1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
missy

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 20710

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-01-03, 10:43   Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
misiak,
Współczuję Ci bardzo, ogromnie mi przykro...
  Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
missy

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 20710

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-28, 21:58   Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
misiak,
Tak, jak posałam wcześniej - obawiam się, że kolejne badania mogą być niemożliwe do przeprowadzenia u Taty. I niepotrzebne.
Zgadzam się z marzeną66, że warto zapytać lekarza o podanie morfiny, żeby przynieść Tacie ulgę.
Myślę.. trzymaj się..
  Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
missy

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 20710

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-26, 17:54   Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
misiak,
Nie zmusisz do jedzenia ciężko ( bardzo...) chorego człowieka. Organizm może wyłączać powoli swoje funkcje. Trudno mi ocenić czy w tym stanie Tata podoła badaniom..
Myślę ciepło, trzymaj się.
  Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
missy

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 20710

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-26, 15:03   Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
I drapanie ( swędzenie) i odbijanie może być wynikiem coraz gorzej funkcjonującej wątroby.
  Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
missy

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 20710

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-24, 09:31   Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
misiak,
Markery nie zawsze są najczulszym badaniem - niestety można mieć rozsiany nowotwór i markery w normie. Zresztą nie wiemy ile i jakie markery sprawdzano. Czerwone dłonie są najprawdopodobniej związane z postępującą dysfunkcją wątroby.
Ogromnie mi przykro, źle to wszystko wygląda.. Bądź z Tatą tak często jak możesz.
Pozdrawiam Cię najserdeczniej.
  Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
missy

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 20710

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-22, 13:00   Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
misiak,
Strasznie smutna informacja..

Mam nadzieje, że w szpitalu złagodzą wszystkie dolegliwości Taty..
  Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
missy

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 20710

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-17, 18:21   Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
Nie wiesz zapewne o jakie markery chodzi? :?ale?:
  Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
missy

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 20710

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-17, 14:44   Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
misiak,
Bardzo chcielibyśmy pomóc, ale podajesz nam tylko wyrywkowe, niepewne informacje, które usłyszałaś od Mamy.
Wiemy tylko, że Tata ma nieprawidłowy wynik rtg płuc, że GGTP jest podwyższone ( jaki wynik dokładnie?), że ma czerwone palce u stóp i więcej śpi. To absolutnie nie wygląda dobrze. Może być to obraz niewydolnej wątroby - ale powodu tego stanu nie odgadniemy na forum.
Piszesz, że lek.rodzinny nie daje skierowania do specjalisty - to kto zlecił robienie jakichś ( jakich?) markerów nowotworowych? I dlaczego
Cytat:
w kierunku kosci?

Potrzebujemy konkretów, inaczej nic sensownego Ci nie damy rady odpisać. Wklej albo przepisz morfologię i biochemię. Kiedy ma być usg jamy brzusznej?
Jeżeli stan Taty tak się zmienia to lek. rodzinny powinien skierować pacjenta do szpitala.
  Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
missy

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 20710

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-17, 13:42   Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
Napisano:
Cytat:
Płuca rozedmowe przejaśnione


Powinien ten wynik obejrzeć pulmonolog - lekarz rodzinny nie jest z założenia specem od diagnozowania wszelkich nieprawidłowości w płucach. Dlatego warto to skierowanie do pulmonologa uzyskać. Albo, w ostateczności, iść prywatnie.
  Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
missy

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 20710

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-17, 11:11   Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
Zdecydowanie popieram słowa Arka1.
  Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
missy

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 20710

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-14, 07:50   Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
Lekarz rodzinny na podstawie podejrzenia nowotworu ( nie diagnozy, bo sam tego nie ma jak zrobić) może wystawić kartę.
  Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
missy

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 20710

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-13, 18:21   Temat: Pytanie...czy to cos powaznego.
misiak,
A z jakiego powodu to rtg? Czy Tata chorował ostatnio na coś? Gorzej się poczuł?
Zawsze takie poszerzenie śródpiersia trzeba wyjaśnić - czyli tk.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group