1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Polska służba zdrowia
mral

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8128

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2009-07-31, 18:32   Temat: Polska służba zdrowia
jogi45 napisał/a:
podobno przy chorobie nowotworowej nie wolno stosować rechabilitacji "prądowych" Ten masarz pneumatyczny to co to jest?
.

Też mi mówiono, że rehabilitacja "prądowa" odpada. Nie wiem z jakiego powodu, może ktoś nam przybliży ten problem ?

Odnośnie masażu pneumatycznego, to powinien przebiegać mniej więcej tak:

Cytat:
Rytmiczny masaż pneumatyczny, którego zasadą jest cykliczne napełnianie się powietrzem
powodujące dopasowany do wielkości obrzęku ucisk i opróżnianie w czasie zaplanowanej
przerwy. Aparaty do masażu pneumatycznego mogą mieć rękawy jedno, trzy i
pięciokomorowe, skonstruowane tak, że występuje tylko jednokierunkowy – dośrodkowy
kierunek ucisku, począwszy od części dystalnej (dalszej) do części proksymalnej (bliższej)
kończyny poddanej terapii. Wysokość ciśnienia nie powinna być większa niż ciśnienie
rozkurczowe danej chorej, czas trwania ucisku i czas przerwy zależy od rodzaju obrzęku,
tolerancji chorej. Im obrzęk jest twardszy tym czas ucisku powinien być krótszy, a ciśnienie
niższe. Czas trwania powinien się zamykać w zakresie 30 – 45 minut, ułożenie kończyny na
odpowiednim klinie pod kątem 45 stopni, czas ucisku w granicach 80 – 100 sekund i czas
przerwy w zakresie 20 – 40 sek.

Źródło: http://www.amoena.com/NR/...8/0/AL_2002.pdf

W moim przypadku nikt nie skontrolował mego ciśnienia skurczowego, a ręka była ułożona byle jak.
Szkoda , że wcześniej nie przeszukałam internetu w poszukiwaniu info na ten temat.
  Temat: Polska służba zdrowia
mral

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8128

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2009-07-30, 19:43   Temat: Polska służba zdrowia
Po usunięciu węzłów pachowych miałam przykurcz ręki i w związku z tym zostałam skierowana na rehabilitację. Rola rehabilitantów sprowadzała się do zaprezentowania ćwiczeń jakie miałam wykonywać samodzielnie na poszczególnych przyrządach + ćwiczeń indywidualnych z rehabilitantką. Cały cykl trwał 10 dni , osiągnęłam doskonały efekt końcowy - ruchomość stawu większą niż przeciętnie i nie mniejszą niż ręki zdrowej. Można powiedzieć, że rehabilitacja przebiegała bezboleśnie - rehabilitantka bardzo delikatna, cały czas obserwowała moją reakcję i odpowiednio na nią reagowała.

Teraz , z uwagi na obrzęk limfatyczny, otrzymałam skierowanie na masaż pneumatyczny. Masaż miał trwać 10 dni, zrezygnowałam po pierwszym razie z uwagi na drętwienie ręki – prawdopodobnie wskutek zakłócenia w krążeniu spowodowanym uciskiem mankietu.
W zamian zaczęłam stosować się do zaleceń tj. oszczędzać rękę i obrzęk ustąpił.
  Temat: Polska służba zdrowia
mral

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8128

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2009-07-30, 17:49   Temat: Polska służba zdrowia
http://www.onet.tv/rehabi...tml#5341050,c=1
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group