1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak przełyku płaskonabłonkowy
missy

Odpowiedzi: 135
Wyświetleń: 40552

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-02, 17:25   Temat: Rak przełyku płaskonabłonkowy
Ok, faktycznie tk była w wątku, natknełam sie na fragment innego opisu i założyłam, że to ten majowy ( swoją drogą trudno poukładać te wszystkie badania chronologicznie...).
Ocena postępu procesu zwłóknienia należy do lekarza, w oparciu nie tylko opis ale i o zdjęcia. My na forum tego nie zrobimy. Musicie czekać na przyjęcie do szpitala, tam zapadną dalsze decyzje.
  Temat: Rak przełyku płaskonabłonkowy
missy

Odpowiedzi: 135
Wyświetleń: 40552

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-02, 12:23   Temat: Rak przełyku płaskonabłonkowy
kwiatek77,
Trudno nam odpowiedzieć na wiele z Twoich pytań bo Ty sama nie podajesz wielu informacji albo podajesz je w szczątkowej formie. Nie pisałaś wcześniej o leczeniu rozedmy ani nie podałaś całości opisu tomografii z maja 2017.
Rozedma wiąże się z uszkodzeniem miąższu płuc co skutkuje pogorszeniem wydolności oddechowej.
Czy Mama nie wiedziała wcześniej, że ma przewlekłą chorobę płuc? Nie była pod opieką pulmonologa?
  Temat: Rak przełyku płaskonabłonkowy
missy

Odpowiedzi: 135
Wyświetleń: 40552

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-01, 15:09   Temat: Rak przełyku płaskonabłonkowy
kwiatek77,
A z jakiego powodu przez 2 lata Mama brała Budiar?
Jeśli dobrze pamiętam to przed leczeniem onkologicznym nie stwierdzono w tk płuc żadnych zmian śródmiąższowych - czyli obecne są wynikiem rth.
Przeszczep płuc nie będzie brany pod uwagę w sytuacji nie zakończonego leczenia radykalnego. Co do charakteru włóknienia płuc po rth to musisz zapytać lekarza, ja nie wiem na 100% czy takie zmiany nie mogą postępować. To znaczy nie wyczytałam dotąd aby uszkodzenia popromienne płuc miały charakter postępujący. Mama ma zmiany po rth a nie aktywną chorobę śródmiąższową płuc, to różnica. Musisz o wszystko zapytać lekarza ( pulmonologa).
I na pewno trzeba to leczyć - w pierwszej kolejności po to aby Mamie lepiej się oddychało i żyło. O kontynuacji leczenia onkologicznego będzie można myśleć ewentualnie później.
Czy możesz wkleić całość opisu ostatniej tomografii?
  Temat: Rak przełyku płaskonabłonkowy
missy

Odpowiedzi: 135
Wyświetleń: 40552

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-01, 12:38   Temat: Rak przełyku płaskonabłonkowy
kwiatek77,
Wynik DLCO 30% jest niestety stwierdzeniem b.poważnego upośledzenia czynności płuc. Skutki uboczne rth są niezwykle częstym zjawiskiem - zwłóknienie tkanki płucnej również do nich należy. Nie jest to to samo co idiopatyczne zwłóknienie płuc i z tego co wiem nie jest to proces postępujący. Niemniej procent uszkodzeń u Mamy jest wyjątkowo duży - nie przeglądałam całego wątku więc zapytam teraz czy Mama kiedykolwiek ( przed rakiem) leczyła się z powodu jakichś schorzeń płucnych? Nie chodzi mi o zapalenia oskrzeli czy płuc.
  Temat: Rak przełyku płaskonabłonkowy
missy

Odpowiedzi: 135
Wyświetleń: 40552

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-25, 11:57   Temat: Rak przełyku płaskonabłonkowy
Skoro Mama dostała steryd do inhalacji to ok - w tym sensie pisałam, że antybiotyki to za mało.
  Temat: Rak przełyku płaskonabłonkowy
missy

Odpowiedzi: 135
Wyświetleń: 40552

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-23, 16:30   Temat: Rak przełyku płaskonabłonkowy
kwiatek77,
Zapalenie oskrzeli a zapalenie płuc to spora różnica - i leczenie będzie inaczej przebiegało ( w sensie czasowym). Antybiotyki nie wyjałowią organizmu o ile został dodany jakiś sensowny probiotyk - najwygodniej brać chyba jedną kapsułkę dziennie, np. Enterol.
Same antybiotyki to zresztą za mało, no chyba, że to jakieś bardzo lekkie zapalenie oskrzeli. Czy Mama ma gorączkę? Duszności?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group