u nas w styczniu taki stan trwał dwa dni a pózniej po woli wszystko wracało do normy.
Ważne,ze zostały podane sterydy :)
Pozdrawiam.
  Temat: Proszę o pomoc, wytłumaczenie.
romka

Odpowiedzi: 205
Wyświetleń: 54934

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-11, 19:54   Temat: Proszę o pomoc, wytłumaczenie.
Madzia70 napisał/a:
że Mama jesaja nie ma założonego wkłucia


Poszukałabym pielegniarkę,która by to zrobiła ;) wśród blisich znajomych.

[ Dodano: 2014-06-11, 20:18 ]
Madziu, ja tak zrobiłam,gdy u męża 2 miesiace wczesniej pojawiły się objawy obrzęku mózgu,było cięzko,sterydy typu pabi,dexaven nie było widac poprawy,ale manitol pomógł co jestem pewna ze przywrócił mi męża,ale było warto,gdyz był z nami jeszcze 2 miesiące.
Ale martwia mnie objawy ,które opisuje Jarek :-(
  Temat: Proszę o pomoc, wytłumaczenie.
romka

Odpowiedzi: 205
Wyświetleń: 54934

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-11, 19:36   Temat: Proszę o pomoc, wytłumaczenie.
Madzia70 napisał/a:
A do tego wystarczy wizyta lekarza rodzinnego albo z NPL.

Oczywiscie,ze to wystarczy

Ja,ale to ja,bym podała nawet bez tych wizyt.
  Temat: Proszę o pomoc, wytłumaczenie.
romka

Odpowiedzi: 205
Wyświetleń: 54934

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-11, 19:03   Temat: Proszę o pomoc, wytłumaczenie.
Jarku,przykro mi bardzo,ale objawy które są u twojej mamy dosłownie takie same były u mojego męza 4 dni przed jego odejsciem .
Ja tabletki kruszyłam i podawałam w jogurcie, przez strzykawkę,ale gdy mąż mi powiedział,że nie może połknąć,zresztą ja tez widziałam ze pozostało to w ustach ,natychmiast powiadomiłam o tym lekarza a on przepisał Deksaven podskórnie,ale mimo podawania mąz z dnia na dzien gasł ,podawalismy Manitol on tez nie pomógł.przyszedł obrzęk mózgu,bardzo wysoa goraczka ,której już nie moglismy w zaden sposób zbic i niestety ta goraczka mózgowa zabiła.
Jarku skoro twoja mama miała tak małą dawe sterydów możesz zawsze wezwac pogotowie,zabiorą mamę na oddział podadza sterydy moze cos pomoże,ale decyzja nalezy do ciebie,czy warto?
  Temat: Proszę o pomoc, wytłumaczenie.
romka

Odpowiedzi: 205
Wyświetleń: 54934

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-08, 23:13   Temat: Proszę o pomoc, wytłumaczenie.
Jarku,jeszcze nie raz bedziesz zdziwiony,ta choroba naprawdę jest nieobliczalna i potrafi zaskoczyc w godziny na godzine a zmiany neurologiczne mogą nas nie kiedy nawet paraliżować,więc musisz byc bardzo czujny,każde nawet drobne zmiany zgłaszaj lekarzowi prowadzacemu,nawet telefonicznie.
  Temat: Proszę o pomoc, wytłumaczenie.
romka

Odpowiedzi: 205
Wyświetleń: 54934

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-08, 16:27   Temat: Proszę o pomoc, wytłumaczenie.
jesaj napisał/a:
Pabi-dexamethason 2 razy dziennie 1 mg, to Mama bierze na dzis.


Madzia70 ma rację , mój mąz miał 3-2-0 ale gdy widziałam ze cos podejrzanego zaczyna się dziac zwiększałam dawkę 5-3-0 gdy widziałam poprawę stopniowo zmniejszałam dawkę ,tak mi zalecił lekarz.
Ja bym nie czekała z tym nawet do jutra ,skoro stan mamy się pogorszył,nie jestem lekarzem,ale z własnego doswiadczenia wiem,ze takie objawy są bardzo niebezpieczne i trzeba szybko działac ,by nie doszło do większych powikłań . Ja na twoim miejscu sama bym podała większa dawkę sterydów ponieważ one nie zaszkodzą ,wrecz przeciwnie na pewno pomogą ,ale decyzja należy do ciebie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group