1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Sara - komentarze (vf8)
niki

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 17890

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-01-30, 23:08   Temat: Sara - komentarze (vf8)
sara, jak będziesz mogła, proszę daj znać co u Ciebie

pozdrawiam
  Temat: Sara - komentarze (vf8)
niki

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 17890

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-01-11, 23:28   Temat: Sara - komentarze (vf8)
witaj u mnie HTZ nie wchodziła w grę,ze względu na chorobę przy ktorej nie wolno tego brać - menopauzę przeszłam w wieku 37 lat

dostajesz steryd w najbardziej optymalnym czasie w dwoch dawkach a nie trzech to dobrze jesli wogole tak można powiedzieć
moje doswiadczenia tez nie są miłe , sama jestem teraz na 30 encortonu wiec rożnica kolosalna
ale do teraz mi wstyd swoich wyskoków w tych czasach , kiedy miałam bardzo duże dawki :roll: :roll:
że moi synowie ze mną nie zwariowali i nadal mnie kochają to się dziwię
raz na nich wrzeszczałam , żeby za chwilę przepraszać i płakać nad sobą i nad nimi,( to mi najlepiej wychodziło ,, płacz na zawołanie z jakiś konkretnych powodów i bez powodu :?ale?: )

pomogł psycholog i leki antydepresyjne ,takie huśtawki nastrojów to typowe dla sterydów
jesli możesz to HTZ powinna troche uspokoić to wszystko
tylko najpierw dowiedz się czy przy takim spadku płytek wogóle możesz ją stosować ,

pawulonu to raczej nie polecam ;) ale są inne leki ktore lekko rozlużniają mięsnie ,pozwalają im odpocząć

nie masz obrzęków ? przy sterydach często są one pierwszym skukiem ubocznym- zwracaj na to uwagę.
wtedy trzeba właczyć leki ( kolejne ) sam steryd można jeszcze przezyć ale tych leków przybywa pożniej w zastraszającym tempie
ogolnie to od początku brania sterydów wyskoczyło mi nadcisnienie oraz bezsenność , zostało to do dzisiaj
kontroluj cukier - sterydy powodują cukrzycę ( czasem mija po zmniejszeniu dawek )
krotkotrwałe branie sterydów nie powoduje takich skutków ubocznych, gorzej jak bierze się je długo
dlatego uczulam na wszystko co mi się przypomina

przezyjesz , te huśtawki nastrojów( jak ja to nazywam kiełbie we łbie :mrgreen: ) w końcu zaprawiona w bojach jesteś , dasz radę ;)
życzę ci tego z całego serca :)
  Temat: Sara - komentarze (vf8)
niki

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 17890

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-01-10, 17:50   Temat: Sara - komentarze (vf8)
jak je bierzesz?
2x dziennie czy 3 x
jesli 3 x to ostatnia dawka nie powinna być brana pózniej niż około 17 max 18 , bo po prostu się nie wchłaniają prawidłowo i spać nie można

sterydy powodują także osłabienie siły miesni , dlatego masz kłopoty z pójsciem do toalety szybko się męczysz , na to nie ma sposobu , chyba ze leki ( znowu i kolejne ) lekko zwiotczające ale to minie , przynajmniej częsciowo powinno ustąpić jak organizm się przyzwyczai

zazwyczaj przy takich ilościach sterydów cisnienie skacze , dobrze byłoby je mierzyć
no i przy sterydach są często dodawane leki przeciwdepresyjne , bo steryd dobrze miesza w głowie , od euforii do załamania, od radości do płaczu w ciagu kilku minut to standart
emocje potrafią wyczerpać psychicznie i fizycznie także

Trzeba tez kontrolować potas bo przy takiej ilości encortonu lubi uciekać, to moze być także przyczyną osłabienia
widzę ze dbają i o zołądek i o wątrobę , więc to jest plus
czytałam ze płytki są juz ok, może zmiejszą trochę dawkę stedydów
i wszystko wroci do jakieś normy
zyczę Ci tego
pozdrawiam
  Temat: Sara - komentarze (vf8)
niki

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 17890

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-01-08, 22:28   Temat: Sara - komentarze (vf8)
sara napisał/a:
Głównie teraz chodzi o pomysł na ustalenie małopłytkowości,


saro napiszę tutaj bo to tylko pomysł i być może głupi nie chcę wątku merytorycznego głupotami zaśmiecać ale każdy trop moze być wazny

czy wczesniej nie bolał cię brzuch ?
usg miałas robione ? jak się ma twoja sledziona?
bo w niektorych chorobach małopłytkowość jest związana z upośledzeniem pracy sledziony,
wtedy własnie mogą się zdarzać takie epizody z małopłytkowością jak u Ciebie
leczy się to własnie sterydami , duża dawką np encortonu, jesli leczenie nie przynosi skutku to sledzionę się usuwa, mozna bez niej żyć
znam trochę osob żyjących bez niej i wszystko jest w porządku

zyczę Ci żeby takie spadki juz nie następowały , niech organizm zareaguje na sterydy( leczniczo to dopiero od kilku do kilkunastu dni coś się może zmienić na lepsze) , oby zadziałały pamiętaj że sterydy się bierze w TRAKCIE jedzenia , wtedy ogranizm tego nie odczuwa tak mocno ( jestem starą sterydziarą i z praktyki podpowiadam , ;) bo od 16 lat ani dnia nie było bez sterydów )
koniecznie do tego lek osłonowy na zołądek i dużo wapna z uwagi na kości ( osteoporoza)
trzymaj się ,
pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group