1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: suplementy z glutaminą w profilaktyce antyrakowej
piotr751

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3499

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2017-07-17, 03:00   Temat: suplementy z glutaminą w profilaktyce antyrakowej
Mam pytanie odnośnie diety antyrakowej u osoby zdrowej starszej, a dokładnie suplementów diety bogatych w aminokwasy i antyoksydanty.
Czy suplementy z glutaminą, argininą oraz z dawką witamin antyoksydantów są pożyteczne dla organizmu, czy mogą powodować ryzyko wystąpienia nowotworu ?
Glutamina czy arginina to jeden z najsilniejszych antykatabolików, więc powinien chronić komórki. Zwiększa też hormon wzrostu, który jest wykorzystywany w drogich lekach „przeciw starzeniu” Jednak czytałem że arginina i glutamina zwiększa poziom glukozy, oraz w inny sposób działa na dna komórek dając „pożywkę” do rozwoju komórek nowotworowych.
Dlatego moje pytanie. Czy suplementy z glutaminą, argininą oraz z dawką witamin antyoksydantów można stosować dla zdrowia i w diecie „długowieczności”, czy skutek jest odwrotny i narażamy się na raka ?
Zaznaczam że chodzi o osobę zdrową, starszą i suplementację łagodną zdrowotną nie w dużych ilościach do treningów czy siłowni.
Będę wdzięczny za odpowiedź z medycznego punktu widzenia, bo w necie jest dużo na ten temat, ale głównie reklam sprzedawców, więc nie są obiektywne.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group