1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
missy

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80425

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-01-17, 13:29   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Antybiotyk doustny czy donosowy?
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
missy

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80425

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-01-08, 17:55   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93,
Wysycha Ci jama ustna, nie gardło?
Tak myślę, że skoro masz zapchany nos i spuchniętą śluzówkę w nosie to pewnie też trochę oddychasz przez usta w nocy. I dla Twojej i tak już suchej jamy ustnej to po prostu za dużo.
Zastanawiam się czy żaden laryngolog nie sugerował Ci płukania nosa? A może już to robisz i to też nic nie daje?
Płukanie solą fizjologiczną bardzo dobrze oczyszcza, nawilża i „uspokaja” śluzówkę w nosie i w gardle. No i pozwala oddychać przez nos a nie przez usta, bez używania spray’ów i kropli.
Nie wiem tylko czy to akurat miałoby dla Ciebie sens.
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
missy

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80425

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-12-02, 14:41   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Rozumiem.
Jedno pytanie - dlaczego ewentualne powtórzenie badań hormonalnych ma być 1 dnia cyklu? Zasadą jest zrobienie jednego badania w fazie 1, folikularnej, kiedy dominują estrogeny i następnie w 2 fazie, lutealnej, z dominującym progesteronem. Jeśli robilaś badanie w 8 dniu cyklu to poziom progesteronu jest zasady niziutki, pytanie czy pod koniec cyklu rośnie do odpowiedniego poziomu.

Oczywiście to nie zmienia faktu, że na pewno dobrze odczytujesz swój organizm i absolutnie sensowne jest dążenie do wyjaśnienia problemów z pomocą neurologa i neurochirurga.

A Tsh faktycznie wyskoczyło, trzeba to powoli ogarnąć. Z tym poziomem właściwym dla wieku to takie ogólne stwierdzenie, ogólne widełki. Ja mam jeden płat tarczycy ( taka uroda), suplementuję się od 30 lat i dla mojego samopoczucia idealny jest poziom 0,4 do najwyżej 1,0. A jestem zdecydowanie od Ciebie starsza 😉
Tak zresztą prowadzi mnie mój endokrynolog - to ja mam się dobrze czuć i dobrze funkcjonować.

Pozdrawiam najserdeczniej, m.
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
missy

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80425

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-12-01, 12:05   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93,
Co u Ciebie? Badania hormonów coś dały?
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
missy

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80425

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-11-13, 21:06   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Świetnie! Dobrze, że upolowałaś tę wizytę u endokrynologa.
Czy uda Ci się wstrzelić z tymi badaniami w te konkretne fazy cyklu? To niełatwe, wiem. Ale ważne bo hormony płciowe mają swoje różne normy w różnych fazach cyklu. I jeśli ewentualny problem ma być odnaleziony i określony to potrzebny jest pełen obraz zmian hormonalnych w trakcie jednego całego cyklu.
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
missy

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80425

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-11-12, 20:54   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93,
Tak na szybko znalazłam coś na temat powiązania cyklu i poziomu hormonów z występowaniem napadów padaczkowych. Jutro spróbuję się wczytać dokładniej, ale generalnie medycyna zna zjawisko jako takie. Dobrze odczytujesz swój organizm.
Postaram się czegoś więcej dowiedzieć.

Pozdrawiam, m.

https://www.ncbi.nlm.nih....les/PMC3469236/

[ Dodano: 2020-11-13, 17:44 ]
Pauliśka93,
Skonsultowałam to co piszesz o swoich napadach padaczkowych z ginekologiem-onkologiem. Zdecydowanie warto zrobić pełen profil hormonalny: progesteron, estradiol, LH, FSH - ok.7-8 dnia cyklu i następnie ok.21-22 dnia.

I z wynikami do ginekologa - jeżeli będą jakieś wyraźne odchylenia to wtedy dobry endokrynolog. Wiem, że z tym może być spory problem. Ale może masz swojego endo? Bo przecież po tych naświetlaniach szyi na pewno musiałaś kontrolować tarczycę? TSH masz teraz prawidłowe? Przyjmujesz l-tyroksynę?
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
missy

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80425

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-01-19, 18:14   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93, świetna wiadomość! Tak się cieszę 😁
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group