1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 97
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy płuca lewego proszę o interpretację
nowa1504

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 11383

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-29, 12:24   Temat: Rak niedrobnokomórkowy płuca lewego proszę o interpretację
Nie ma czegoś takiego jak chemia lżejsza i cięższa. W tym rodzaju nowotworu schemat PN (jeżeli dobrze odczytałaś) jest standardowym leczeniem pierwszego rzutu. A to jak twoja mama ją zniesie zależy wyłącznie od organizmu - jeden znosi dobrze inny bardzo źle. Nie martw się na zapas.
  Temat: Leczenie podtrzymujące Tarceva
nowa1504

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 14158

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-08, 10:49   Temat: Leczenie podtrzymujące Tarceva
Witaj, moja mama też brała Tarcevę, kiedy w trakcie jej brania nastąpiła progresja odstąpiono niestety od dalszego leczenia, pozostało tylko uśmierzanie bólu.
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
nowa1504

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 45802

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-07, 09:41   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: gruczolakorak
nowa1504

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 80881

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-23, 16:07   Temat: gruczolakorak
Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Mój tata ma raka drobnokomórkowego
nowa1504

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 12643

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-24, 10:35   Temat: Mój tata ma raka drobnokomórkowego
::rose::
  Temat: Proszę o interpretację wyników badań PILNE
nowa1504

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 23509

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-22, 18:40   Temat: Proszę o interpretację wyników badań PILNE
Mojej mamie bardzo pomagała "papka z gotowanych jabłek". Jabłka trzeba pokroić na cząstki, razem ze skórką, podlać troszeczkę wodą, ale nie dużo, bo one same też puszczą sok, jak będą już miękkie trzeba zmiksować - miseczka takiego przecieru wieczorem całkiem nieźle działa.
  Temat: Adeno Ca Płuc, meta do węzłów śródpiersia, astma oskrzelowa
nowa1504

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 21829

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-22, 18:36   Temat: Adeno Ca Płuc, meta do węzłów śródpiersia, astma oskrzelowa
Skoro mama ma "stany depresyjne" to czy przyjmuje jakieś antydepresanty i czy jest to depresja potwierdzona przez lekarza psychiatrę?
  Temat: Potrzebuję opinii specjalisty.
nowa1504

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 28474

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-21, 13:15   Temat: Potrzebuję opinii specjalisty.
Współczuję ::rose::
  Temat: Moja mama umiera
nowa1504

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 66001

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2014-02-15, 11:19   Temat: Moja mama umiera
agunia79-1979, upłakałam się czytając Twój post, bo u nas było tak samo. Pocieszałam mamę do samego końca, mimo, że ona wiedziała, że umiera - wszyscy wiedzieliśmy, ale nikt tej myśli do siebie nie dopuszczał. Do ostatniego dnia mówiłam do niej - zobaczysz wszystko będzie dobrze, jeszcze wyzdrowiejesz... Tyle zła jest na tym świecie, a odchodzą ludzie, których tak kochamy, to niesprawiedliwe!!! Pozostała pustka, straszna pustka...
  Temat: onkolog TRÓJMIASTO pilnee . Prosze o pomoc :(
nowa1504

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8206

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-10, 11:33   Temat: onkolog TRÓJMIASTO pilnee . Prosze o pomoc :(
Na pewno nie pomoże - wszystkie te cudowne metody, to tylko naciąganie chorych ludzi na niepotrzebne wydatki.
  Temat: Proszę o interpretację wyników tomografii komputerowej
nowa1504

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7252

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-05, 11:18   Temat: Proszę o interpretację wyników tomografii komputerowej
::rose::
  Temat: cellulae carcinomatosae microcelluleres
nowa1504

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 58033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-05, 11:10   Temat: cellulae carcinomatosae microcelluleres
Przykro mi bardzo ::rose::
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy niskozróżnicowany IV
nowa1504

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 19171

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-01-31, 10:37   Temat: Rak niedrobnokomórkowy niskozróżnicowany IV
::rose::
  Temat: Proszę o interpretację wyniku TK klatki piersiowej
nowa1504

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8776

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-01-26, 15:38   Temat: Proszę o interpretację wyniku TK klatki piersiowej
::rose::
  Temat: Proszę o interpretację TK
nowa1504

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 31081

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-01-16, 21:10   Temat: Proszę o interpretację TK
Moja mamusia odeszła wczoraj o godz. 20.30 po długiej i ciężkiej walce. Chciałam podzielić się z Wami tym jak wyglądały nasze ostatnie dni, ponieważ były one trochę inne niż te, które można znaleźć w historiach "o umieraniu", może komuś się przyda...

- miesiąc temu mama trafiła na oddział paliatywny w ciężkim stanie - nie było z nią kontaktu, w kółko siadała i kładła się - była bardzo pobudzona ( nie mogła już chodzić), nogi były strasznie opuchnięte - od pani ordynator oddziału usłyszałam, że to już niestety ostatnie godziny...

- mama nie piła i nie jadła przez 4 dni (była nawadniania kroplówkami) - byliśmy przekonani, że to już koniec

- piątego dnia (dwa dni prze Wigilią) mama się obudziła i przez następne 20 dni była w pełnym kontakcie, ale nie wstawała już z łóżka - chciała, żebyśmy byli przy niej cały czas, żebyśmy nie zostawiali jej ani na chwilę

- pięć dni przed śmiercią stan mamy zaczął się pogarszać, zabraliśmy ją do domu, coraz ciężej było jej mówić, ale przestało boleć - nie chciała już morfiny

- dwa dni przed śmiercią przestała mówić - chciała coś powiedzieć, ale nie miała siły, bardzo "charczało" jej w gardle, nie mogła łykać

- godzinę przed śmiercią podskoczyło ciśnie do 145/120 i na twarzy zrobiła się bordowa, do końca miała bardzo ciepłe stopy i dłonie, nie pomyślałam wtedy, że to może być już koniec

Odeszła po cichutku i spokojnie - trzymałam ją za rękę.

Śpij mamuś spokojnie...
 
Strona 1 z 7
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group