1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami
missy

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3286

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-12-06, 13:29   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami
marko1pol,
Brak apetytu, nudności, wymioty - to wpływ choroby nowotworowej. Jej rozwój może powodować nasilenie się tych dolegliwości oraz pojawienie się zupełnie nowych.

Napiszę o czymś co być może wyczytałeś już w innych wątkach. Koniecznie trzeba załatwić ( np.u lekarza rodzinnego) skierowanie do hospicjum domowego ( HD). To zupełnie priorytetowa sprawa obecnie - i nie wyklucza to w żadnym stopnium możliwości leczenia się w poradni onkologicznej. Onkolog zajmie się swoim działem ( rak) a specjaliści medycyny paliatywnej z HD pomogą Wam opanować wszystkie obecne problemy typu wymioty. Trzeba zadbać o komfort chorej najlepiej jak się da.
W HD także można umówić się z psychologiem, czasem są dostępni psychoonkolodzy.

Za całą pewnością opieka hospicyjna domowa jest wielką pomocą dla chorego i całej rodziny. Onkolog nie jest w stanie ogarnąć wszystkich problemów związanych z codziennym funkcjonowaniem osoby chorej. Natomiast domowe wizyty lekarza i pielęgniarki hospicyjnej pozwalają zadbać o chorego w sposób stały i możliwie najbardziej kontrolowany - a to bywa ogromnym problemem w zaawansowanej chorobie nowotworowej.

Trzymam kciuki za sprawną organizację i dopilnowanie wszystkich istotnych spraw. Wiem, że moje słowa mogą brzmieć trochę zbyt „kierowniczo” i mało wrażliwie. Ale wiem też, że teraz jest czas właśnie na działanie i w pewnym sensie trzeba odstawić swoje emocje na boczny tor.
Pozdrawiam najcieplej, m.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami
missy

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3286

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-12-05, 23:08   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami
marko1pol,
Jak się czuje chora obecnie? Ma jakieś dolegliwości? Nie pytam o te związane z samą operacją.
Wyniki są nieciekawe, to wiesz. Nie chodzi mi tylko o zaawansowanie choroby nowotworowej opisane w badaniach obrazowych ( przerzuty, wszczepy).
Wyniki badań laboratoryjnych też nie są dobre, widać problem z funkcjonowaniem wątroby i z układem krzepnięcia. Przeszłość kardiologiczna też niczego nie ułatwia ( rozumiem, że te problemy są pod kontrolą?).
Nie jestem pewna czy onkolog będzie mógł podać chemię paliatywną. Kiedy jest wizyta w poradni onkologicznej?
I kiedy ma być wynik histopatologiczny?

Pozdrawiam serdecznie i czekam no kolejne informacje.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group