1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
nail_32

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121927

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-11, 22:56   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Musze tu wtrącić swoje trzy grosze. Uważam, że właśnie nie podawanie leczenia agresywnego - chemia, naświetlenia - w takim przypadku jest najlepszym wyjściem. Mówię to po tym co obserwuję u nas. Dzięki temu M długo trzymał się bez niepotrzebnego cierpienia. Lekarze wiedzą co mówią - trzeba uśmierzać ból i pilnować właściwego odżywiania. Wtedy naprawdę można jeszcze wiele. U nas nawet założenie głupiego stentu ma teraz tak totalnie złe skutki, ze uważam że nawet to nie powinno być zrobione. Dlatego Lidio pilnuj,aby męża nie bolało i tez pilnuj jego wagi, a oszczędzisz mu wiele przykrości. Przychodzi taki moment ze naprawdę człowieka nie powinno się już męczyć, ale wspierać żeby mógł jak najdłużej żyć bez uprzykrzania czasu pobytami w szpitalach czy pod jakimiś maszynami typu tomograf lub inne.
Lidio ściskam i wierze ze czeka Was jeszcze wiele wspólnych, miłych chwil.
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
nail_32

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121927

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-05, 15:58   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Skierowanie może wypisać lekarz rodzinny, zarówno do poradni bólu jak i do domowej opieki paliatywnej. Tez uważam ze akurat tam lekarze najlepiej się znają na takich stanach. U nas świetnie leki przeciwbólowe dobrali. Takiej innej pomocy też na razie nie potrzebujemy, ale tak jak mówiłam, ważne jest żeby już na ten moment wiedzieć do kogo się udać w razie potrzeby.
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
nail_32

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121927

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-05, 11:26   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
asia 1975 napisał/a:
Powiem wam jeszcze ciekawostkę , że w CO w Bydgoszczy w ogóle nie robią badania PET chorym na nowotwór żołądka lub wpustu ponieważ - nie dostaną za to zwrotu pieniędzy z
NFZ-tu gdyż podobno to nie wchodzi w koszyk świadczeń na nowotwór w tym miejscu usytuowany.

To ja tylko nadmienię, ze tak jest nie tylko jest w Bydgoszczy. My nie mieliśmy PET tak długo dlatego, że w tym przypadku jest nierefundowany. Ale wyjaśniono nam, że w przypadku tego raka to badanie jest niemiarodajne. To w sumie nie wiem jak to jest. Taka interpretacja była i w Łodzi i Warszawie.

A co do opieki hospicyjnej to Lidio ja to rozwiązałam tak że jestem w kontakcie z Panią doktor i pielęgniarkami. Znają sytuację i przynajmniej jak coś się będzie działo wiem gdzie dzwonić. Do domu w sumie nie przychodzą jeszcze, także mąż się nie stresuje ze hospicjum. A chodzimy do poradni leczenia bólu i to są ci sami lekarze.
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
nail_32

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121927

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-14, 16:00   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lidio być może chodzi o decyzje co do dalszego leczenia??? Porównując naszą sytuacje - na podstawie rezonansu wyniknął przerzut na szyi i była konieczność radioterapii, ale gdy PET wykazał przerzuty w wielu innych miejscach, to już rezygnacja z tych naświetleń. Być może jeszcze szansa u was na jakieś naświetlenia?
Oczywiście lepsza byłaby to odpowiedź osoby kompetentnej.
Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group