1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: ja, mama i rak
radek198800

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 13723

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2014-12-14, 20:38   Temat: ja, mama i rak
Ja rozumiem rozpacz autorki
Co innego jest jeśli 40 letnim osobom mającym już swoje rodziny umiera na raka 70-kilkuletni rodzic.
a inna sytuacja gdy ludzie 20-kilkuletni muszą się pogodzić ze śmiercią 50-letniego rodzica.
To jest podwójna tragedia
  Temat: Rok temu na raka zmarla mama, teraz umiera tata
radek198800

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10540

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2014-09-07, 21:49   Temat: Rok temu na raka zmarla mama, teraz umiera tata
Tata zmarł 11 sierpnia
Miesiąc od wykrycia choroby ......
  Temat: Rok temu na raka zmarla mama, teraz umiera tata
radek198800

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10540

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2014-08-07, 09:57   Temat: Rok temu na raka zmarla mama, teraz umiera tata
Czemu zycie jest takie okrutne. Nie zdazylismy sie pozbierac po jednej smierci a za chwile moze byc kolejna.
Tata jest w fatalnym stanie, ma tyle przerzutów ze lekarze nawet nie chca go leczyc onkologicznie tylko paliatywnie :(
  Temat: czy w wieku 26 lat moge zapisać się do poradni genetycznej ?
radek198800

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3811

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2014-08-03, 13:32   Temat: czy w wieku 26 lat moge zapisać się do poradni genetycznej ?
Mama zmarła na raka jajnika z przerzutami do wątroby
Tata ma raka jelita grubego z przerzutami do wątroby i płuc
Nie wiem czy to może być genetyczne. W rodzinie rodziców nigdy nikt nie zmarł na raka, przynajmniej w tak młodym wieku
  Temat: czy w wieku 26 lat moge zapisać się do poradni genetycznej ?
radek198800

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3811

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2014-08-03, 10:43   Temat: czy w wieku 26 lat moge zapisać się do poradni genetycznej ?
przy Centrum Onkologii ?
Mama zmarła na raka 2 lata temu, teraz zachorował tata. Rak jelita z przerzutami do wątroby i płuc. Lekarz powiedział ze pozostaje tylko leczenie paliatywne
Boję się że jestem obciążony genetycznie. Czy w tym wieku mogę sobie zbadać czy mam jakieś te mutacje genów ?
Na innych stronach czytałem że kwalifikowane są osoby powyżej 40 r.ż.
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do myometrium
radek198800

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 20845

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-02-23, 12:30   Temat: Rak jajnika z przerzutem do myometrium
pewka napisał/a:
Halo Radek,

3 mam kciuki za Twoja mame. Niestety ja mam podobny problem, dolaczylam wczoraj na forum i niecierpliwie czekam na odp. Moja mama tez ma raka jajnika, stopien III , G 2. Zupelnie nie wiem co robic.
Jak sie czuje Twoja mama? Jak sie w tym wszystkim odnalezliscie? Gdzie sie leczycie?
Moja mama jest po radykalnej operacj czeka na chemie.
Moge zapytac jak dlugo Wy czekaliscie? Moze Ty mozesz mi podpowiedziec cos, o co pytac lekarzy, gdzie szukac info?

Dla innych chetnych do pomocy- moj watek to rak jajnika w tym samym dziale.

3maj sie Radek. Chwilowo nie moge Ci pomoc, bo moja wiedza jest minimalna, jak tylko wygooglam cos ciekawego to tez Ci dam znac.


Dziekuje za zainteresowanie. Mama czuje sie w miare dobrze jest bardzo osłabiona ( normalne po chemii). Po operacji na chemie mama czekała ok 3 tygodni. Teraz jest juz po 3 chemii. Niestety moja wiedza na ten temat tez nie jest zbyt obszerna.
Również trzymam kciuki za Twoja mame

[ Dodano: 2010-02-23, 12:33 ]
Po drugiej chemii marker Ca125 u mojej mamy spadł do 26.7 U/ml. O czym to moze świadczyc ?
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do myometrium
radek198800

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 20845

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-01-20, 15:56   Temat: Rak jajnika z przerzutem do myometrium
Przed operacja marker Ca 125 u mamy wynosił 1013 U/ml. Po pierwszej chemii spadł do 63 U/ml. Czy to oznacza ze chemioterapia przynosi jakis skutek ?
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do myometrium
radek198800

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 20845

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-01-15, 14:59   Temat: Rak jajnika z przerzutem do myometrium
Mama dzis dostała pierwsza chemie Taxol 230 mg
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do myometrium
radek198800

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 20845

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-01-14, 15:22   Temat: Rak jajnika z przerzutem do myometrium
[quote="zosia bluszcz"]
Cytat:
[b]
Czy to ma byc histopatologia pooperacyjna?
Jezeli tak to jest niepelna (np gdzie jest drugi jajowod? Pol slowa nie ma tez na temat wezlow chlonnych)

Tak jest to histopatologia pooperacyjna. Nie ma tam słowa na temat węzłów chłonnych.
Mama dzisiaj pojechała do szpitala na pierwsza chemioterapie a my nadal nie wiemy w jakim stopniu zaawansowania jest ta choroba. Kiedy lekarze powinni to określić ?
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do myometrium
radek198800

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 20845

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-01-13, 13:18   Temat: Rak jajnika z przerzutem do myometrium
zosia bluszcz napisał/a:


Czy przed operacja byl oznaczony poziom markera Ca125?
W jakim wieku jest Mama ? Przed czy po menopauzie?
pzdr
zosia

PS Zu, Radek pisze, ze nowotwor PRZEKRACZA surowicowke...


Poziom markera przed operacja wynosił 1013 U/ml. Mama ma 50 lat.
A co to oznacza w praktyce ze nowotwór przekracza surowicówkę ?
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do myometrium
radek198800

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 20845

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-01-12, 20:37   Temat: Rak jajnika z przerzutem do myometrium
Badanie Tk jamy brzusznej /bez i z kontrastem/
Litotorbielowata zmiana o wym. 130#82 mm wypełniająca znaczna część miednicy mniejeszej , ulegająca niejednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu częśći litej - ca ovarii dex susp. Wyżej wymieniona zmiana nieostro odgraniczona do trzonu macicy - nie można wykluczyc naciekania. W sąsiedztwie naczyń biodrowych po stronie lewej podobna zmiana o wym. 81#62 mm- meta susp. Znamiennie powiększonych regionalnych NL nie stwierdza sie. W obrebie otrzewnej poniżej pępka po stronie lewej ulegająca niejednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu zmiana śr 12 mm - meta susp. Do przodu od lewego płata watroby hypodensyjna zmiana o śr 13mm - meta susp. W segmencie 5 płuca prawego owalna lita zmiana śr 9 mm - meta susp. Poszerzenie UKM nerki prawej oraz moczowodu prawego do skrzyzowania z naczyniami biodrowymi. Ślad płynu w okolicach kątnicy. Poza tym narządy jamy brzusznej oraz kości w badanym obszarze bez zmian w badaniu TK.

Co mozna powiedziec na podstawie tych badań ? Robione były 3 tyg. przed operacją
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do myometrium
radek198800

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 20845

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-01-11, 14:20   Temat: Rak jajnika z przerzutem do myometrium
Tzn. chyba miała robione badanie krwi. A jakie badania Cie interesują ? Sorki ale nie bartdzo sie na tym znam. Póżniej wpiszę wyniki tych badań bo na razie nie mam ich przy sobie.
Mama jak na razie czuje sie dobrze. Po operacji mineły jej bóle które miała przed zabiegiem.
Chemioterapie zaczyna w czwartek.
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do myometrium
radek198800

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 20845

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-01-11, 11:28   Temat: Rak jajnika z przerzutem do myometrium
Bardzo dziekuje za odpowiedż.
Rak został u mamy wykryty pod koniec listopada a 17.12.2009 miała operacje. dzisiaj mama właśnie pojechała po skierowanie na chemioterapię.
  Temat: Rak jajnika z przerzutem do myometrium
radek198800

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 20845

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-01-08, 10:10   Temat: Rak jajnika z przerzutem do myometrium
Proszę o konsultację wyników badań mojej mamy.
Ma raka jajnika z wodobrzuszem

Rozpoznanie kliniczne : Ca ovarii susp.
Rozpoznanie :
818301/5 - Endometrium in stadio proliferationis
Adenocarcinoma ovariogenes serosae et myometrii metastaticum.
818306/7 - Erosio glandularis in statu epidermisationis cum inflammatione
818308/11 - Cystadenocarcinoma endometrioides G III
Nowotwór nie przekracza surowicówki.
818312 - Oviductus
818313/6 - Cystadenocarcinoma endometrioides G III
Nowotwór przekracza surowicówkę jajnika.
818317 - Infiltratio carcinomatosa oviducti.
818318 - Adenocarcinomaovariogenes.
na karcie z badania hist. nie było informacji o stopniu zaaawansowania klinicznego itp.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group