1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Choroba punktem zwrotnym w moim życiu - pozytywne zmiany
mral

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 9121

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-10-15, 16:07   Temat: Re: Choroba punktem zwrotnym w moim życiu - pozytywne zmiany
kicia napisał/a:


Pytanie kieruję do autorki: czy dyskusja ma dotyczyć wyłącznie chorób nowotworowych :?:


Tak. Dyskusja powinna dotyczyć wyłącznie chorób nowotworowych. Taka była moja intencja i myślę, że tak to powinno pozostać.
Ta choroba z uwagi na swoją specyfikę wymaga odrębnego traktowania. Ta choroba (jako bodaj jedyna) doczekała się również odrębności w psychiatrii/psychologii, w konsekwencji powstała nowa dziedzina psychoonkologia. Nazwa niniejszego działu to też „psychoonkologia/emocje w chorobie nowotworowej”
  Temat: Choroba punktem zwrotnym w moim życiu - pozytywne zmiany
mral

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 9121

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-03-15, 16:17   Temat: Choroba punktem zwrotnym w moim życiu - pozytywne zmiany
Wiele osób, które zmagały/zmagają się z chorobą nowotworową mówi/pisze o pozytywnych zmianach w życiu jakie się dokonały pod jej wpływem. Definiują ten czas jako przełomowy , w którym dokonali oceny tego co dla nich ważne i w ślad za tym, dokonali gruntownych zmian.
Natrafiłam m/innymi na tego typu wypowiedź chorej:
"....dzięki tej chorobie umiem teraz cieszyć się życiem. Jest ono obecnie znacznie pełniejsze i daje mi więcej radości niż przedtem. Pomimo tego, że straciłam pierś na każdej wizycie kontrolnej mocno się stresuję, nigdy nie zmieniłabym mojego obecnego życia na to sprzed choroby ..."

Co o tym myślicie, czy takie/podobne reakcje są naturalne lub częste, czy w Waszym życiu również one wystąpiły, czy wystąpiły one samoczynnie, ew. w jaki sposób można choremu pomóc je wyzwolić ?

Zapraszam do dyskusji.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group