1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
paula18888

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4513

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-10-18, 00:16   Temat: rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
KOLONOSKOPIA:
Uwidoczniono ujście zastawki krętniczo- kątniczej. We wstępnicy dystalnie od zastawki rozległe owrzodzenie zajmujące połowę ściany jelita. W pozostałej części jelita obraz prawidłowy. Rozpoznanie: owrzodzenie/naciek npl? wstępnicy. Wycinki 10 razy.

TK jamy brzusznej:
Badanie TK wykonano przed i po dożylnym podaniu 90 ml Ultravistu 300.
Pogrubienie ściany kątnicy w okolicy zastawki krętniczo- kątniczej do 13 mm grubości z zatarciem otaczającej tkanki tłuszczowej - Tu? - wskazana weryfikacja w kolonoskopii.
W sąsiedztwie kilka zwapniałych węzłów chłonnych do 9 mm śr. W okolicy okołoaortalnej dość liczne węzły chłonne. Największy o wymiarach 21 x 9 mm.
W segmencie 4a wątroby ognisko hipodensyjne srednicy 30 mm, słabo ograniczone do otoczenia - najpewniej meta. W segmencie 4b wątroby sr. 10 mm. Poza tym wątroba bez zmian ogniskowych, drogi żółciowe nie poszerzone, struktura trzustki, sledziony nerek i nadnerczy prawidłowa. Duze naczynia jamy brzusznej prawidłowe. kręgosłup L/S oraz kosci miednicy bez zmian o typie meta.

BADANIE BIOPSYJNE:
Rozpoznanie: patomorfologiczne - adenocarcinoma G2.

Jakie powinny być dalsze postępowania? Jeden lekarz zalecił najpierw operację jelita i wątroby, potem chemię. Drugi tylko chemię. Na innych forach wyczytałam, że najpierw stosowana jest operacja wycięcia guza jelita, potem chemia, a potem wycięcie guzów na wątrobie i dalsza chemia. Moja babcia jest w dobrej formie. Ma dobre wyniki, waży 82 kg - brak utraty wagi.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
paula18888

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 135094

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-10-11, 21:00   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
yoka3 napisał/a:
madi, co tam u Twojego Taty, u mnie sytuacja bardzo podobna, zlecono chemię na przerzuty na wątrobie, ale ja się boję, że to nic nie da, że od razu operacja byłaby lepsza, a potem chemia, żeby dobić gada. Dlatego Twój wątek śledzę i trzymam kciuki.

jak się trzymasz? u mojej babci tez stwierdzono raka jelita z przerzutami i nie wiem co robic jestem załamana. czy szansze sa spore czy raczej znikome ?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-10-11, 21:32 ]
Paula, póki nie zamieścisz wyników o jakie poprosiliśmy w Twoim wątku nikt nie będzie w stanie określić szans Twojej babci.
Tego typu pytania zadawać należy zresztą w swoim własnym wątku, zgodnie z Regulaminem każdy Forumowicz ma swój własny wątek, w którym opisuje swoją historię.


  Temat: rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
paula18888

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4513

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-10-10, 18:26   Temat: rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
witam, u mojej babci zdiagnozowano wczoraj raka jelita grubego z przerzutami do wątroby.
guz wątroby ma o 24 mm.
jakie są szanse?
czy kwalifikuje się to do operacji ? bardzo proszę o odpowiedź.
jestem załamana :(
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group