1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 21
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
monika383

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-03-02, 17:10   Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
Dzisiejsze badania mojej mamy.
Erytrocyty w moczu spadły i to znacznie:)
Proszę o analizę.



  Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
monika383

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-02-27, 09:23   Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
Witam
Dzisiaj mama zaczęła odczuwać ból w pęcherzu przy oddawaniu moczu. W poniedziałek mamy kontrolę. Myślicie, że powinnyśmy poczekać czy lepiej nie?
  Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
monika383

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-02-25, 12:35   Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
Kazali nam czekać do kolejnej kontroli w poniedziałek. Co Twoim zdaniem powinnam zrobić. Proszę o Odpowiedź
  Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
monika383

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-02-25, 12:24   Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
Dwa dni temu byłyśmy na kontroli i powiedziano nam, że nadal będą to obserwować, ale jak długo można obserwować skoro krew w moczu pojawiła się około dwa tygodnie temu?
  Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
monika383

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-02-25, 10:11   Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
Niestety nie wiem i nie mogę sprawdzic, ponieważ do tej pory nie dostałyśmy wypisu.

[ Dodano: 2015-02-25, 10:28 ]
Mamy tylko wyniki wszystkich badań, które były robione w czasie leczenia i zalecenia.
  Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
monika383

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-02-24, 22:34   Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
Nic mamę nie boli i nie ma gorączki. Stan mamy( na moje oko) jest dobry wraca jej apetyt i coraz więcej się rusza. Nie narzeka na żadne dolegliwości( może tylko na brak energii, ale wydaję mi się że to z powodu długiego pobytu w szpitalu ponad 70 dni). Profesor powiedział, że wyniki nie mogłyby być lepsze jak na ten moment, ale ta krew w moczu nie daje mi spokoju. Nic nie mówię mamie żeby dodatkowo jej nie stresowac, ale wydaję mi się to bardzo dziwne, ponieważ nic nie dzieje się bez powodu. Rozmawiałam tez z panią doktor, która powiedziała,że mama może mieć malutką rankę w drogach rodnych i to może być powodem, ale i tak nie rozumiem skąd ta ranka mogła się wziąć. Dodam jeszcze tylko, że podczas podcierania się mama nie widzi krwi.
  Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
monika383

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-02-24, 21:42   Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
Powiedzieli, że będę jeszcze obserwować do następnej kontroli,która będzie w następny poniedziałek i jeśli nic sie nie zmieni to mama dostanie skierowanie do ginekologa. Zapomniałam wspomnieć, że mama miała ostatnio wirus cytomegalii. Czy to może mieć jakiś związek?
  Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
monika383

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-02-24, 21:31   Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
Te wyniki są z wczorajszej kontroli. W moczu była krew (podobno niewiele) ale narazie lekarze nie znają przyczyny co mnie bardzo martwi. Leki, które mama ma zalecone to Ciprinol,Valcyte,Flumycon i Cyklaid.
  Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
monika383

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-02-24, 21:08   Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
Tak jest już po przeszczepie. Dzisiaj mija 43 doba, ale dopiero w piątek została wypisana.
  Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
monika383

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-02-23, 13:05   Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
Dziękuję za odpowiedź. Proszę o analizę wyników badań. Z góry dziękuję.



  Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
monika383

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-02-22, 09:34   Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
Witam
Czy może mi ktoś powiedzieć coś o leku Cyclaid?
Mam na myśli to czy ktoś z was to brał i jak się po tym czuł?
  Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
monika383

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-01-04, 12:25   Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
Wiem tylko tyle co przekaże mi mama, ponieważ w zeszłym tygodniu nie mogłam jechać do lekarza żeby zapytać, a na oddziele nie ma żadnych wizyt. Może to jest bakteria, nie wiem na pewno, po prostu mama ma objawy grypy. Moje pytanie jest skąd taka reakcja na antybiotyk, przecież brała go wcześniej. Najpierw podawano jej go w tabletkach, a później w kroplówce i nagle przed wczoraj taka reakcja. Czy to może być "przedawkowanie" tego antybiotyku, bo nie wiem jak inaczej o tym myśleć.
Martwię się, ponieważ pojechała do szpitala w bardzo dobrym stanie, a tu takie niefajne niespodzianki przed przeszczepem :-(

[ Dodano: 2015-01-04, 20:28 ]
Mam jeszcze jedno pytanieJustynaS1975,
CZy może wiesz jak wyglądają naświetlenia przed przeszczepem? Bo czytałam, że są dwa sposoby czyli naświetlanie całego ciała lub tylko szpiku kostnego. Moja mama ma mieć naświetlane całe ciało. Od czego to zależy, że lekarze tak zadecydowali? Dodam jeszcze tylko, że czytałam, że tylko Ośrodek w Gliwicach posiada odpowiedni sprzęt naświetlania tylko szpiku.
Jeśli ktoś miał takie naświetlenia proszę opowiedzcie jak to było i jak sie po nich czuliście.
Dziękuję i pozdrawiam
  Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
monika383

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-01-02, 15:24   Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
Witam
Moja mama jest już w szpitalu od 11.12.2014 i narazie to co się wydarzyło to to, że miała zabieg na palec u stopy. Powiedziano jej, że będzie musiała poczekać, aż się zagoji. W międzyczasie złapała jakiegoś wirusa i zaczęto podawać jej antybiotyk. Około tygodnia temu skończyly jej się tabletki z chemią na co doktorka powiedziała jej, że to nic bo i tak na 10 dni przed przeszczepem je odstawiają (w Gliwicach ich nie mają). Wczoraj po podaniu antybiotyku w kroplowce, mama dostała wysypki a puls jej podakoczył do 130, a przy tym biegunka i wymioty. Dzisiaj mają ją przenieść na izolatkę. Kiedy powiedziała Pani doktor, że trochę się boi Pani doktor odpowiedziała, że jest czas do wtorku żeby się rozmyślec ( profesjonalistka). Mama zapytała jak skoro od tygodnia nie bierze lekow wtedy pani doktor to przemilczala. Zaczynam wątpić w to, że ten osrodek,że jest dobry. Mama leżała z ludźmi tymi przed przeszczepem jak i tymi juz po jak to jest możliwe żeby złapać wirusa? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku!!!

[ Dodano: 2015-01-02, 15:28 ]
Przepraszam nawet nie zauważyłam że ktoś odpisał. Mama mieć we wtorek podaną pierwszą chemię i tak przez trzy dni, a później naświetlania.

[ Dodano: 2015-01-02, 15:31 ]
Mama będzie miała przeszczep od dawcy niespokrewnionego
  Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
monika383

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-12-27, 23:25   Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
Witam

Moja mama od szesnastu dni jest w szpitalu i nawet jej nie zaczęto przygotowywać do przeszczepu. Najpierw miała zabieg na palec, a teraz jest przeziębiona. Co gorsze jutro kończą się jej tabletki, które zabrała ze sobą do szpitala Meaxim. W szpitalu w Gliwicach ich nie mają, a lekarz powiedział, że to nic bo i tak na dziesięć dni przed przeszczepem odstawiają leki. Czy to prawda, że tak jest? i skąd on może wiedzieć czyt wtedy mama będzie zdrowa?

Życzę wszystkim zdowia i szczęścia w nadchodzącym nowym roku 2015 :) :) :)
  Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
monika383

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16762

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-12-15, 23:23   Temat: CO DALEJ PO PRZESZCZEPIE??
Witam
Moja mama dzisiaj podpisała zgodę na przeszczep. Mam pytanie czy to prawda, że mama będzie około 28 dni? JustynaS1975, jak to było w Twoim przypadku? Zapomniałąm zapytać Panią doktor (możliwe, że ze stresu), a dopiero w piątek będę mogła pojechać go Gliwic.
Proszę o odpowiedź
Dziękuję i pozdrawiam
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group