1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z przerzutami do węzłów chłonnych
nataliaP

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5356

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-18, 21:58   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z przerzutami do węzłów chłonnych
Witam ponownie,
Tata skończył chemię (5cykli). Miał przetaczaną krew, zapalenie płuc i więcej by nie wytrzymał. Powiedzcie mi co oznacza progresja z cechami rozpadu ? Tata teraz jest pod opieka hospicjum domowego... czego się dalej spodziewać ?
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z przerzutami do węzłów chłonnych
nataliaP

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5356

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-20, 18:10   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z przerzutami do węzłów chłonnych
Tata od wczoraj jest w szpitalu. Miał mieć robiony TK, ale ze względu na kiepskie wyniki krwi przesunięto to w czasie. Tata boryka się z poważnym niedoborem sodu (Hiponatremia). Drętwiała mu przy tym lewa połowa twarzy. Teraz go wzmacniają. Miał usg brzucha i prześwietlenie płuc. Lekarz określił wyniki jako dobre i że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Tyle wiem od mamy. Czy hiponatremia jest często występująca u chorych na tego raka ? jak z tym walczyć ? Tata jest bardzo słaby bez kroplówek, ledwo chodzi, ma zawroty głowy, nudności..
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z przerzutami do węzłów chłonnych
nataliaP

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5356

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-12, 15:00   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z przerzutami do węzłów chłonnych
Cytat:


KasiaKasiaKasia,

tato wie jakie są rokowania, jest twardo stąpający po ziemi i chciał to wiedzieć od razu, więc zapytał bezpośrednio lekarza. Jak jest źle i nic nie przyjmuje to pije Nutri Drinki. Niestety jest bardzo uparty i jego gust co do jedzenia jest niezmienny - co nam bardzo doskwiera. :-(
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z przerzutami do węzłów chłonnych
nataliaP

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5356

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-11, 18:46   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z przerzutami do węzłów chłonnych
missy napisał/a:
nataliaP,
Zniknięcie "guli" oznacza,.......


Nie mam niestety. Tak myślałam, że to efekt chemioterapii. Jak będę u rodziców postaram się zrobić zdjęcie wyników TK i dam znać.

[ Dodano: 2016-12-11, 18:57 ]
missy napisał/a:
nataliaP,
Zniknięcie "guli" ........
[ Dodano: 2016-12-11, 18:45 ]
Pisałyśmy równocześnie...


Właśnie zadzwoniłam do mamy, żeby się upewnić. 19.12 tata ma się zgłosić do szpitala i w pierwszej kolejności ma mieć badania kontrolne. Podejrzewam, że Tk to podstawa w tym przypadku.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-12-11, 19:07 ]
Nie cytuj całych wypowiedzi poprzedników, nic nie wnoszą a zajmują niepotrzebnie miejsce.

  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z przerzutami do węzłów chłonnych
nataliaP

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5356

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-11, 18:26   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z przerzutami do węzłów chłonnych
Cześć,

czytam do forum od września, ponieważ mój tata (58 lat) nagle we wrześniu zgłosił się na pogotowie. Czemu ? nigdy wcześniej nie chorował, nawet nie był przeziębiony. Człowiek ze stali. We wrześniu wyskoczyła mu gula niedaleko szyi, okolice obojczyka. Po kilku dniach zaczęło go to dusić do tego stopnia że zgłosił się w weekend na pogotowie i tak już został w szpitalu .. badania badania badania. Nagle pojawiła się okropna chrypa. Skierowano go do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie, tam zrobiono mu bronchoskopię. Zapadł wyrok: drobnokomórkowy rak płuca z przerzutami do węzłów chłonnych. Od października zaczęła się chemioterapia, trzy cykle za nami. Kolejna wizyta w szpitalu 19.12. Ale do rzeczy. Wiem co to za rodzaj raka, wiem jakie są rokowania, wiem jak wygląda leczenie. Piszę chyba po to, żeby uspokoić własne sumienie i z niemocy. Tato po chemioterapii bardzo źle się czuje. Nie dosłyszy, bardzo wymiotuje, jest słabiutki. Jak mu pomóc ? Czy coś można jeszcze zrobić ? Załączam dokument, który mam po pierwszej chemii.

23.11 mam znów kartę informacyjna:
Epikryza: Chory przyjęty celem podania 2 cyklu chemioterapii przeciwnowotworowej wg chematu PE. W dniu 15.11 otrzymał CisPlatin 160 mg, a w dniach 15-17.11 Vepesid 200 mg. Bez wczesnych powikłań. W dniu 23.11 wypisany do domu.
Zalecenia: RP: Atossa 8mg 1 tabl, kaldyum, metocard 50 mg, amlozek 10 mg, clexane 60 mg, lorista 50mg, iporel, indapen SR 1,5mg, spironol 100mg, polpril 5mg.

6.12 miał trzeci cykl chemioterapii i od piątku 9.12 jest w domu. Jest bardzo drażliwy, nerwowy, klnie jak szewc. Gula z obojczyka zeszła - to standard ? czy jest się z czego cieszyć ? Z góry dziękuję za wszystkie rady :)



[ Dodano: 2016-12-11, 18:42 ]
Jeszcze mam wynik RTGklp z 17.11:

W środkowym polu płuca lewego widoczne są linijne zagęszczenia (obraz grubościennej jamy, zmiany włoknisto-niedodmowe). Dyskretne nawarstwienia opłucnowe w szczytach obu płuc. Poza tym uwidocznione pola płucne o wzmożonym rysunku zrębowym. Kąty p-ż wolne. Wyższe ustawienia lewej kopuły przepony - relaksacja. Sylwetka serca poszerzona o wymiarze poprzecznym. Szerokie cienie naczyniowe.

Nic z tego nie wiem.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group