1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi
phoenix

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2281

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-09-08, 09:30   Temat: Rak piersi
Dzień dobry

Mam pytanie do Was, czy lekarze przy odmowie przyjęcia chemii mają prawo odmówić innego leczenia?
Nie ukrywam, że jestem tutaj pośrednikiem, bo wszystkie sprawy załatwia z lekarzami ciocia, ale sprawa wygląda tak, że babcia jest przerażona opcją chemii, bo widziała jak jej znajome strasznie wyglądały przy chemii i ona nie chce chemii :-( W rodzinie też widziała co robi z człowiekiem chemia i to u dużo młodszych :-(
Lekarz na odmowę powiedział, że nie ma innej opcji i musi przyjąć chemię, bo taka jest droga leczenia i mamy w rodzinie ją przekonać do chemii. Nie podoba nam się takie podejście, że tylko opcja chemii i nic więcej.
Babcia już teraz ledwo chodzi i co jakiś czas dostaje blokady w biodro, bo nie może chodzić, a boimy się, że chemia położy ją całkiem i w ogóle się później nie ruszy, a wiadomo jak to się kończy, jak osoba w tym wieku jest położona plackiem do łóżka :cry:
Dzisiaj ma mieć jeszcze badanie stanu kości.

Czy znacie jakiegoś dobrego lekarza od raka piersi w Poznaniu, Lesznie, Zielonej Górze, Wrocławiu? Mieszkamy w Wolsztynie (miejscowości między Poznaniem a Zieloną Górą) i obecny tok leczenia jest ustalany przez Poznań (szpital na Garbarach).

PS. Niestety nie widzę opcji dodania już teraz zdjęcia wyniku, ale wcześniej przepisałem go w pierwszym poście.
  Temat: Rak piersi
phoenix

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2281

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-08-30, 21:14   Temat: Rak piersi
Dzień dobry,

Chciałem się zwrócić z pomocą i prosić o poradę.
U mojej babci został wykryty guz w piersi o wielkości 2,5 cm.
Została wykonana biopsja guza oraz badania. Wyniki w załączeniu.
Dzisiaj babcia została zakwalifikowana do chemioterapii - niestety nie znam jeszcze schematu.
Powiedzicie, czy to dobra i jedyna droga leczenia przy tym nowotworze oraz w tym wieku babci? Babcia za 4 miesiące skończy 79 lat.
Czy chemioterapia nie wykończy jej szybciej jak nowotwór?

Z góry dziękuję za poradę, pomoc.

[ Dodano: 2021-08-30, 21:25 ]
Niestety pojawia się błąd przy dodawaniu załącznika :(

Wynik brzmi:

Wynik hist.pat. nr H-... (zmiana w piersi lewej na godz. 1 2 a):
Rak inwazyjny gruczołu piersiowego NST, NHG2.
ER:ok.95%, PgR: ok.50%, Ki67: ok.50%, HER2: odczyn niejednoznaczny (Score=2=) -
oznaczenie metodą FISH: stwierdzono amplifikację genu HER2.

Wynik RTG kl.piersiowej (poza OPEN) z 14.07.2021r.: płuca, serce, struktury śródpiersia bez zmian.

W USG jamy brzusznej z 19.08.2021r.: bez zmian meta
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group