1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
plamiasta

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298843

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2014-07-02, 13:54   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Mark napisał/a:
Też zostało mi po tacie trochę sprzętu do urostomii, przejrzałem też stronkę stomików: Stomia - Stomicy.org - Witamy na stronie Stomia - Stomicy.org i dochodzę do wniosku, że ze sprzętem nie jest źle ( może poza nielicznymi przypadkami ), bo na sprzęt nie ma chętnych.
polecam zaglądnąć do linków
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
plamiasta

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298843

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-12-05, 16:39   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
chodzi Ci o szybszy termin czy o bardziej wykfalifikowaną kadre. ja mogę dać namiary na GOŁDAP czeka się 2-3 tygodnie na kasę chorych . Olecko PRZY SZPITALU OCZEKIWANIE 2TYG, PRYWATNIE NA 2 DZIEŃ.

Czy te miasta Ci pasują czy aż za nadto sa w głębi mazurskiego

może napisz przy jakim mieście najlepiej Ci pasuje to może uda mi się pomóc.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
plamiasta

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298843

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-11-20, 11:43   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
w papierkolandii a sama sytuacja u 3 różnych osób można a nawet często ma 3 rozwiązania, zupełnie inne to zależy od przepisów, humoru pań z okienka i wielu innych czynników ja o prawo do godnej a nie głodnej renty walczyłam 3 mies - a mogłam załatwić wszystko w 5 dni ... ale cóż nikt nic nie wiedział a ja drążyłam drążyłam i znalazłam lukę w prawie a właściwie leciusieńko je naginam. sprawę załatwiałam w 1 okienku u 4 różnych pań -każda chciała inne dokumenty które okazały się i tak nie potrzebne :roll: dodam że te panie załatwiły ta samą sprawę :?ale?:
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
plamiasta

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298843

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-11-20, 11:27   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
jo_a, ale to jeszcze zależy czy w KRUSie czy ZUSie jesteś
I JESZCZE SIĘ LICZY KTO WYDAŁ OPINIE bo grupę można ,,wyrobić,, przez komisje w MOPSIE czy GOPSIE oni też kierują na komisję i oni wydaja opinię i decyzję o rentach socjalnych rodzinnych itd . w GOPSIE i MOPSIE do rent przysługują też dodatki ale tam nikt nigdy nic nie wie i jak coś chce się postarać trzeba powoływać się na numer ustawy itd


ja mam ,,całkowicie niezdolna do pracy w gospodarstwie,, - ręce i nogi mam , ale teoretycznie dorobić mogę do określonej kwoty ale jak podejmę pracę to mogą mnie z KRUSU powołać na wtórną komisje i rente cofnąć...



najlepiej podejść z kawą czekoladką do jakiejś ,,Pani Krysi,, powiedzieć co nam potrzeba i zapytać co trzeba zrobić itd - pomogą. kawa czasem działa cuda a i trzeba ubrać się w taki strój jak cierpliwość bo papierkolandia ciągle się rozrasta
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
plamiasta

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298843

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-11-18, 15:58   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
dokładnie nie wiem na jakich to zasadach się odbywa ostatnio , chyba przysługuję przez pierwsze pół roku raz w miesiącu a potem się płaci jakieś kwoty chyba coś w granicach 45 czy 65 zł
za parę dni będę przeglądała papiery to może gdzieś znajdę te info.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
plamiasta

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298843

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-11-18, 12:57   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
gilmaly, wiem że jest forum stomików ( nie wiem czy dobrze odmieniłam) i może tam jest coś takiego?
a czy masz opiekę siostry która raz na jakiś czas przychodzi i ,,dogląda,, stomii? może ona będzie wiedziała komu to potrzebne jest ... ja znam osoby z woreczkami ale oni zostawiają w sklepie tym co brałam ja.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
plamiasta

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298843

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-11-17, 22:22   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
gilmaly, a czy w sklepie którym kupujesz sprzęt ie możesz ,,dogadać,, ze sprzedawcą? w sklepie tym co kupowaliśmy sprzęt rodzinie takie były praktyki że tym co zostawało ludziom oddawało się do sklepu a tam sprzedawca dawał potrzebującym bo Ci ludzie z początkiem przygody ze stomią z używają jego więcej. nawet mówił że może dawać numer tel i ,,namiary,, na osobę do którego poszedł sprzęt, jego skierowana itd żeby sprzedawca nie był posadzony że na tym zarabia
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
plamiasta

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298843

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-07-15, 23:39   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
nie znam się na tym na prawdę oi mają jakieś inne systemy . bo przypomniało mi się że i komisje są z mopsu czy gopsu i oni też mają inne procedury.

po co Ci jak mogę wiedzieć stopień niepełnosprawności ? bo teraz jest prawie do niczego potrzebny z wyjątkiem zakładów pracy chronionej.

nie lepiej ci pociągnąć pół roku na chorobowym a potem o rente się starać?
jesteś a ZUS czy KRUS
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
plamiasta

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298843

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-07-15, 23:15   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
pierwsze kroki skieruj do komisji do orzekania o niepełnosprawności tam dadzą Ci papiery będziesz musiała je wypełnić dołączyć kopie badań dostarczyć to im i czekać na komisje - tak było przynjmniej u mnie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group