1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mięsakorak trzonu macicy i wznowa raka piersi
missy

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 25939

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-07-01, 18:38   Temat: Mięsakorak trzonu macicy i wznowa raka piersi
celinko,
Tak bardzo mi przykro...
Dzielne z Was córki, trzymajcie się razem z siostrą...
  Temat: Mięsakorak trzonu macicy i wznowa raka piersi
missy

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 25939

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-06-28, 17:05   Temat: Mięsakorak trzonu macicy i wznowa raka piersi
celina,
Cytat:
oprócz podania łyka wody i poprawienia poduszki nic nie mogę zrobić


Dzięki takiemu "nic" Mamie jest wygodniej, lepiej. Twoja obecność i gotowość do pomocy są teraz najważniejszą sprawą. Nie masz wpływu na rozwój choroby, ale będąc przy Mamie dajesz Jej swoją miłość, to nie jest "nic". Czuwanie przy osobie umierającej może być albo strasznie nierealne ( nie wierzymy w to co się dzieje, czekamy na poprawę, szukamy sposobów na wzmocnienie chorego) albo odwrotnie - realne aż do bólu. Bez względu na to jakie odczucia Ci towarzyszą pamiętaj, że są one normalne, to Twoje autentyczne emocje.

Teraz tylko dopytam: czy oprócz Matrifenu Mama dostaje jakieś inne leki? Jeśli zauważasz niepokój to naprawdę warto poprosić HD aby dodali coś łagodzącego lęk, pogłębiającego sen. Masz łatwy kontakt z HD, możesz do nich zadzwonić? Nie wiem co prawda czy będziecie miały z Mamą wystarczająco dużo czasu aby zmienić lub dodać leki bo z Twojego opisu wnioskuję, że stan Mamy zmienia się bardzo dynamicznie. Niemniej warto spróbować, może uda się jeszcze trochę ulżyć Mamie. Natomiast kroplówka nawadniająca w momencie wygaszanie przez organizm swoich funkcji nie jest dobrym pomysłem - jeśli Mama przestanie pić to zwilżaj często wargi bo uczucie suchości na ustach i wewnątrz jamy ustnej jest niezwykle przykre dla chorego.
Pamietaj, że Mama może nie mieć już siły aby mówić wyraźnie co i jak mocno Ją boli - lepiej reagować na to co obserwujesz. Jeśli uważasz, że Mama nadal odczuwa ból to koniecznie zgłoś to lekarzowi, nie ma co się wstrzymywać z dodaniem odpowiedniego leku o ile lekarz uzna to za wskazane.
Pozdrawiam, m.
  Temat: Mięsakorak trzonu macicy i wznowa raka piersi
missy

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 25939

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-06-27, 17:16   Temat: Mięsakorak trzonu macicy i wznowa raka piersi
celina,
Napisałaś, że Mama jest w fazie terminalnej - to co opisujesz to odchodzenie, po kolei przestają pracować narządy wewnętrzne.
Jeśli Mama nie je to nie ma też za bardzo co wydalać więc podawanie laktulozy za wszelką cenę nie jest teraz raczej najważniejsze. Poza tym laktuloza nie ma wpływu na rozrost guzów uciskających jelita.
Mama może wkrótce nie być w stanie podnieść się z łóżka do łazienki - czy HD przygotowało Cię na do zakładania pampersów?
Jak wygląda sprawa z piciem płynów, tzn. ile mniej więcej Mama wypija w ciagu doby? I czy ilość wydalanego moczu jest w miarę normalna czy jest go o wiele mniej albo ma inny niż zwykle kolor lub zapach?
Zdecydowanie nie zostawiałabym Mamy samej w tej chwili, może np. upaść podczas wstawania. Jeśli musisz wyjść to może jest ktoś inny kto chwilę podyżuruje przy Mamie? Nie wiem czy stan obecny potrwa dłużej czy pogorszenie nastąpi nagle - na to pytanie być może precyzyjniej odpowie Ci lekarz z HD, który się Mamą opiekuje. Niemniej sytuacja jest bardzo poważna i, jak sama zapewne przeczuwasz, Mama wkrótce odejdzie. Spróbuj w miarę możliwości zorganizować opiekę tak aby nie była sama.
Myślę o Was serdecznie, trzymaj się jakoś.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group