1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak śluzówki policzka z przerzutami, rekonstrukcja
missy

Odpowiedzi: 411
Wyświetleń: 118246

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-04-05, 19:27   Temat: Rak śluzówki policzka z przerzutami, rekonstrukcja
Dronka82,
Nie ułatwię Ci niczego w kwestii emocjonalnej, bo towarzyszenie osobie chorej po prostu nie może być łatwe. Może być wartościowe, pomocne, niezastąpione. Ale nie łatwe. Twoja wiedza dotycząca choroby Taty na pewno jest ogromną pomocą, Twoje poszukiwania, wyprzedzanie dolegliwości - to wielka rzecz.
Ale rozumiem również, jak dużym ciężarem może być ta wiedza. I myślę, że sama wiesz co z tym ciężarem zrobić... Będziesz go jakoś, jakoś dźwigać, bo uświadamianie człowieka, który pomimo choroby żyje "do przodu" byłoby dla niego druzgoczące. I nie chodzi mi tylko o fakt przekazania takiej czy innej informacji na temat stanu zdrowia. Myślę też o tym, że nie możemy być zawsze w 100% pewni tego, co wiedzą ( lub nie wiedzą) o swojej chorobie nasi najbliżsi, bo to oni nie chcą czasem wciągać nas do tego "swojego" świata. I to jest ich prawo. Możemy pomagać, towarzyszyć. I nie przeszkadzać w przeżywaniu życia. Nie porządkować ich życia wg swojego pomysłu. Przepraszam, jeśli piszę zbyt ostro, mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi.
Piszesz, że chcesz mieć czyste sumienie - nie działasz wbrew Tacie, więc sprawa raczej jasna...
I tak w ogóle to myślę, że na dłuższą metę warto, abyś przede wszystkim była w zgodzie z Tatą, z jego pomysłem na siebie, a niekoniecznie w zgodzie z samą sobą akurat teraz, w tej konkretnej sytuacji.

Zrobiło się dość niemerytorycznie - może warto poprosić o wątek kciukowy?
Trzymaj się. Pozdrawiam, zimna realistka ;)
  Temat: Rak śluzówki policzka z przerzutami, rekonstrukcja
missy

Odpowiedzi: 411
Wyświetleń: 118246

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-03-22, 13:33   Temat: Rak śluzówki policzka z przerzutami, rekonstrukcja
Świetnie, że tak szybko działasz, zabezpieczenie przeciwbólowe jest niezbędne. Ból nigdy nie jest normą, natomiast jeśli chodzi Ci o to, czy przy tej konkretnej lokalizacji guza ból głowy jest "uzasadniony" to prawdopodobnie tak - ale wiesz też, że tylko badania obrazowe mogą dać jasną odpowiedź.
Obecnie najważniejsze jest to, co już robisz, działanie do przodu, wyprzedzanie bólu.
Trzymaj się, pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group