1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi hormonozależny
mral

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 28759

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-12-06, 14:17   Temat: Rak piersi hormonozależny
ALang napisał/a:
Małżonka jakiś czas temu narzekała, jak spała na prawym boku to czuła jakby ją żebra bolały. Czy to odczucie może mieć uzasadnienie w tymże guzie? Andrzej

Oby nie był to przerzut raka do żeber.
Przerzuty do kości, najczęściej obserwowane w przebiegu raka piersi umiejscawiają się głównie w kręgosłupie, żebrach, miednicy, czaszce oraz w kościach udowych i ramieniowych. Najczęstszym sygnałem powstawania ognisk przerzutowych w kościach jest właśnie ból. Z tego co piszesz , można przypuszczać , że ból się pojawia w trakcie ucisku żebra.
Żona powinna ten objaw zgłosić lekarzowi.
  Temat: Rak piersi hormonozależny
mral

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 28759

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-12-06, 13:05   Temat: Rak piersi hormonozależny
Z tego co piszesz, Żona miała pierwotnie biopsję cienkoigłową – szczerze mówiąc sądziłam, że od tego już się odstępuje , w bardzo dużym procencie jest nierozstrzygająca –strata czasu i pieniędzy NFZ. Domyślam się, że w przypadku Żony było tak samo.

Sporo cennych wskazówek dla pacjentów poddanych chemioterapii znajdziecie tutaj http://www.sowieoczy.pl/index.php?pid=150 – warto się zapoznać i w miarę potrzeb wdrażać w uzgodnieniu z lekarzem.
  Temat: Rak piersi hormonozależny
mral

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 28759

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-12-06, 11:08   Temat: Rak piersi hormonozależny
Jak na biopsję (ograniczona ilość materiału) , to i tak sporo informacji uzyskano, które pozwalają rozpocząć leczenie onkologiczne. To moje zdanie, poczekajmy na opinię Turpina.
Odnośnie USG jamy brzusznej -może pokazać zmiany, które mogą być przerzutem do wątroby, która jest objęta przedmiotowym badaniem i jest miejscem (nie jedynym) potencjalnych przerzutów raka piersi.

Inne miejsca, to: mózg, rdzeń kręgowy, kości, płuca.
Zosiu, Erevain jeśli coś pominęłam proszę o uzupełnienie.

Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi hormonozależny
mral

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 28759

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-12-05, 13:45   Temat: Rak piersi hormonozależny
zosia bluszcz napisał/a:
W dalszym ciagu jednak nie wiadomo co z wezlami chlonnymi (nie wyglada by zostala zrobiona SLNB).

Prawdopodobnie ostateczna weryfikacja nastąpi po zabiegu operacyjnym (który mam nadzieję będzie możliwy) i w trakcie którego jak sądzę wycięte zostaną również węzły i przebadane hist.-pat.

Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi hormonozależny
mral

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 28759

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-12-05, 12:33   Temat: Rak piersi hormonozależny
Zosiu, moim zdaniem zapis T4N0M0 - odpowiada IIIB.
T4 znaczy - guz niezależnie od wymiaru z bezpośrednim zajęciem klatki piersiowej lub skóry.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group