1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: interpretacja TK
ola007

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3124

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-08, 21:33   Temat: interpretacja TK
tak, radiolog dostał zdjęcie RTG z opisem.

Pozdrawiam
  Temat: interpretacja TK
ola007

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3124

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-08, 21:05   Temat: interpretacja TK
Dziękuję za odpowiedź. Powodem badania RTG było złamanie żebra. Nie mam do końca zaufania do "mojego" pulmonologa. Na podstawie zdjęcia RTG stwierdził, że to na pewno nowotwór złośliwy, wydawał się mieć absolutną pewność co do tego. TK wykazała małe zmiany na prawym płucu, o lewym nie ma wzmianki (co jest dla mnie zastanawiające)
Niestety, palę od ponad 40 lat. Ostatnio dużo mniej, jestem na dobrej drodze do rzucenia.

Pozdrawiam
  Temat: interpretacja TK
ola007

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3124

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-08, 20:44   Temat: interpretacja TK
Witajcie,

przy badaniu RTG zdiagnozowano u mnie cień na lewym płucu (ok. 3 cm), zostałam skierowana na TK. Wyniki zamieszczam poniżej. Czekam na wizytę u pulmonologa. Proszę o jakieś wskazówki. Jest się czego bać?

Badania TK (zk kontrastem):

w obu płucach cechy mieszanej rozedmy o niewielkim stopniu nasilenia. Zmiany włókniste w obu szczytach. Zrosty opłucnowo- przeponowe i opłucnowo-osierdziowe obustronnie. Podprzeponowo w segmencie 9 płuca prawego skupisku siateczkowatych zagęszczeń - raczej pozapalnych. Gęsta wydzielina w oskrzelu głównym prawym. W segmencie 2 płuca prawego niespecyficzny guzekze zwapnieniem o średnicy 2,3 mm. W segmencie 6 płuca prawego niespecyficzny guzek śr. 1,2 mm. Poza tym zmian ogniskowych w płucach nie stwierdza się.
Powiększonych węzłów chłonnych we wnękach i śródpiersiu nie stwierdza się.
W uwidocznionej części nadbrzusza:
- zmiany ogniskowe w wątrobie - podejrzenie kilku naczyniaków do oceny w badaniu USG.
- zmiana w nadnerczu lewym o niskiej gęstości przed podaniem kontrastu śr. 13 mm - podejrzenie gruczolaka - do kontroli TK i RM.
Guzki Schmorla w trzonach piersiowych i lędźwiowych. Osteofity na krawędziach trzonów.
Zwapnienia i przyściennie skrzepliny w aorcie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group