1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
missy

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121927

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-23, 14:16   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lidio, pisałam trochę z rozpędu. Nie brałam pod uwagę możliwości z niedoborem wit.B12, to nie jest takie mało prawdopodobne po gastrostomii. Lekarze na pewno będą ustalać przyczynę - nowotwór czy ciężkie niedobory.
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
missy

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121927

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-23, 08:25   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lidia Bieńkowska,
Hemoglobina niska i erytrocytów strasznie malutko :-(
Szpik kostny jest zajęty przez nowotwór. Mam nadzieję, że przetoczenia przyniosą ulgę. Choć na trochę.
Ale wiesz zapewne, że to nie jest działanie lecznicze i na dłuższy czas...
Myślę o Was, m.
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
missy

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121927

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-16, 17:09   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
No tak, przez te miesiące mogło się wiele zmienić - jeśli są jekieś obszary niedodmowe, płyn w opłucnej, to najprostszym sposobem byłoby osłuchanie Męża ( np.przez lek.rodzinnego).
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
missy

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121927

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-16, 16:15   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lidia Bieńkowska,
Myślę, że morfologia mogłaby dać jakąś odpowiedź - podejrzewam, że RBC i hemoglobina są raczej niższe niż wyższe. A przy anemii taka zadyszka to normalny odruch organizmu.
Oczywiście nie są wykluczone inne przyczyny - kiedy było to ostatnie tk?
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
missy

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121927

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-10-24, 19:47   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Bez badania obrazowego nie da się jednoznacznie stwierdzić co tam się dzieje - być może dobrze przeczuwasz i zmiana obok trzustki jest odpowiedzialna za ( jeśli powiększyły się jej rozmiary) np. przewężenie dróg żołciowych. Ale takie domysły nic nie dadzą. Najlepiej zrobić choćby usg plus trochę biochemii - wtedy można próbować przygotować się na ewentualny rozwój sytuacji. Czy robiliście ostatnio morfologię albo inne badania laboratoryjne?
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
missy

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121927

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-29, 11:33   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lidio, czy to TK nie było porównywane z poprzednimi przez opisującego radiologa?
Brakuje jego wniosków jako osoby najlepiej zorientowanej w interpretowaniu obrazu TK. Nowa zmiana obok trzustki nie jest jednoznacznie nazwana, nie napisano czy wzmacnia się po kontraście - jeżeli nie wzmacnia się, nie ulega widocznym zmianom w kolejnych fazach badania i rzeczywiście jest płynowa, to może oznaczać, że nie ma ukrwienia, czyli guzem przerzutowym nie jest. Więcej nie umiem napisać.
Wymiary aorty mogą sugerować jej niewielkie poszerzenie - nie jest to problem onkologiczny. Również wymiary prostaty, jako takie, mówią wyłącznie o niewielkim powiększeniu tego gruczołu ( normalnym w pewnym wieku). Nie ma wzmianek o nieprawidłowej budowie prostaty.
A blaszki miażdżycowe - cóż, to też pewna "norma" wiekowa.
Nie ma w tym badaniu nic n/t zmiany miękkotkankowej obok kręgosłupa opisywanej we wcześniejszym TK. Trochę, dla mnie, mało precyzyjny ten obecny opis badania.
Pozdrawiam.
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
missy

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121927

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-27, 09:54   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lidia Bieńkowska,

Jeżeli ta zgaga jest potworna to może lepiej upewnić się u lekarza co byłoby skuteczne i bezpieczne? Na pewno dobrze działają te wszystkie Ranigasty i różne omeprazole, pantoprazole ( IPP, Polprazol, Prazol i inne) ale nie wiem czy Twój mąż na pewno mógłby je brać, to są te silniejsze leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego w żołądku.
Ze środków łagodniejszych, ale bardzo skutecznych, mogę polecić Gaviscon (tabletki do żucia, zawiesina) - nie wchłania się w przewodzie pokarmowym tylko tworzy coś jakby kożuszek ochronny.
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group