1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi z przerzutami do wątroby, kręgosłupa, płuc
missy

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4573

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-02-27, 21:13   Temat: Rak piersi z przerzutami do wątroby, kręgosłupa, płuc
lary1986,
Brakuje mi jeszcze rozpoznania rodzaju raka - chodzi mi o pierwszy wynik biopsji sprzed 2 lat.
Z tego co czytam wynika, że rak został zdiagnozowany w stadium nieoperacyjnym ( bardzo duży guz) oraz z jednoczesnymi przerzutami odległymi. Opis tomografii styczniowej mówi, że przerzuty w wątrobie zostały zdiagnozowane teraz - nie bardzo to rozumiem bo Ty piszesz, że były wcześniej.
Jeszcze raz poproszę - napisz jakie leczenie zastosowano czyli podaj rodzaj (schemat) chemioterapii i nazwę późniejszego leku hormonalnego.

Generalnie sytuacja wygląda bardzo poważnie, najprościej pisząc - źle, ogromnie mi przykro. Od początku był to niestety rak piersi w stadium rozsiania co oznaczało, że wszystkie metody leczenia były( i są) leczeniem paliatywnym - nie nakierowanym na wyleczenie lecz na próby powstrzymania rozwoju choroby.
Obecna decyzja o podaniu chemioterapii jest słuszna o ile chora jest w stanie przyjąć takie leczenie. To oceniają lekarze wiec jeśli stan ogólny chorej jest wystarczająco dobry ( wyniki krwi i inne parametry są nienajgorsze) to można oczywiście próbować tej formy leczenia.
Jaki schemat chemii ma być teraz podany?

Czy macie opiekę hospicjum domowego i czy chora jest zabezpieczona przeciwbólowo? Pytam ze względu na przerzuty w kościach.
  Temat: Rak piersi z przerzutami do wątroby, kręgosłupa, płuc
missy

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4573

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-02-27, 19:38   Temat: Rak piersi z przerzutami do wątroby, kręgosłupa, płuc
lary1986,
Witaj na forum.
Zdjęcia są nieczytelne. Wklej, proszę, wyniki jako załączniki do posta.
http://www.forum-onkologi...orum/faq.php#35

Uściślij też, poproszę, kiedy rozpoznano raka i w jakim stopniu zaawansowania, jaki to rodzaj raka ( chodzi mi o wynik histopatologiczny biopsji bądź pełen wynik pooperacyjny - jeśli operacja była) i jak wyglądało całe dotychczasowe leczenie ( operacja?/chemioterapia?/radioterapia?/hormonoterapia?).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group