1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita - zagięcia odbytniczo-esiczego
ratunku11

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7684

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-01-31, 19:30   Temat: Rak jelita - zagięcia odbytniczo-esiczego
Super. Bardzo dziękuję.
  Temat: Rak jelita - zagięcia odbytniczo-esiczego
ratunku11

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7684

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-01-31, 16:55   Temat: Rak jelita - zagięcia odbytniczo-esiczego
Mama już w domu. Mam komplet wyników ze szpitala. Zdjęcie 1 - badanie hist. pat. tej zmiany na 100 cm. Nr hist. pat. wyciętego guza. 3 i 4 karta pobytu w szpitalu.

Proszę o jakiś komentarz, jak to widzicie? Lekarz mówi, że jest dobrze, skierował do poradni onkologicznej ale jak twierdzi chemia nie będzie potrzebna.







  Temat: Rak jelita - zagięcia odbytniczo-esiczego
ratunku11

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7684

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-01-16, 19:51   Temat: Rak jelita - zagięcia odbytniczo-esiczego
Mama już po operacji. Guz wycięty wraz z marginesami wysłany do badań. Ta zmiana na 100 cm to jak się okazuje jakieś zapalenie.
Na chwile obecną bez stomii. Lekarz powiedział, że najbliższe kilka dni zadecyduje o ewentualnej stomii. Chodzi o rozszczelnienia tego zszycia. Często się zdarzają takie rozszczelnienia?
  Temat: Rak jelita - zagięcia odbytniczo-esiczego
ratunku11

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7684

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-01-11, 14:49   Temat: Rak jelita - zagięcia odbytniczo-esiczego
Dziękuje za wyjaśnienie. Byłem w błędzie, myślałem, że to badanie da odpowiedź na pytanie o zajęcie węzłów chłonnych.
Czyli na chwilę obecną wiemy, że jest to najmniej złośliwy nowotwór, prawdopodobnie nie ma przerzutów odległych oraz jest szansa, że nie ma przerzutów do regionalnych węzłów chłonnych (okaże się podczas operacji). Nie cierpię tych statystyk procentowych odnośnie przeżywalności pięcioletniej, ale przy G1 piszą, że może to być między 75 a 100 % - jest nadzieja!

Jutro wizyta u lekarza, który będzie operował. O co pytać, na co zwrócić uwagę?
  Temat: Rak jelita - zagięcia odbytniczo-esiczego
ratunku11

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7684

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-01-11, 12:38   Temat: Rak jelita - zagięcia odbytniczo-esiczego
Przyszedł pierwszy wynik hist. pat. Wpisałem to rozpoznanie w google, nie wiele mi się udało wyczytać. Tyle tylko, że to chyba jest pierwszego stopnia. A co z przerzutami do regionalnych węzłów chłonnych? Czy w tym rozpoznaniu jest taka informacja?

Plan działania lekarza jest taki: jutro wizyta, w piątek położenie mamy na oddział a w poniedziałek operacja. Naciska na czas, twierdzi, że to ważne aby jak najszybciej to wyciąć.
  Temat: Rak jelita - zagięcia odbytniczo-esiczego
ratunku11

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7684

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-01-09, 19:14   Temat: Rak jelita - zagięcia odbytniczo-esiczego
Mama od 04.01 jest w domu i tutaj czekamy na wyniki hist. pat. Będę w piątek w szpitalu i wtedy dopytam o kwestię markera CEA.
Mama leczy się obecnie w szpitalu powiatowym w Limanowej (k. Nowego Sącza - małopolska). Są jakieś opinie? Mi wydaje się, że to raczej dość dobrze prosperujący oddział i w ogóle szpital. A skoro Missy mówisz, że to nie będzie aż tak skomplikowana operacja to może rzeczywiście nie będziemy kombinować?
Podobno tu liczy się czas - tzn trzeba to jak najszybciej wyciąć. To prawda?
A co chemią? Przed, po, w ogóle?
  Temat: Rak jelita - zagięcia odbytniczo-esiczego
ratunku11

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7684

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-01-08, 12:36   Temat: Rak jelita - zagięcia odbytniczo-esiczego
Bardzo dziękuje za tak szybkie odpowiedzi.

marzena66 - martwię się tą nerką bo przecież oprócz TK i USG nie zostały zrobione żadne inne badania (wycinki). Skąd będzie w takim razie wiadomo co to jest?

missy - Jeśli chodzi o kontrast w TK to wydawało mi się, że mama go miała. Tzn mówiła, że dostała dożylnie kontrast, było jej po tym bardzo gorąco i dziwnie się czuła. To był kontrast, o którym mówisz? Po czym poznałaś, że go nie miała?
Czy mam nalegać aby zrobili w szpitalu oznaczenie poziomu markera CEA? A może mam zrobić to badanie prywatnie żeby tam ich nie drażnić?
Nie potrafię ocenić czy ten oddział jest duży i jak wiele wykonuje takich operacji. Na pewno robią takie rzeczy i nie jest to dla nich pierwszyzna, ale jednak boje się, że nie są specjalistami nakierowanymi na ten rodzaj działania. Mama chce tam zostać, nie chce się nigdzie przenosić. Znajomy, który miał podobny przypadek z mamą (z tym, że kwestie ginekologiczne) doradził, abym uciekał z powiatówki do Nowego Sącz lub Krakowa. Najgorsze, że nie ma wiele czasu bo zaraz po wyniku hist pat w powiatowym chcą robić operację.
  Temat: Rak jelita - zagięcia odbytniczo-esiczego
ratunku11

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7684

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-01-07, 17:26   Temat: Rak jelita - zagięcia odbytniczo-esiczego
Przeczytałem już troszkę forum więc pozwolę sobie pominąć wstęp w jakim stanie jestem i co przeżywam. Większość z Was niestety wie o czym mówię. Nadmieniam tylko, iż rzecz tyczy się mojej mamy, lat 69, choć wolałbym żeby to tyczyło się mnie.

Chyba nie ma sensu za dużo wypisywać, gdyż dość obszerny opis sprawy jest w karcie wypisu ze szpitala (która to postaram się zamieścić, mam nadzieję, że się uda).
Proszę o ocenę tego wszystkiego. Wciąż czekamy na wyniki badań histopatologicznych. Zdaję sobie sprawę, iż one są bardzo ważne. Ale proszę, powiedzcie co na chwilę obecną można o sytuacji mojej mamy powiedzieć? Sama zainteresowana czuje się bardzo dobrze. Do szpitala powiatowego trafiła z związku z krwawieniem z odbytu. A tam taka diagnoza :(

Jesteśmy z małopolski. Gotów jestem mamę zabrać na księżyc, żeby ją wyleczyć. Co robić? Pozostać w szpitalu powiatowym czy szukać pomocy w specjalistycznych klinikach? Jeśli tak to gdzie? Nowy Sącz, Kraków?

Ordynator oddziału gdzie mama leżała chce poczekać na wynik histopatologii i usuwać operacyjnie guza. Jest to szpital powiatowy. Oni tam robią wszystko. Czy nie lepiej udać sie do kogoś kto specjalizuje się w tej dziedzinie?

Pytania do zapisów z karty wypisu ze szpitala:

"W poprzecznicy na ok. 100 cm od zwieraczy pogrubiały fałd o polipowatej śluzówce - pobrano wycinki do bad. hist. pat."

Co to znaczy? To kolejny guz?

"W miąższu nerki lewej dwie owalne niskoechogenne zmiany wielkości do 1,5 cm"

Czy to tez może być rak? Co z tym robić? Lekarze nie pobrali wycinków z tego miejsca.


Przepraszam za chaos. Wszystko mi się już miesza.





 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group