1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór pęcherza moczowego
nowa1982

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6334

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-20, 21:27   Temat: Nowotwór pęcherza
Ja tez jestem przerażona. Cały ten wynik histopatologiczny był źle zrobiony ! I to mówił nam potem nie jeden lekarz. Powinno być nie tylko G2 ale opis jakie jest ryzyko przerzutów i jak przerasta ściankę a tam nic !! Potem to nikt nie kontrolował taty po całym tym zabiegu. Żył sobie tak z tym guzem. I zaczął odrastać (to co lekarz wyciął to odrosło). Straszyli go tylko wycięciem pęcherza. No ale nasza wina, że nie przekonaliśmy taty do tego, że poddał się tej operacji. Może teraz byłby spokój. A jest źle, bardzo źle... :(
  Temat: Nowotwór pęcherza moczowego
nowa1982

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6334

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-06, 17:57   Temat: Nowotwór pęcherza moczowego !
Witam ! Mój tata (lat 50) w sierpniu 2012 roku trafił do szpitala, gdzie stwierdzono guz pęcherza moczowego. Pobrano wycinek do badania histopatologicznego. Po dwóch tygodniach przyszedł wynik: Nowotwór G2. Dziwne dla mnie teraz jest to dlaczego nie napisano nic więcej. Powinni określić jakie jest ryzyko nacieków itp. A oni napisali tylko g2. Jeden profesor też powiedział, że ten wynik był źle zrobiony. I właśnie przez to mój tata nie poddał się dalszemu leczeniu. I to był wielki błąd, ponieważ w styczniu zaczęło się coś dziać. Tacie zaczęły puchnąć nogi, wymiotował i miał biegunkę. Trafiliśmy do szpitala w Pleszewie gdzie okazało się, że ma niewydolność nerek (dializuję się do dnia dzisiejszego). Ma zrobioną nefrostomię lewej nerki. Tydzień temu był skierowany na TOMOGRAFIĘ jamy brzusznej.
Wyniki przyszły takie:
Mały, niewypełniony pęcherz moczowy przerosnięty w całości patologiczną masą niejednorodnie wzmacniająca się po podaniu sr. kontrastowego. Guz nacieka gruczoł krokowy i pęcherzyki nasienne oraz wydaje się że przednią ścianę odbytnicy.
Nefrostomia lewej nerki. UKM lewej nerki nieposzerzony.
Prawa nerka powiększona, z wodonerczowo poszerzonym
UKM i moczowodem. Płaszczyznowate obszary płynowe
podtorebkowo wokół prawej nerki o szer. do 2cm.
Wątroba prawidtowej wielkosci, bez zmian ogniskowych.
przewody żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone.
Trzustka, sledziona prawidiowej wielkosci, jednorodne.
Pakiety powiększonych do 2-3cm węzłów chłonnych zaotrzewnowych.
Wolny płyn w jamie brzusznej i u podstawy obu płuc.
Patologiczna masa o sr.ok.4cm przerasta talerz prawej
k.biodrowej z cechami destrukcji kostnej.
Meta sr.3cm do głowy lewej k.udowej. W talerzu lewej
k.biodrowej meta sr.2cm i 8mm .

Proszę o pomoc. Może mi ktoś wyjaśnić te wyniki. Jeden lekarz mówi, że jest tragicznie a drugi, ze nie widzi nic oprócz nacieków na kości biodrowe.
  Temat: Nowotwór pęcherza moczowego
nowa1982

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6334

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-06, 15:27   Temat: Nowotwór pęcherza
Mój tato jest zdecydowany na usunięcie pęcherza. Problemem jest jednak to, że lekarz boi się go położyć na stół, bo mógłby tego nie przeżyć. Jest za słaby i ma dość kiepskie wyniki.
Jego hemoglobina co dziwne się podwyższyła, bo do niedawna miał 8,7 a teraz ma 9,3 a przy jego krwawieniu z pęcherza to dziwne. Dlatego nie wiemy co robić. Jeden lekarz mówi, że te wyniki są złe a znów drugi powiedział, że nic tam nie widzi oprócz przerzutów na kości biodrowe. Dlatego zadałam pytanie tutaj na forum. Może ktoś napiszę coś nowego.
  Temat: Nowotwór pęcherza moczowego
nowa1982

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6334

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-06, 14:38   Temat: Nowotwór pęcherza moczowego
Witam. Mój tata (lat 50) choruję na nowotwór pęcherza moczowego. Nie poddał się od początku operacji usunięcia pęcherza. Teraz jego stan jest znacznie gorszy. Bolą go kości biodrowe (okazało się, że jest przerzut na te kości). Miał robioną tomografię komputerową.
Czy mógłby mi ktoś napisać konkretnie o co chodzi w tych wynikach:

Mały, niewypełniony pęcherz moczowy przerośnięty w całości patologiczną masą niejednorodnie wzmacniająca się po podaniu sr. kontrastowego. Guz nacieka gruczoł krokowy i pęcherzyki nasienne oraz wydaje się ze przednią ścianę odbytnicy.
Nefrostomia lewej nerki. UKM lewej nerki nieposzerzony.
Prawa nerka powiększona, z wodonerczowo poszerzonym
UKM i moczowodem. Płaszczyznowate obszary płynowe
podtorebkowo wokoi prawej nerki o szer. do 2cm.
Wątroba prawidłowej wielkosci, bez zmian ogniskowych.
Przewody żółciowe wewnątrz-i zewnątrzwątrobowe
nieposzerzone.
Trzustka, sledziona prawidiowej wielkosci, jednorodne.
Pakiety powiększonych do 2-3cm węzłów chłonnych
zaotrzewnowych.
Wolny płyn w jamie brzusznej i u podstawy obu płuc.
Patologiczna masa o sr.ok.4cm przerasta talerz prawej
k.biodrowej z cechami destrukcji kostnej.
Meta sr.3cm do głowy lewej k.udowej. W talerzu lewej
k.biodrowej meta sr.2cm i 8mm .

Proszę o pomoc.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-03-06, 20:32 ]
Post scalony do wątku.
Nie umieszczaj tego samego posta w kilku wątkach, to niezgodne z Regulaminem.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group