1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak prostaty ?
nadzieja_27

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13819

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-04-19, 16:46   Temat: Rak prostaty ?
Właśnie odebrałam wyniki biopsji taty. Chyba nie jest dobrze.

Materiał według skierowania: prostaty
Rozpoznanie kliniczne: nie podano
Makroskopowo:
240919 - trzon L, szczyt L, podstawa L, 240920 - TBP L, TBT L, TBS L - Ognisko PIN HG
240921 -trzon P, szczyt P, podstawa P, 240922 - TBP P, TBT P, TBS P - rozrostu atypowego i PIN HG nie stwierdzono.

Za 2 miesiące mamy powtórzyć biopsję i zrobić PSA.
Tato nie bierze żadnych tabletek na prostatę.

Lekarz powiedział, żebyśmy się nie martwili. Czy postępowanie urologa jest prawidłowe?
  Temat: Rak prostaty ?
nadzieja_27

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13819

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-04-03, 08:44   Temat: Rak prostaty ?
Czy to gwałtowne podwyższenie PSA może być spowodowane zapaleniem pęcherza moczowego?
  Temat: Rak prostaty ?
nadzieja_27

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13819

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-28, 09:27   Temat: Rak prostaty ?
Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć, jak należy przygotować się do biopsji prostaty? Urolog powiedział tylko tacie, że ma zgłosić się do niego 11 kwietnia.

[ Dodano: 2013-03-28, 19:22 ]
PSA taty:
13 marzec 2013 r. PSA 5,09 ng/ml fPSA 0,37 ng/ml
31 sierpień 2012 r. PSA 3,79 ng/ml fPSA 0,37 ng/ml
4 październik 2010 r. PSA 2,367 ng/ml fPSA 0,221 ng/ml
16 luty 2009 r. PSA 2,47 ng/ml fPSA 0,29 ng/ml
W opisie badania radiologicznego "liczne cienie flebolitów" w miednicy małej.
  Temat: Rak prostaty ?
nadzieja_27

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13819

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-22, 06:45   Temat: Rak prostaty ?
Tato jest już po kontrolnej cystoskopii.
[...] [fragment dotyczący odrębnego wątku wydzielony do tego miejsca]
Teraz tato ma brać przez 10 dni 3 razy po 1 tabletce uro-furaginum przeciw stanom zapalnym po cystoskopii. Po tych 10 dniach ma odczekać 3 dni i zrobić posiew moczu, z którym ma się zgłosić na biopsję prostaty 11 kwietnia. I później kolejne czekanie.
Tato zaczął pić napar z wierzbownicy. Czy to mu nie zaszkodzi i nie wpłynie negatywnie na badania?
  Temat: Rak prostaty ?
nadzieja_27

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13819

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-20, 08:04   Temat: Rak prostaty ?
Tak wiem, tylko lekarz powtarza nam, że nie ma co się obawiać. Nie wiem dlaczego tak mówi - czy chce nas tylko pocieszyć? Będziemy nalegać na przyspieszenie biopsji. Ja to jestem cała w strachu. :-(
  Temat: Rak prostaty ?
nadzieja_27

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13819

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-19, 08:03   Temat: Rak prostaty ?
Jutro będziemy w szpitalu i poprosimy o przyspieszenie biopsji. Nie wiem tylko, czy lekarz się zgodzi.
  Temat: Rak prostaty ?
nadzieja_27

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13819

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-19, 07:23   Temat: Rak prostaty ?
Wczoraj tato miał wizytę u urologa. Lekarz zrobił badanie palpacyjne i stwierdził, że prostata jest mała. Za miesiąc tato ma mieć zrobioną biopsję. Lekarz wspominał też o tomografii, ale terminu tego badania jeszcze tacie nie ustalił. Jutro tato ma kontrolną cystoskopię pęcherza. Bardzo się martwię, żeby to nie był guz złośliwy. Ostatnio skarży się na bóle w okolicy podbrzusza i dolnego kręgosłupa. Nerki miał badane i tam podobno wszystko w porządku.
Jednak wzrost PSA nas martwi. We wrześniu PSA = 3,79 fPSA = 0,37 a teraz (13 marca) PSA = 5,09 fPSA = 0,37. Gdy byliśmy u urologa we wrześniu powiedział nam, żeby się nie martwić, ale niestety to PSA wzrosło.
Czy termin biopsji (za miesiąc) nie jest zbyt odległy? :-(
Następnym razem postaram się wrzucić skan karty szpitalnej i wyników badań.
  Temat: Rak prostaty ?
nadzieja_27

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13819

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-15, 07:40   Temat: Rak prostaty ?
Dziękuję bardzo Panu za odpowiedź. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Ciekawa jestem, co lekarz powie. 20 marca tato ma również kontrolną cystoskopię. Jeszcze raz dziękuję.
  Temat: Rak prostaty ?
nadzieja_27

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13819

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-14, 13:59   Temat: Rak prostaty ?
Czy mógłby ktoś mi pomóc?

Tato lat 60 jest po wycięciu guza pęcherza moczowego 3 lata temu.
Guz nie był złośliwy. Był złośliwy; historia opisana jest w odrębnym wątku / dop. Richelieu
Jest pod stałą kontrolą swojego urologa.

Wczoraj zrobił badania - wyniki PSA = 5,09, fPSA = 0,37

Czy to może być przerzut? rak prostaty?
czekamy jeszcze na posiew moczu.
Wizytę u lekarza mamy umówioną na 18 marca.

Proszę o pomoc :-(
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group