1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: D 37.7
missy

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 15490

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-01-13, 12:27   Temat: D 37.7
crayzy,
Wynik histopatologiczny dotyczy wycinków czyli małych fragmentów danego narządu - chirurg pobrał wycinki z tych miejsc, które uznał za najwłaściwsze, nie usuwano całości guza.

Najistotniejszą informacją dotyczącą rokowania jest nie wynik histpat wycinków lecz opis operacji - stwierdzono podczas niej nieoperacyjny guz głowy trzustki naciekający naczynia. Guza nie usunięto, wykonano jedynie kilka procedur paliatywnych, usprawniających nieco funkcje zajętych przez nowotwór narządów.
To oznacza, że tego nowotworu nie da się już niestety leczyć radykalnie, ogromnie mi przykro. Wiadomo bowiem, że nowotwór jest zaawansowany lokalnie i będzie się rozrastał dalej wywołując kolejne objawy oprócz żółtaczki.

Samo określenie adenocarcinoma nie definiuje punktu wyjścia raka - nie wiadomo z tego wyniku czy to pierwotny rak trzustki, brodawki Vatera ( pogranicze trzustki i dwunastnicy) czy może zewnątrzwątrobowych dróg żółciowych.
Dla ewentualnego dalszego leczenia paliatywnego przy pomocy cth to doprecyzowanie nie wydaje się być bezwzględnie koniecznie ponieważ w tych rodzajach raka ( tzn.umiejscowieniu) stosuje się takie same cytostatyki ( przede wszystkim gemcytabina i cisplatyna).

Mam nadzieję, ze paliatywna cth będzie możliwa i przyniesie jakiekolwiek pozytywne skutki.
Pozdrawiam ciepło, przykro mi, że nie napisałam nic optymistycznego.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group