1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
natalia121

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 14659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-10-11, 21:56   Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
Dziś pochowałam wraz z rodziną ukochaną babcie, zmarła w poniedziałek o 4:31 odeszła z tego świata cicho jednym westchnieniem, teraz jest szczęśliwa, nie cierpi z powodu choroby która wyniszczyła ją w ciągu zaledwie pół roku,dziękuje wszystkim wspierającym i odpowiadającym na posty a szczególnie za słowa "Ważne aby przedłużać życie a nie przedłużać umieranie"Niech odpoczywa w spokoju.
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
natalia121

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 14659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-08-16, 21:25   Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
Babcia ma zapisany tramal co 6 godzin 25 kropli, torecan co 8 godzin i ipp osłonowo rano i wieczorem, ketonal forte rano i wieczorem i na sen estazolam codziennie o 20 od czasu kiedy bierze tramal torecan i te osłonowe jest bardzo słaba ledwo trzyma się na nogach prawie całe dnie przesypia momentami nie kontaktuje nie rozpoznaje ludzi mowe ma taką zmieniona jakby sepleniła przekrecała słowa, jestem przerażona stanem babci.

[ Dodano: 2012-08-16, 21:26 ]
Nie wiem dokładnie bo moja mama rozmawiała z pielegniarka ja byłam w tym czasie w pracy.
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
natalia121

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 14659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-08-16, 21:18   Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
Mówiła coś że 7
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
natalia121

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 14659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-08-16, 14:57   Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
Potrzebuje szybkiej odpowiedzi, babcia jest pod opieka hospicjum domowego, dziś rano pielęgniarka zadzwoniła że babcia ma niską hemoglobinę i powinna mieć przetoczoną krew bo jeśli nie przetoczą babcia może umrzeć ale w babci stanie przetaczanie też jest niebezpieczne i chciałabym się dowiedzieć dlaczego co może się stać jeśli babci przetoczą teraz krew?
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
natalia121

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 14659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-08-02, 09:03   Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
Witajcie. Babcia po operacji przeszła konsultację onkologiczną, pani onkolog nie podejmie się chemioterapii, pozostawiła babcie na razie przy tabletkach przeciwbólowych ketonal forte ponieważ jak na razie przy dwóch tabletkach dziennie pomagają, zapisała także takie odżywki w puszkach oraz tabletki na wyciszenie pramolan do brania dwa razy dziennie rano wieczór lecz babcia nie chce ich brać. Stan babci jest różny, raz lepiej raz gorzej zaparcia na przemian z biegunką, czasami nie trzyma kału myśli że to wiatry i popuszcza, bardzo bolą babcie plecy, pani onkolog powiedziała że to ze względu na guza ponieważ rozsiał się już wszędzie. Babcia gaśnie w oczach, nie ma już energii i siły do walki z chorobą, mimo iż nie wie jak bardzo jest chora. Onkolog dała babci jeszcze kilka tygodni i przestrzegła nas że będzie coraz gorzej, pomoże także z wizytami z hospicjum domowego ponieważ nie obejmuje dojazdów bezpłatnych do miejsca w którym mieszkamy. Wieczorami kremuje babci plecy i oklepuję na chwilę to przynosi ulgę. Nie wiem jak poradzimy sobie z tym dalej.
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
natalia121

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 14659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-05, 07:52   Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
Witam. Onkolog skonsultuje babcie dopiero jak bedzie miała wypis ze szpitala i wyniki wszystkich badań. Babcia dochodzi powoli do siebie ale jest mocno osłabiona. Przed chorobą babcia była bardzo energiczna wszedzie było jej pełno, nie lubiła jeździć tramwajami czy autobusami wolała spacerkiem sobie wszędzie dojść, teraz nie miała siły wejść z parteru na piętro, czy nieść swoją torebkę w której ma tylko mały portfelik i opakowanie tabletek przeciwbólowych, uwielbiała zabawę z moją córka ktora ma trzy latka i z córką siostry która ma dwa latka teraz nie ma na to siły. Lekarze mówią ze stan babci jest stabilny bez żadnych odchyleń ale na razie nie ma mowy o powrocie do domu, chirurg który operował babcie mówił ze najlepszym rozwiazaniem dla babci po powrocie do domu było by hospicjum ale nie wie jak babcia to zniesie, wczoraj jak byłam u babci powiedziała mi ze jesli onkolog bedzie proponował babci chemie to się na nia nie zgodzi bo nie wie jak bedzie ja przechodzic a nie chce dodatkowo cierpiec.
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
natalia121

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 14659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-03, 07:39   Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
Witam. Skierowanie do hospicjum domowego dostała babcia już od onkologa na pierwszej wizycie lecz jeśli wszystko będzie dobrze i babcia wyjdzie do domu nie będę mogła z owego skierowania skorzystać ponieważ ja mieszkam 3 kilometry za miastem i hospicjum już tu nie dojeżdża, od czasu choroby mam babcie u siebie w domu ponieważ babcia dzieliła mieszkanie ze swoim bratem który tez nie jest w najlepszym zdrowiu. Onkolog znajduje się na terenie tego samego szpitala w którym babcia leży. Dziś jestem umówiona na rozmowę z panią onkolog. Stan babci w tej chwili jest w miarę dobry, babcia ma założony cewnik, dren w miejscu gdzie była operowana i sondę do żołądka, cały czas dostaje kroplówki i leki przeciwbólowe. Wczoraj po operacji udało się babci wypróżnić no i wymiotowała trzy razy lekarz powiedział,że wymioty są po narkozie. Gdy spytałam lekarza jakie są rokowania babci odpowiedział,że na razie nie ma co o tym rozmawiać. Jakie mogą być rokowania dla babci ? Proszę mi powiedzieć w prost jak długo babcia będzie jeszcze z nami. Jest to dla mnie bardzo ciężkie widzieć jak babcia cierpi jak ją boli chciałabym jej jakoś pomóc ale wierzę że lekarze zrobią to najlepiej, co dziennie jestem w szpitalu i modlę się oby nie było żadnych komplikacji.
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
natalia121

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 14659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-02, 08:09   Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
Witam. Wystąpiła u babci niedrożność jelita. Wczoraj o godzinie 19 babcia trafiła na blok operacyjny, cały czas czekałam pod drzwiami, operacja trwała dwie godziny, zastosowano u babci zespolenie omijające. Chirurg który operował babcie powiedział,żę nic więcej nie mogą dla babci zrobić ponieważ guz jest bardzo rozległy jelito jest zajęte całe wątroba i otrzewna tak samo guz nacieka na ściany brzucha, zespolenie zostało zastosowane po to aby babcia mogła w miarę normalnie funkcjonować. O dalszym leczeniu będziemy rozmawiać z onkologiem ale w babci przypadku już za dużo nie pomoże. O 10 jadę do szpitala, zobaczę jak się babci czuje, wczoraj nie rozmawiałam za dużo babcia ma sondę do żołądka założoną co trochę babci przeszkadza ale lekarz tłumaczył babci że to tylko dla jej dobra. O 10 jadę do szpitala.
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
natalia121

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 14659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-01, 14:46   Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
Witam. Godzinę temu zabrało babcie pogotowie, ostry ból brzucha brak wypróżnienia od czwartku i dziś zaczęły się wymioty, babcie zabrali na SOR mam zadzwonic za trzy godziny po badaniach.
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
natalia121

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 14659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-16, 18:55   Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
Witam. Zaczęły babcie boleć plecy po prawej stronie, nie może babcia spać na tym boku czy ten ból może być spowodowany nowotworem. I jedno pytanko ponieważ udało mi się przyspieszyć wizytę z czwartku 21 na 18 w poniedziałek o co powinnam wypytać onkologa ???
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
natalia121

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 14659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-14, 18:58   Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
Wyjeżdżam do pracy za granice na pół roku boję się że już się z babcią nie spotkam:(
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
natalia121

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 14659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-14, 18:17   Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
Babcia ma tarczycę usuniętą, bierze tabletki euthyrox n 50 i 75 na serce bierze dilzem retard i na cholesterol simvagen 20. Chciałabym wiedziec ile babci zostalo czasu ?
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
natalia121

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 14659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-10, 10:14   Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
Do onkologa jest babcia zarejestrowana na czwartek, bardzo się denerwuję przed tą wizytą. Babcia wie tylko tyle, że ma guza jelita, nie wie że to nowotwór złośliwy że ma przeżuty do płuc i wątroby, chronię babcię z tego względu że wiem jak bardzo się boi lekarzy i szpitali, poza tym boję się, że jeśli powiem babci cała prawdę nie zniesie tego.

Na wypisie ze szpitala napisano jeszcze że babcia ma niedoczynność tarczycy i przewlekłą niewydolność krążenia.

Wyniki z krwi były takie:
15.5.2012
WBC 7,31 10^3/uL
RBC 4,04 10^6/uL
HGB 9,20 g/dL
HCT 31,2 %
MCV 77,20 fL
MCH 22,8 pg
MCHC 29,5 g/dL
PLT 395,0 10^3/uL

17.5.2012
WBC7.94 10^3/uL
RBC 3,68 10^6/uL
HGB 8.50 g/dL
HCT 28,4 %
MCV 77,20 fL
MCH 23,1 pg
MCHC 29.9g/dL
PLT 363,0 10^3/uL

18.5.2012
WBC 8,20 10^3/uL
RBC 4,53 10^6/uL
HGB 11,00 g/dL
HCT 35,0 %
MCV 77,30 fL
MCH 24,3 pg
MCHC 31,4 g/dL
PLT 372,0 10^3/uL

wsk. protrombinowy INR 1,01 Pt Wsk 98,70%
Glukoza 99,00mg/dl
mocznik 22.80 mg/dl
kreatynina 0.93mg/dl
AspAT 44.0 U/L
A1AT 44,o U/L
bilir całk 0,35 mg/dl
fosf zas 228 U/L
GGTP 150,0 U/L
CA 2,85 ng /ml

Babia bierze tabletki na serce na cholesterol, na tarczyce, z tabletek przeciwbólowych talvosilen i ketonal forte, bierze codziennie rano i wieczorem bo bez tego nie może funkcjonować ból jest tak silny.
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
natalia121

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 14659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-08, 23:24   Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
Dziękuję za odpowiedz.

Skierowanie do onkologa jest, gdy odbierałam wynik z kolonoskopii rozmawiał ze mną ordynator oddziału gastroenterologi powiedział że do onkologa nie muszę zabierać babci żeby się nie przestraszyła i nie załamała, ponieważ w babci przypadku już nic nie da się zrobić nie będzie operacji ani chemii tylko leki przeciwbólowe narkotyczne że to będzie leczenie paliatywne.

W TK napisano jeszcze:
torbiel nerki prawej 7x6 cm nerka lewa trzustka śledziona i nadnercza w normie jama brzuszna bez wolnego płynu.

Martwi mnie też to że w sobotę i niedzielę babcia miała biegunkę i gorączkę do 38.7C i od poniedziałku brak wypróżniania. Dzwoniłam do lekarki która prowadzi przypadek babci powiedziała tylko że w razie silnej gorączki wymiotów i dużego bólu wezwać pogotowie. Bardzo się boję. :cry:
  Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
natalia121

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 14659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-07, 22:27   Temat: Gruczolakorak jelita grubego - rozsiew do płuc i wątroby
Witam mam podobny przypadek.

30 kwietnia u mojej babci zdiagnozowano poprzez tomografie z kontrastem guza jelita grubego. 15 maja babcia została przyjęta na oddział gastroenterologiczny w celu wykonania kolonoskopii z biopsją, pobrano 9 wycinków na hist-pat.
Dokładniejsze badania wykazały iż dany guz ma już przerzuty do wątroby i płuc, na wypisie ze szpitala napisano:

Guz jelita grubego rozsiew nowotworowy

Rtg klatki piersiowej:
Cienie owalne w polu górnym i środkowym płuca lewego 28x20mm oraz 16x14mm -meta, wzmożony rysunek śródmiąższowy obu pół płucnych sylwetka serca rtg powiększona w wymiarze poprzecznym.

TK jamy brzusznej:
Rozległy guz kątnicy naciekający otaczający tłuszcz wym 56x53x40mm, liczne powiększone węzły około aortalne. Wątroba usiana guzami przerzutowymi.

Kolonoskopia:
Okrężny owrzodziały naciek o charakterze rozrostowym całkowicie zamykający światło jelita, w obrębie odbytu guzki krwawnicze zewnętrzne.

Poza tym babci wyniki z krwi bardzo słabe anemia podali babci dwie jednostki krwi.
Wynik kolonoskopii już jest a w wyniku tylko wpisana nazwa gruczolakorak. Ordynator gastroenterologi dał skierowanie do onkologa ale powiedział że w babci przypadku już nic nie da się zrobić moje pytanie ile babci zostało czasu?

Jestem załamana do szpitala jechałam z babcia 30 kwietnia z myślą iż ból w podbrzuszu będzie spowodowany torbielą korowa na nerce a tu taka diagnoza i proszę się przygotować na śmierć. Co teraz robić, pomocy.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-06-07, 22:38 ]
Post wydzielony do osobnego wątku, zgodnie z Regulaminem Forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group