1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
niki

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-20, 23:04   Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak napisał/a:
Mam pytanie. Jeśli mamy wykonane rtg płuc, a u mamy w moim przypadku jest zajęte sródpiersie, to czy jakie kolwiek zmiany będą widoczne na zdjęciu rtg?


badanie rtg pokaze środpiersie także , pokazuje całość płuc opłucną oraz srodpiersie własnie

szkoda ze nie macie robionego TK , jest jednak bardziej dokładnie

ponieważ RTG nie jest zbyt czułym badaniem, lepiej prosić o skierowanie na TK, zresztą mama powinna miec własnie TK a nie RTG - nie wiem dlaczego nie dostała takiego skierowania ( oszczędności ?)

wazne ze jest ok , tu się trzeba cieszyć

moze dla uspokojenia dowiedz się czy RTG było wzwględnie nowe- one są jednak lepsze
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
niki

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-22, 22:45   Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak, obawiam się że ta niska hemoglobina sama się nie podniesie.
może warto isc chociaz do lekarza rodzinnego, krew mozna podać w rejonowym szpitalu na oddziale wewnętrznym.
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
niki

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-22, 19:04   Temat: Guz płuca? Gruźlica
na tak niską hemoglobinę nikt nie zwrócił uwagi ?
mama powinna dostać krew, słabnie bo nie dostaje wystarczającej ilości tlenu do narządów, w tym także do głowy .Do tego ma antybiotyk , więc też ją osłabia. Jeśli nadal będzie tak kaszeć może trzeba raz jeszcze do lekarza , niech ją osłucha , może antybiotyk jest nie trafiony ?

Wiesz że na RTG raczej trudno się opierać, to mało diagnostyczne badanie ciężko oceniać stan płuc po samym RTG. Na pewno dobrze ze nie ma czegoś na tyle dużego że badanie nie pokazało .
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
niki

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-18, 17:12   Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak napisał/a:
Dzisiaj rano miała usta opuchnięte, twierdziła, że może to od grejfruta, ale czy od połówki owoca takie coś by było.? Wypija 2 szklanki naraz, czy to skutki chemii? W nocy sie budzi i pije, i tak po kazdej chemii. Cukier jest ok. Spada hb, ma 6,6 a norma jest od 7,4.W piatek powtórzymy badania.


Jeśli coś uczula należy to omijać, nie jest ważna ilość ale sam kontakt z alergenem- więc warto to odstawić.Po narazać się na dodatkowe komplikacje.

Myślę że mama pije po chemii , jesli cukier jest ok , to raczej sama chemia może powodować u mamy takie pragnienie.Rozumiem też ochotę na grejfruty, one bardzo skutecznie gaszą pragnienie. Musicie jednak z nich zrezygnować
Hemoglobina jest niziutka ,warto ją powtórzyć nawet jutro

Może mamie zupy krem będą łatwiej wchodzić, przy okazji zmiksujesz tez mięso. Wyrazisty smak zupy ukryje to mięso- spróbuj
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
niki

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-17, 23:35   Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak napisał/a:
ale wcześniej w tk wyszło, żę guz jest w tych samych rozmiarach i wyszło że jest zespół żyły głównej. Tu moje pytanie rtg wykarze tylko czy jest guz prawda? Jeśli chodzi o węzły to raczej nie wykarze? Już sama nie wiem po co ten rtg skoro w nim szczegułow nie ma. Gdyby nie to , żę był zżg to mama by chemii nie dostała.


masz rację RTG raczej niewiele pokaże, może warto upomnieć się czy poprosić o kolejne TK ( poprzednie kiedy było wykonane ?) Tym bardziej że objawy ZŻG się nasiliły - bo to co opisujesz może swiadczyć o ucisku guza na Żyłę główną
kiedy macie jakąś wizytę u lekarza ? lub termin kolejnej chemii.
jesli objawy nadal będą się utrzymywać, lub pogłębią się jedz sama do onkologa.
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
niki

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-12, 11:48   Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak, Ty juz raz pytałaś o to picie w nadmiarze- odpowiedziałam Ci na to pytanie także.
wydawało mi się że moją odpowiedz znasz.
w tym temacie post 200 ;)
sprawdziłabym poziom cukru we krwi,
oraz jak mówi JustynaS1975, parametry pracy nerek.

spokojnie . Czytam zawsze , jest kilka teamatów w tym dziale od których zaczynam- w tym i Wasz.
Pytanie błahe czy nie to juz indywidualna ocena.Wszystko co niepokoi nie jest błahe - bo dla Ciebie to ważne.
nie denerwuj się , nie warto.

pozdrawiam
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
niki

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-08, 21:43   Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak napisał/a:
I jeszcze o co chciałam sie spytać - mama przez parę dni po chemii bardzo dużo piła ok 4 litrów, dziwne było , że przy tak dużej ilości płynu nie chodziła za często siusiać.
Bardzo dużo je. Czy to jest normalne ?


to że mama dużo jest akurat normalne( bierze jakies sterydy ? ) wtedy apetyt wzrasta
mama jak dawno miała badany cukier?
nadmierne pragnienie może ozaczać( ale nie musi ) wzrost cukru w organiżmie
może tez być spowodowany samą chemią , dla spokoju zrobiłabym badanie cukru jednak

pozdrawiam
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
niki

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-01-18, 16:34   Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak napisał/a:
guzowate zageszczenie w segmencie płuca prawego dokładnie jak w badaniu poprzednim,..... Płuco lewe bez zmian.
Masa wezłowa w prawej okolicy przytchawiczej nieco mniejsza........ uciskaw mniejszym stopniu niz ostatnio żyle głowną górną......
Masa wezłowa ponizej kariny jak ostatnio..... wyraznie mniejsza masa wezłowa w gornym biegunie prawej wnęki..... tarczyca ok.


misiak, jest stablizacja a nawet niewielka regresja .
z czego nalezy się cieszyć .Mam nadzieję że leczenie przyniesie oczekiwany skutek .

pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
niki

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-08-04, 22:10   Temat: Guz płuca? Gruźlica
mama bierze sterydy?
bo takie opuchnięcia a także zawroty głowy, często towarzyszą sterydoterapii
może leki odwadniające by pomogly ?

trzymam kciuki za wtorek
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
niki

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-07-26, 22:55   Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak napisał/a:
Badanie OB Z 8,PODNIOSLO SIE NA 14 ,norma jest od 0-10


akurat OB nie masz się co marwić, gdyby skoczylo bardzo gwałtowie i bylo kilka razy wyższe niz mama ma teraz, to mogloby to niepokoić . Taki wzrost jest dopuszczalny. Niewielka odchyłka od normy nie jest czymś znaczącym
Pamietaj że OB nie jest zbyt ważne diagnostyczne przy raku płuc
Także każde labolatorium ma ciut inne normy np 0-12

macie TK juz w poniedziałek a więc nie ma co myslec na zapas,
Do poniedziałku juz blisko , cokolwiek to jest wyjaśni się na badaniu
pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
niki

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138700

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-22, 16:45   Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak napisał/a:
Mam pytanie,poniewaz mama ma wizytę na lipca w por.onkoligicznej,to teraz jesli jej spadaja leukocyty to gdzie mamy sie udać?

spróbuj przyspieszyć termin wiyzty u onkologa, jesli się nie da to może warto zamówić wizytę domową lekarza POZ- nie idz do przychodni z mamą , bo jesli spadają jej nadal leukocyty to szybko złapie infekcję ,
myslę że lekarz rodzinny pomoże , jeśli nie, to być może podpowie gdzie się udać
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group