1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 28
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: przetłumaczenie wynikow histopatologi
mr791979

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3034

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-27, 15:57   Temat: przetłumaczenie wynikow histopatologi
witam ktoś może to przetłumaczyć pobrane wycinki do badania histopatologicznego przełyku oto wynik " HYPERPLASIA ACANTOTICA FOCALIS " dwa lata temu zmarł mój brat na raka przełyku a 6ć lat temu mój tata... na to samo ale na temat " hyperplasi " wyskakuja mi tylko wyniki związane z szyjka macicy... :/ jest sie czym martwić ???

[ Dodano: 2017-03-27, 16:07 ]
wtedy pamiętam że tata i brat mieli cos takiego " Carcinoma planoepitheliale " mam nadzieje że dobrze napisałem..
  Temat: czy to już wyrok???
mr791979

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 32959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-06-22, 15:54   Temat: czy to już wyrok???
no i niestety .. :cry: 4y lata temu tata , teraz mój brat ... spoczywaj w pokoju
  Temat: czy to już wyrok???
mr791979

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 32959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-10, 18:41   Temat: czy to już wyrok???
MIAŁEM NADZIEJE ŻE JUŻ NIGDY PRZENIGDY .... TU NIC NIE NAPISZE... 4y LATA TEMU ZMARŁ NA RAKA PRZEŁYKU MÓJ TATA , DZISIAJ MÓJ BRAT 41 lat DOSTAŁ SKIEROWANIE DO CENTRUM ONKOLOGII NA URSYNOWIE ( WARSZAWA ) MIAŁ ROBIONĄ GASTROSKOPIĘ I NAWET UŻADZENIE NIE MOGŁO PRZEDOSTAĆ SIE DO ŻOŁĄDKA ... RANY BOGA ... TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI BO JESCZE JEDNA RANA SIE NIE ZAGOIŁA A TU ... ZNOWU PRAWDOPODOBNIE SIE ZACZYNA !!! :cry: :cry:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2015-02-10, 18:48 ]
Bardzo prosimy o nie pisanie wielkimi literami (należy wyłączyć CapsLock).
Jeśli będziesz chciał opisać historię brata, załóż osobny wątek.
  Temat: czy to już wyrok???
mr791979

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 32959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-01-25, 20:31   Temat: czy to już wyrok???
dzisiaj o 13:30 mój kochany TATUŚ spoczoł na cmentarzu północnym w warszawie " POKÓJ JEGO DUSZY " ... dziekuję wam wszystkim kochani za to że jesteście i w trudnych chwilach podpowieadacie wspieracie , tym dla których walka z tym " ZŁEM " sie zaczyna... życze dużo cierpliwośc i sił nie traćcie nigdy nadziei ... niech bóg ma was w opiece... może u was bedzie inaczej tego wam z cełego serca życze . BOŻE JAK JEST STRASZNIE CIEŻKO... :cry:
  Temat: czy to już wyrok???
mr791979

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 32959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-01-19, 20:52   Temat: czy to już wyrok???
mój kochany TATA ( 05-10-1951 )-( 19-01-2011 godz. 17:40 )byłem z nim do końca próbowałem go ratować ale nic już nie można było zrobić...
  Temat: czy to już wyrok???
mr791979

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 32959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-01-19, 11:45   Temat: czy to już wyrok???
dzisiaj w nocy zabrała mojego tatę karetka do szpitala lekarze nie ukrywają że trzeba być przygotowanym na wszystko...nie może leżeć gdyż strasznie męczy go kaszel i odkrztusza duże ilości takiej brązowo-brunatnej wydzieliny...jesteśmy wszyscy załamani , nie wiemy co można jeszcze zrobić nie chce tracić nadziei bo tak naprawdę tylko ona nam pozostała i to też bardzo mała... jesteśmy już u kresu sił
  Temat: czy to już wyrok???
mr791979

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 32959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-01-18, 07:41   Temat: czy to już wyrok???
Od mojego ostatniego postu minęło już troszkę ale i nie dużo, raptem 2a miesiące , sprawa diametralnie się zmieniła ( na dużo gorzej ) mój tata zakończył leczenie w centrum onkologii na Ursynowie i dostał skierowanie do hospicjum domowego przyczyna 1go stycznia tata dostał zapalenia Płuc i oskrzeli jednocześnie i na dodatek ( chyba najgorsze ) zrobiła mu się NIEDODMA języczka lewego płuca i pani doktor stwierdziła że ona już wiecej zrobić nie może ( opierała się na RTG klatki piersiowej ) ponieważ tata nie przetrzyma kolejnej chemii wiec nasza radość jak opisywałem 2a miesiące temu - szybko legła w gruzy !!! no jest żle bardzo żle - dzisiaj jedziemy na TK klatki piersiowej zobaczyć czym spowodowana jest ta niedodma płuc ( szczesliwie się złożyło że mamy w rodzinie pulmonologa i ona strasznie się zdziwiła że na podstawie RTG zakończono leczenie a nie na podstawie TK .bo to badanie to teraz standard ) wytłumaczyła nam że ta niedodma może być spowodowana zapaleniem ( i zamknieciem swiatła przy oskrzelach ) ale co gorsze, najgorsze!!! może byś też spowodowana naciekiem guza.. dodam że tacie guz w przełyku znowu urósł i zamknął przełyk ( lekarze wstawili mu znowu taką rurkę do żołądka żeby go karmić )jesteśmy naprawde w kropce tata dostaje morfine domięśniowo lek o nazwie DEXAVEN nie wiem tak naprawde co to za lek no i to tak pokrótce wygląda .. jest nie ciekawie nie używając cięższych słów .
  Temat: czy to już wyrok???
mr791979

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 32959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-11-10, 10:30   Temat: czy to już wyrok???
witajcie kochani !!! po krótce mój tata jest po dwóch hemiach i po serii naświetlań po gózie zostały dwie blizny rak przełyku... ogólnie cieszymy sie z tego co jest ale doskwierają mu różnorakie boleści ( najczęsciej plecy ) bieże dużo leków ale nie dają one dużej poprawy...jestem z warszawy wiec może ktoś zna namiary na jakiegoś dobrego lekarza który zajmuje sie takimi przypadkami ( tata mówi że na ursynowie leczą tylko raka i nic wiecej )powiem szczeże że nie zabardzo mu w to wierze -wiecie jak to starsi ludzie lekarz to zło konieczne i trzeba unikać jak ognia... prosze odpiszcie jest cieżko ( modlimy sie żeby to nie był jakiś nawrót albo odnowienie w innym miejscu tata całkiem nieżle wygląda trzyma swoją wagę nawet powiedziałbym że troszke mu sie utyło -w porównaniu do początku roku wtedy to była skóra i kości )
  Temat: czy to już wyrok???
mr791979

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 32959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-26, 22:03   Temat: czy to już wyrok???
dziekuje za naprawde sensowną odpowiedz!! do tej pory myślałem że to tylko typowa paliatywna metoda... a jednak da sie bez skalpela i tego sie bedziemy trzymać!!! naprawde jeszcze raz wielkie dzieki za tą informacje!!
  Temat: Rak przełyku, nie będzie operacji
mr791979

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 19180

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-06, 18:45   Temat: Rak przełyku, nie będzie operacji
witaj!!! niestety u mojego taty też zdiagnozowali to dziadostwo w grudniu ale troszeczkę inny rodzaj( rak płaskobłonkowy przełyku g2 ) nie operacyjny na forum dobrzy ludzie podpowiedzieli mi co robić wiec ja też radze ... jak najszybciej zróbcie tomografie komputerową a jeżeli to możliwe badanie "PET"( poszukaj w necie ) prywatnie żeby to zrobić jest strasznie drogie ale... koszt to około 4500-5000 zł badanie jest refundowane jeżeli masz skierowanie od lekarza onkologa 2giej specjalizacji przynajmniej tak było u nas!! a warto bo każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie!! niestety przygotuj sie na bardzo cięzkie tygodnie... chemia jest straszna :-( i dołączam sie do pytania !! " czy leczenie naświetlaniami i chemią to tylko typowe leczenie paliatywne czy jest szansa powrotu do zdrowia!!" prosze odpiszcie!!" życze ci wytrwałości i dużo sił...
  Temat: czy to już wyrok???
mr791979

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 32959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-06, 02:37   Temat: czy to już wyrok???
długo tu nie zaglądałem ale nic konkretnego nie było wiadomo... wiec tak tata jest po dwóch chemiach i dawce 40 naświetlań po gózie zostały podobno dwie blizny... przerzutów niema ( wiec mam nadzieję że idzie ku lepszemu... ) tata przybrał na wadze z 60 do prawie 80 kg ( od lutego ) następne badanie w styczniu... i teraz moje pytanie czy to diabelstwo można wyleczyć nie stosując skalpela?? czy to leczenie zastosowane u mojego taty to tylko poto żeby ... dac mu wiecej czasu??? wiem że nie ma jednoznacznej odpowiedzi ale czy kto kotokolwiek słyszał o przypadkach że naświetlanie i chemia wystarczyły, i potem było ok .pozdrawiam was wszystkich
  Temat: rak przełyku - brachyterapia
mr791979

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 19687

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-02-26, 12:51   Temat: rak przełyku - brachyterapia
witaj strasznie ci współczuje... u mnie niestety jest niewiele lepiej tata jest w trakcie naświetlań i po pierwszej chemii, (około 3-y tygodnie temu ) teraz miał mieć drógi etap ale niestety wyniki krwi nie są dobre wiec nie dopuscili do drógiej chemii .widze po nim że z dnia na dzień opada coraz bardziej z sił już w trakcie dnia kładzie sie do łóżka... modle sie żeby to nie był początek końca... trzymaj sie mocno i nie trać wiary co innego nam pozostało!!
  Temat: czy to już wyrok???
mr791979

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 32959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-02-01, 21:21   Temat: czy to już wyrok???
halo jak myślicie ?? co do tych kart informacyjnych
  Temat: czy to już wyrok???
mr791979

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 32959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-01-30, 19:12   Temat: czy to już wyrok???
witajcie mam pytanie... tata jest po pierwszej chemioterapi z naswietlaniem i pytanie !!na karcie informacyjnej napisane jest " rak płaskobłonkowy ( nieresekcyjny )" a na kolejnej karcie(z datą o miesiąć pózniej ) jest napisane w linijce "LECZENIE" - I kurs chth CDDP+5Fu - rozpoczęto napromieniowanie przedoperacyjne na guz przełyku z marginesem. mam dylemat bo nie wiem czy te opisy sobie przeczą na jednym rozumiem jest napisane że nie operacyjny a na drógiej przygotowanie do operacji może mi ktoś pomóc w interpretacji ... może chodzi o to że w tym momęcie jest nie operacyjny a jeżeli sie zmniejszy po naświetlaniach i chemi będą próbowali go wyciąć?
  Temat: czy to już wyrok???
mr791979

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 32959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-01-16, 16:07   Temat: czy to już wyrok???
chciałbym sie z wami podzielić nowymi wiadomościami wiec tak!! pojawiło sie jakieś światełko i ogromna nadzieja... lekarz mówił o 1% że płuca nie mają przerzutów i mój tata jest w tym procencie!!! jest po badaniu ( PET ) na płucach nie ma przerzutów!!!!!! w piątek zaczyna radioterapie a w poniedziałek dodatkowo chemia... modlimy sie żeby zmiażdzył to diabelstwo które w nim siedzi!!
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group