1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotór trzustki, operacja i co dalej??
mo1288

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5137

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-04-24, 23:07   Temat: Nowotór trzustki, operacja i co dalej??
Witajcie!

Moja Babcia jest już po operacji, ktora odbyła się niecały miesiąc temu. Dopiero dzisiaj opuściła szpital. Operacja przebiegła bez komplikacji choć na sam koniec stwierdzono ropnienie rany pooperacyjnej oraz przetokę trzustkową. Spodziewałam się, że będzie ciężko, ale nie myślam, że aż tak :( Operacja bardzo wycieńcza organizm. Moja Babcia po powrocie ze szpitala chyba nie just już do końca sobą fizycznie ani psychicznie :( Dopiero dzisiaj otrzymaliśmy wynik histopatologiczny. Lekarz niestety niczego konkretnego nam nie objaśnił, powiedział tylko, że jutro ma odbyć się konsylium ponieważ podejrzewają, że choroba mogła wziąć swój początek w płucach... Jesteśmy totalnie zdezorientowani i w ogóle nie rozumiemy wyniku. Próbowałam go analizować i wiem, że wygląda nieciekawie.... Guza podobno udało sie usunąć w całości. Powiedzcie mi prosze jakie mogą być rokowania?

Załączam wynik histopatologiczny oraz wypis ze szpitala







[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2018-05-05, 12:32 ]
Załączając wyniki badań, proszę usuwać dane lekarzy.

  Temat: Nowotór trzustki, operacja i co dalej??
mo1288

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5137

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-03-21, 21:56   Temat: Nowotór trzustki, operacja i co dalej??
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Orientujecie się jak długo czeka się wynik histopatologiczny po operacji?
  Temat: Nowotór trzustki, operacja i co dalej??
mo1288

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5137

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-03-20, 21:51   Temat: Nowotór trzustki, operacja i co dalej??
Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Wklejam wynik TK. Będę wdzięczna za interpretacja.
Operacja już 29.03 ech.. :(
[ Dodano: 2018-03-20, 21:55 ]
wynik TK

  Temat: Nowotór trzustki, operacja i co dalej??
mo1288

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5137

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-03-14, 22:55   Temat: Nowotór trzustki, operacja i co dalej??
Witam wszystkich serdecznie,

Piszę jako opiekun bardzo bliskiej mi osoby (mojej najdroższej Babci), u której zdiagnozowano raka trzustki.

Wszystko zaczęło się 3 miesiące temu w grudniu 2017. Babcia skarżyła się na ból z tyłu pleców, przekonana o tym, że to nerka. W niedługim czasie pojawiła się żółtaczka. W szpitalu przeprowadzono protezowanie dróg żółciowych z podejrzeniem nowotworu Brodawki Vatera. Po długim czasie oczekiwania (ok.1 miesiąc) otrzymaliśmy bardzo niejasny wynik histo, ktory zdaniem onkologa wcale nie wskazywał na nowotwór, więc szpital Kopernika w Krakowie odesłał nas z kwitkiem. Zupełnie nie wiedziałam gdzie szukać pomocy i gdzie się udać, aby ostatecznie móc zdiagnozować Babcie. Postanowiłam ominąć drogę prowadzącą przez NFZ i umówiłam Babcię na wizytę prywatną do Ordynatora odziału Chirurgi orgólnej i gastroentorologicznej Piotra Richtera. Doktor zbadał babcię i spojrzał na wynik, stwierdzając, że musi być jak najszybciej operowana. Zarejestrowałyśmy się ponownie na Kopernika, Babcia dostała termin na TK z ktorego wynik odebrałyśmy 2 dni temu. Niestety jasno wskazał on na guza głowy trzustki o wymiarach ok 3 cm (nie mam teraz przy sobie wyniku badania). Wynik nie wskazuje na żadne przerzuty, choć wiem, że tak naprawdę wszystko okaze się dopiero kiedy babcie "otworzą" Termin na przyjęcie ma 28 marca na kilka dni przed Świętami Wielkanocnymi. Babcia ma 74 lata, ogólny stan zdrowia bardzo doby, od grudnia schudła 8kg...

Przyznam że jestem załamana. Babcia jest dla mnie najbliższą osobą, bliskim przyjacielem. Najgorsze jest to, że zupełnie nie wiem czego się spodziewać. Lekarze nic nie mówią... Chciałabym wiedzieć jak wygląda stan chorego po operacji?? Jak długo trwa rekonwalescencja? I czy po operacji może być gorzej niż teraz? Poki co jedyną doleglowością jest lekki ból pleców ktory pojawia sie czasami, Babcia jest też w dobrej formie psychicznej. Opiszcie proszę swoje doświadczenia, będe wdzięczna za każdą informację!!!

Życzę wszystkim zdrowia i wytrwałości!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group