1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak przełyku żołądka, choruję na mukowiscydozę
missy

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4042

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2022-03-14, 21:50   Temat: Rak przełyku żołądka, choruję na mukowiscydozę
Witaj D.,

Bardzo mi przykro, że doświadczasz tak dotkliwych komplikacji. Niby wiadomo, że resekcja żołądka ( także częściowa) wiąże się z określonymi problemami, ale jak wiadomo teoria i praktyka to dwie różne sprawy.
Jeżeli wszystkie badania kontrolne są ok i lekarze nie widzą żadnych nieprawidłowości to może potrzebujesz raczej konsultacji dietetycznej albo gastroenterologicznej? Chyba, że masz już takie za sobą i nic Ci nie dały.
Kiedy miałeś TK i gastro? Mówiłeś lekarzom o swoich problemach? Jaka była odpowiedź?

A czy rozważałeś może wizytę/spotkanie z psychologiem, psychoterapeutą? Trudno przecież oczekiwać od własnej psychiki, że zniesie totalnie wszystko. Chorujesz przewlekle na jedną chorobę, teraz przyszła druga, onkologiczna. Warto czasem „odciążyć” psychikę farmakologicznie i/lub psychoterapeutycznie - ciało też wtedy może zacząć inaczej funkcjonować.

Oczywiście to tylko taka moja propozycja, ale skoro dla Ciebie ciężarem większym od fizycznego uczucia „przejedzenia” są emocje wywołane tym „przejedzeniem” to naprawdę warto zaopiekować się takimi emocjami z pomocą specjalisty.
Bardzo szczerze życzę Ci, żebyś znalazł odpowiednią dla siebie pomoc.

Pozdrawiam najserdeczniej, missy.
  Temat: Rak przełyku żołądka, choruję na mukowiscydozę
missy

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4042

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2021-08-29, 14:36   Temat: Rak przełyku żołądka, choruję na mukowiscydozę
D.,
Jedyne co przychodzi mi do głowy to ewentualna konsultacja w innym ośrodku. Rozumiem, że operowano Cię w Katowicach?

Bardzo dobra chirurgia gastroenterologiczna to Warszawa, szpital na Banacha:

https://uckwum.pl/spcsk/klinika-chirurgii-ogolnej-gastroenterologicznej-i-onkologicznej/

Możesz też kontaktować sie z chirurgią onkologiczną w UCK w Gdańsku

https://uck.pl/jednostki-szpitala/klinika-dla-doroslych/klinika-chirurgii-onkologicznej.html

Nie wiem czy jakakolwiek kolejna interwencja chirurgiczna jest u Ciebie możliwa, nie jestem lekarzem. Ale z pewnością warto mieć więcej niż jedną opinię lekarską.

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group