1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
paula010487

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11824

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-06-10, 11:56   Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
bogdusia napisał/a:
Co u was? Martwię się.

Dziękuje ,że pytaasz ... Nie mam ostatnio glowy żeby zaglądać na forum.... Tata niestety jest co raz słabszy,miał mieć tydzien temu piątą chemiotereapie,niestety nie dostał jej. Prześwietlenie płuc pokazało,że w worku osierdziowym zbiera sie płyn , miał robiony zabieg .Sciągneli płyn ,po tyg miał robiona tomografie ,która pokazała że p,łyn znowu sie zbiera. Tydzien czasu i 0,5 litra w worku osierdziowym. No i niestety okazało się ,że wszędzie są rozsiane komórki rakowe... Wątroba ,tkanka podskorna i cała reszta... Teraz czekamy na założenie drenu z osierdzia .... a co u Was? Mam nadzieje,ze macie się lepiej niz my, trzymam kciuki.
  Temat: Guz płuca w trakcie diagnostyki
paula010487

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7957

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-13, 18:19   Temat: Guz płuca w trakcie diagnostyki
Soniax, Jak czuje się tata ? co u Was?
  Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
paula010487

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11824

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-13, 18:16   Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
bogdusia napisał/a:
paula co u was?


Niestety nie jest dobrze... Tata jest po pierwszej chemioterapii. Czuje sie nie zbyt dobrze... Nie chce jesc ,zwraca ,jest słaby ,ciągle przysypia... Mial robione USG jamy brzusznej ,okazało się że są przerzuty do trzustki... guz 3 cm... tata sie załamał całkowicie. Próbowałam go jakoś pocieszać ,że będzie dobrze ... własciwie to chyba samej sobie tłumaczyłam :( Bylyśmy z mama u lekrza prowadzącego ,bo tata nalegał żeby wypytac o wszystko...Sam chyba się boi pytać. Niestety rokowania według lekarza to 7-11 miesięcy... Wierze ,że się myli! przecież cuda się zdarzają...

A jak u Was? mam nadzieje,że lepiej niż u nas . Trzymam mocno kciuki .
  Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
paula010487

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11824

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-19, 23:12   Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
bogdusia, Bardzo mi przykro z poeodu Twojej mamy :( Trzymam mocno za Was kciuki . Wierze ,że będzie dobrze!

Mój tata dopiero rozpoczął walkę z tym dziadostwem,jego podejście mnie zadziwia bo cały czas powtarza mojej mamie ,żeby sie nie martwiła ,że będzie dobrze i że nie podda się do końca ! Wszyscy wierzymy,że będzie dobrze.

:tull:
  Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
paula010487

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11824

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-18, 11:41   Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
Soniax napisał/a:
Hej.
Widzę że nie wesoło u Was :-( . Przykro mi bardzo. Mam nadzieję że gdy już zakończą diagnostykę podejmą właściwe leczenie. Twój Tata to jeszcze bardzo młody człowiek... U nas już diagnostyka zakończona. Jest źle. Lekarze wykluczyli operacje, naświetlania i odradzali chemie. Tata zdecydował się na jakąś jedyną możliwą chemie w tabletkach (???). Nie jest dobrze....
Trzymaj się ....


Przykro mi bardzo :cry: mam nadzieje,że jakos sie trzymacie... o ile sie da...
U nas od wczoraj wiadomo,że to drobnokomórkowy rak płuc ( to wynik jednego wycinka z 4 pobranych) dzisiaj maja być pozostałe wyniki... zaproponowali chemie 4 dawki a pozniej naswietlania /radioterapia głowy... :cry: :-( nie wiem jak to wszystko poukładać... nie moge tego wszystkiego pojąć...guz jest nieoperacyjny ze wzgledu na swoje rozmiary...mam nadzieje,ze bedzie dobrze. Tata mówi ,że bedzie walczył do końca. Niestety lekarz powiedział,że to kwestia miesięcy z leczeniem a bez kilka tygodni :cry:
  Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
paula010487

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11824

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-15, 16:36   Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
Soniax napisał/a:
Hej Paula!
Czy wiadomo coś nowego? Jakie leczenie zaproponowano? Mój Tata dalej w trakcie diagnostyki.....
Powodzenia. Daj znać co tam u Was.


witaj. nasza sytuacja nie jest zbyt dobra... tata był w szpitalu ,pobrali 5 wycinków do badania histopatologicznego i dalej czekamy na wyniki... juz 3 tydzien... tata niestety dzisiaj bardzo zle zaczał się czuc... pojechali na sor i okazalo sie ze ma zespół żyły głownej ... dostał natychmiastowe skierowanie na onkologie i właśnie jest w drodze na oddział. nie wiemy co dalej, lekarze cały czas mowią ze musza byc wyniki zeby podjac leczenie .... nie mam juz sily ,to czekanie jest koszamrne! człowiek potrzebuje leczenia ... mam nadzieje,ze moze dzisiaj cos zaczna działać . a jak u Ciebie? Jak tata? mam nadzieje,że lepiej niż u nas ...
  Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
paula010487

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11824

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-29, 18:56   Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
marzena66 napisał/a:
paula010487,

Trzeba jak najszybciej zbadać co to za guz. 31 stycznia niebawem a czy w Poznaniu też taki szybki termin?, nie zwlekajcie bo szkoda każdego dnia. Im szybciej zostanie postawiana diagnoza, tym szybciej zacznie się leczenie.

Dużo sił Wam życzę.


Udało się do Poznania dostać na jutro rano,także mamy nadzieję że w przyszłym tygodniu będziemy wiedzieć co to za guz...

Dziękuje
  Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
paula010487

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11824

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-28, 23:54   Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
Witajcie. Tata został wypisany ze szpitala po konsultacji z torakochirurgiem ( guz nieoperacyjny ) został skierowany na specjalistyczny oddział w Poznaniu , w załączniku wypis. Lekarz powiedział ,że trzeba zrobić biopsje i dopiero powiedzą jakie leczenie... Tata myśli,że dadzą mu tabletki po badaniach i wypiszą do domu...

  Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
paula010487

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11824

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-23, 13:10   Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
Cytat:
Guz jest ogromny. Można to stwierdzić na tym etapie obiektywnie - mało jest sytuacji w których tak wielki guz powoduje tak niewielkie objawy. Wyobraź sobie, jakby ktoś butelkę po piwie (bez szyjki) włożył do środka klatki piersiowej. Czy tata jest/był palaczem? Czy pracował w warunkach szkodliwych (rozpuszczalniki, chemia, azbest, pyły)?
Dziekuję Ci za opinie,każda w tej sytaucji jest bardzo pomocna. Odpowiadając na Twoje pytania: Tak tata palił papierosy ,w ostatnim czasie nawet paczkę papierosów dziennie... :uuu: Teraz po naciskach rodziny ograniczył do dwóch papierowów dziennie z zamiarem rzucenia całkowicie . Przez dwa lata pracował przy opryskach owoców ... Niestety nie uzywając do tego żadnych środków zabezpieczających typu maseczka etc... Idąc za Twoją radą ,jestem umówiona na środę, prywatnie w Poznaniu z Panią doktor . Chce zobaczyć wynik TK i opis badania. Mam nadzieje,że nam pomoże i powie co dalej.

Witaj Soniax. Bardzo bardzo mi przykro z powodu Twojego taty... Mam nadzieję,że diagnoza mimo tego ,że długo to wszystko trwa będzie dobra i uda się pomóc Twojemu tacie.Mocno trzymam kciuki i z całego serca wierze,że uda sie wyleczyć w pełni .U nas też wszystko się rozciąga w czasie ...Tata choruje od 6 tyg ,w szpitalu jest od 1,5 tyg i czekamy dalej. Jeżeli chodzi o porażenie fałdu głosowego ,to nam lekarz powiedział że głos sam nie wróci do normalnosci ,potrzebna jest rehabilitacja i ćwiczenia żeby głos wrócil no " normalności" .Mój tata ma porażenie prawego fałdu,ale mówi w miare zrozumiale .Twierdzi ,że czasami rano głos jest jakby " normalniejszy" . Jak będziesz miała jakieś wieści pisz proszę. Dużo zdrówka dla taty

[ Komentarz dodany przez Moderatora: majkelek: 2016-01-23, 14:48 ]
Warto skonsultować się z drem Marcinem Zielińskim z http://www.szpitalsokolowski.pl/pl

  Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
paula010487

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11824

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-22, 22:06   Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
A więc tak, tata jest po usg brzucha ktore nie wykazało żadnych zmian. Z czego sie bardzo cieszymy. Dzisiaj miał robioną bronchoskopie ,udało się pobrac wszystko tak jak trzeba .Pani doktor powiedziała ,ze w poniedziałek będzie konsultacja ze specjalistą i dopiero wtedy zostanie podjęta decyzja o dalszym leczeniu/ postępowaniu. Nie chciała dzisiaj za bardzo udzielać informacji,ponieważ jak stwierdziła pierwszy raz spotkała się z przypadkiem tak rozległego guza i tak dobrymi wynikami krwi i całą resztą . Według niej ,wyniki powinny być złe jak na tak rozległego guza... i taką ilość nacieków. Powiedziała ,że wyniki TK przeczą wynikom krwi... Nie wiem co mam myśleć ,zapaliła się we mnie lampka nadziei ,że może jednak nie będzie tak zle :?ale?: sama nie wiem co myśleć ... trzymajcie kciuki ,oby do poniedziałku. Może ktoś sie spotkał z taką rozbierznoscia?
  Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
paula010487

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11824

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-21, 11:55   Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
Dziękuję za wyjaśnienie ... Ja chyba próbuje inaczej interpretować to wszystko i cały czas mam nadzieje,ze to jakiś zły sen... Tata dzisiaj mial usg jamy brzusznej,wszystko jest czyste. nie znależli żadnych zmian. Jutro ma mieć bronchoskopie ,jeżeli nie uda sie pobrac wycinka do badania przeniosa tate na inny oddział i bedzie mial biopsje. Tyle wiemy na dzień dzisiejszy... :-(
  Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
paula010487

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11824

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-21, 09:06   Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
Wszystko zaczelo sie od zapalenia oskrzeli ,pozniej krtani ,utrata głosu ... 3 antybiotyki w ciagu 4 tyg które wcale nie pomogły ...tata czuł sie co raz słabiej ,nie miał siły na nic . W koncu lekarz rodzinny wysłał tatę na rtg ,wyszły zacienienia w górnej klatce piersiowej i obustronne powiększenie klatki piersiowej ,wysłali go do laryngologa (dał leki na chrypę ) nie pomogło nic ,pozniej pulmonolog .pulmunolog wysłał tatę na TK ,to sa wyniki wlasnie z tej tomografii . Od wczoraj tata jest na oddziale pulmonologii ,podają mu tlen i sterydy dożylnie . Lekarze nic nie mówią ,ciagle tylko powtarzają ze diagnozują i ze pomogą ... Dzisiaj ma miec kolejna TK klatki piersiowej . Tata nawet nie wie oficjalnie ze to nowotwór ...lekarz tego nie powiedzial :cry: znalazłam to forum i poprosiłam o pomoc w odczytaniu moich podejrzeń niestety ... Chciałabym zapytac jeszcze co to sa te nacieki ??? Czy to przeżuty ? Dziekuje serdecznie za szybka odpowiedz .
  Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
paula010487

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11824

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-20, 22:57   Temat: rozległy guz śródpiersia z naciekami
Witam serdecznie,proszę o interpretacje wyników mojego taty lat 45. dziękuje. zdjęcie opisu w załączniku.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group