1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak jelito grube przerzut do watroby
missy

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 10651

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-03-14, 09:57   Temat: Gruczolakorak jelito grube przerzut do watroby
czarna_zm,
Tak bardzo mi przykro...
  Temat: Gruczolakorak jelito grube przerzut do watroby
missy

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 10651

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-12-27, 22:06   Temat: Gruczolakorak jelito grube przerzut do watroby
czarna_zm,
Odezwij się po konsultacji, powodzenia.
Co do ck7 i ck20 to wiem tylko, że są używane do identyfikacji guza pierwotnego - w przypadku raka jelita grubego spotykane są różne warianty ( ck7- ck20+, ck7+ ck20+, itd). Nie znam się na histopatologii, ale wyczytałam, że różne wersje odpowiadają czasem różnym rodzajom raka ( np. nisko, średnio lub wysokozróżnicowany).
  Temat: Gruczolakorak jelito grube przerzut do watroby
missy

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 10651

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-12-26, 21:37   Temat: Gruczolakorak jelito grube przerzut do watroby
czarna_zm,
Czy myślisz o samodzielnym wybraniu się na dodatkową konsultację? Myślę, że to bardzo ważne, abyście mieli potwierdzoną przez doświadczony ośrodek wersję leczenia.
Jaką chemię proponuje lekarz?
A propos wyniku to zamieść cały, proszę. CK7- i CK20- to ujemna ekspresja dwóch cytokeratyn, białek - chodzi o badanie immunohistochemiczne komórek guza nowotworowego.
  Temat: Gruczolakorak jelito grube przerzut do watroby
missy

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 10651

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-12-25, 21:17   Temat: Gruczolakorak jelito grube przerzut do watroby
czarna_zm,
Jeżeli lekarze podczas wykonywania zespolenia omijającego zaobserwowali naciekanie dwunastnicy, naczyń krwionośnych w okolicach trzustki plus opisane w tk przerzuty w wątrobie oraz węzłach chłonnych to faktycznie nie jest to stan operacyjny. Być może byłaby jakaś szansa na operacyjność po wstępnej chemioterapii, ale to może ocenić tylko doświadczony specjalista. Na pewno pomysł z konsultacją w dużym centrum onkologii jest dobrym pomysłem - mąż nie musi jechać, komplet badań i wyników wystarczy.
Jeszcze raz podpytam - czy gorączka pojawiła się dopiero po operacji? Czy jest jakoś opanowywana? Czy leki przeciwbólowe też są od "po operacji"?
  Temat: Gruczolakorak jelito grube przerzut do watroby
missy

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 10651

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-12-25, 15:29   Temat: Gruczolakorak jelito grube przerzut do watroby
czarna_zm,
Wyniki są b.niedobre, niestety. To już wiesz. Czy lekarze mówią coś o leczeniu paliatywnym? Czy mąż kwalifikuje się wg nich do chemioterapii? Czy określono przyczynę gorączki - infekcja czy postęp choroby? Czy ta gorączka pojawiła się dopiero po operacji?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group