1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: zły wynik TK
ola888

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-11-06, 12:17   Temat: zły wynik TK
Lekarz onkolog kieruje na badanie pod kątem tej mutacji,tak? Czy to na podstawie badania krwi? Jak długo czeka się na wynik? Jeśli jest pozytywny tzn chory może przyjmować ten lek, czy jeszcze trzeba dopełnić jakichś formalności, żeby lek był refundowany? Chodzi mi o czas..
  Temat: zły wynik TK
ola888

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-11-05, 22:28   Temat: zły wynik TK
A lek tarceva? Wskazaniem jest zaawansowany niedrobnokomórkowy rak płuc. Wiem że musi być odpowiednia mutacja..
U Taty jest płaskonabłonkowy nrp.
  Temat: zły wynik TK
ola888

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-11-05, 19:40   Temat: zły wynik TK
zamieszczam pliki pdf

[ Dodano: 2014-11-05, 19:41 ]
zamieszczam pliki pdf 2

[ Dodano: 2014-11-05, 19:42 ]
zamieszczam pliki pdf 3





  Temat: zły wynik TK
ola888

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-11-04, 20:30   Temat: zły wynik TK
Chciałabym wiedzieć zapytać co można zrobić w sytuacji gdy lekarz onkolog mówi że leczenie onkologiczne strikte skierowane na guza, jest zakończone??
Czy mogę iśc do tego lekarza pokazać wyniki Taty, że poprawiły się, jest w lepszej kondycji, czy może on jeszcze raz rozpatrzeć leczenie onkologiczne??
Czy mogę lekarzowi zasugerować lek tarceva??
Gdzie mam się udać i kogo prosić o pomoc?

Lekarka z poradni paliatywnej nie może pomóc, tylko onkolog.
  Temat: zły wynik TK
ola888

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-30, 09:57   Temat: zły wynik TK
Tato ma od poniedziałku tlenoterapię i oddycha też z nebulizarorem, wczoraj został zgłoszony do poradni paliatywnej.
To są Jego wyniki ostatnie i wypis ze szpitala:

[ Dodano: 2014-10-30, 09:59 ]
przepraszam 2 razy załączył się pierwszy plik.

[ Dodano: 2014-10-30, 10:02 ]
Jego ogólny stan jest dobry, jest słaby ale normalnie funkcjonuje, cały czas też odpluwa, generalnie mniej kaszle i nie ma już tez gorączki.
Moje pytanie jest takie: czy w przypadku Taty lek tarceva byłby wskazany? kto o tym decyduje i ewentualnie jak o ten lek się starać?
Jeśli są inne mozliwości leczenia onkologicznego proszę o informacje(mam na myśli tu leczenie badawcze)
Pozdrawiam.
  Temat: zły wynik TK
ola888

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-23, 15:09   Temat: zły wynik TK
Rozmowa z onkologiem odbyła się, lekarka zakończyła leczenie chemią, skierowała na oddział płucny, po wzmocnieniu i wyleczeniu infekcji ma być objęty opieką hd.
pisałeś wcześniej o możliwości podjęcia leczenia badawczego, rozumiem że przez te komlikację to niemożliwe. Pozostaje czekać.
  Temat: zły wynik TK
ola888

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-23, 11:02   Temat: zły wynik TK
Czy mam rozumieć że to milczenie to z powodu ze jest aż tak źle?
proszę o jakąś opinię, w tej chwili Tato ma tlenoterapie, antybiotyk dożylnie i stwierdzone zapalenie oskrzeli..
  Temat: zły wynik TK
ola888

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-22, 10:43   Temat: zły wynik TK
Wyniki Taty z wczoraj





[ Dodano: 2014-10-22, 12:02 ]
Przepraszam za jakość tych plików..
Tato jest leczony w Koninie, w przychodni onkomed, teraz na oddziale płucnym..

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-10-22, 17:12 ]
Prosimy o usuwanie danych osobowych pacjenta i lekarzy z wklejanej dokumentacji.

  Temat: zły wynik TK
ola888

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-22, 10:20   Temat: zły wynik TK
Tato ma niską hemoglobinę od dzisiaj ma być przyjęty do szpitala,po wzmocnieniu serca i całego organizmu ma mieć podawaną morfinę..
jak tu zamiemieścić załącznik?
  Temat: zły wynik TK
ola888

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-21, 12:51   Temat: zły wynik TK
serdeczne dzięki za odpowiedź, w tej chwili nie mam dostępu do innych wyników badań na forum, ale jak tylko będę miała taką możliwość załacze je.
Jeśli chodzi o pierwsza reakcję po 1 cyklu chemii i radioterapii odpowiedź była optymistyczna bo guz się zmniejszył, ale nie wiedzieć czemu pani doktor dała Tacie "urlop" od leczenia na 4 miesiące(!) i potem miał zgłosić się na tk, który miał 8 sierpnia i który wykazał wzrost guza, po tym badaniu Tato dostał właśnie gemcytabinę, Tato jest leczony również kardiologicznie dwa lata temu przeszedł operację ma bajpasy, poza tym być może wiek 79 lat lekarka nie wyjaśniła dlaczego akurat taka chemia, powiedziała dajemy Tacie to co najlepsze w jego przypadku.
Jednak reakcja Taty na tę chęmię była od początku trudna tzn, goraczki, kaszel, wszystko się nasilało. Mimo to miał kontynuowaną chemię i mieliśmy nadzieje że guz się zmniejszy.
Jeśli Taty stan pozwoli, chcielibyśmy podjąć leczenie jeśli nie chemią, jakimkolwiek innym sposobem ale leczyć go..jeśli byłaby możliwość leczenia badawczego Tato na pewno chciałby skorzystać z takiej możliwości.
O 14 mają być wyniki krwi Taty i rozmowa z lekarką, wtedy być może będę wiedziała więcej i zamieszczę szczegóły tu na forum.
jeszcze raz dziękuje.
  Temat: zły wynik TK
ola888

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-21, 12:05   Temat: zły wynik TK
Nie nic wcześniej nie zamieszczałam :-(
  Temat: zły wynik TK
ola888

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-21, 11:43   Temat: zły wynik TK
tamten wątek założyłam ale dopiero po chwili zobaczyłam że ostatnia odpowiedź jest z 2013 raku a mi zależy na opinii chociaż zdaje sobie sprawę że jak każdemu tutaj..
  Temat: zły wynik TK
ola888

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-21, 11:00   Temat: zły wynik TK
Witam, mam prośbę o radę i konsultację, rokowania...
U mojego Taty półtora roku temu zdiagnozowano raka płuc nieoperacyjnego, miał chemię radioterapię leczenie paliatywne... w sierpniu miał tk który wykazał że guz rośnie, dostał chemię gentabicynę, generalnie po 4 razie bardzo osłabł miał napady duszności silny kaszel, wysoką gorączkę, która utrzymuje się ok dwóch miesięcy, miał przekładaną chemię, był leczony antybiotykami, nikła poprawa po ostatniej chemii znacznie osłabł, wczoraj miał ponowne tk, wynik niestety zły..oto część wyniku:

TK KLP (część):
zmiana guzowata w płacie górnym płuca prawego wielkości: 70x48 mm i wys 75 mm, obecnie z widocznym przebiciem do drenującego oskrzela górnopłatowego, z rozległą jamą rozpadu w centrum.
W płacie dolnym płuca prawego oprócz zagęszczeń w segmencie 6, dodatkowo pojawiły się masywne zagęszczenia z obszarami zaciemnień o typie mlecznej szyby w segmentach podstawnych tego płata.
W prawej jamie opłucnej śladowa ilość płynu, płuco lewe bez zmian ogniskowych.
W śródpiersiu poniżej rozwidlenia tchawicy, kilka powiększonych węzłów chłonnych wielkości do 20x16 mm.
W porównaniu z badaniem poprzednim progresja zmian.

Mam pytanie... jakie leczenie jakie postępowanie dalsze, na razie jest po pobraniu krwi i dziś jeszcze do lekarza onkologa...
Jestem załamana. Boję się że rokowania są bardzo złe. Organizm jest osłabiony, co oznacza taki rozpad guza...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group