1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czerniak
missy

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 53719

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2021-08-30, 12:00   Temat: czerniak
Angelles,
Świetna wiadomość! Cieszę się, że dostałyście skuteczny lek.

Kciuki zapewnione :-)
  Temat: czerniak
missy

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 53719

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2021-08-29, 20:01   Temat: czerniak
Angelles,
I co u mamy? Jak leczenie zmian skórnych?
Ja mam Fucibet Lipid, ale to nie znaczy, że u mamy ten lek również byłby wskazany.
  Temat: czerniak
missy

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 53719

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2021-07-03, 19:00   Temat: czerniak
Angelles,
Czy dobrze rozumiem, że konsultowałyście problemy skórne z dermatologiem? Czy z onkologiem lub lek.rodzinnym?

Generalnie leczenie celowane, co oczywiście wiesz, ma przeróżne skutki uboczne.
Ja myślę jeszcze o tym, że w ostatnim roku większość z nas częściej i intensywniej myła oraz dezynfekowała ręce. To także niszczy w pewnym stopniu naskórek.

Ja mam od kilku miesięcy problem z suchą, tarkowatą i pękającą szczelinowato skórą na palcach - jakaś forma egzemy. Mam od dermatologa maść sterydową z antybiotykiem. Po kilku dniach smarowania skóra goi się i mięknie, wtedy zaczynam wcierać coś z mocznikiem 15 lub 30%. I na ok.3 tygodnie spokój. Potem problem powraca, ale w mniejszym zakresie i tak powoli chyba się tego w końcu pozbędę 🤔
  Temat: czerniak
missy

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 53719

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2021-04-15, 16:35   Temat: czerniak
Angelles,
Mam dla Ciebie info dotyczące konta i logowania. Odezwij się proszę poprzez mail

missyforumonkologiczne@gmail.com
  Temat: czerniak
missy

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 53719

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-07-21, 16:45   Temat: czerniak
Angelles,
Ja się nie podejmuję takiej oceny. Powiększenie zmian jest niewielkie i najwyraźniej nie spełnia kryteriów RECIST dla progresji. Stąd stwierdzenie o niejednoznaczności wyniku. Nie ma wyjścia, trzeba czekać na TK z kontrastem - oby to badanie wyjaśniło Wam obecną sytuację.

Czekamy na dalsze info. Trzymaj się, m.
  Temat: czerniak
missy

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 53719

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-01-31, 20:44   Temat: czerniak
Angelles,
Chyba nie za bardzo pomogę... Wiem tylko to, co można przeczytać w zaleceniach PUO:
Cytat:
Nową opcją w leczeniu ukierunkowanym molekularnie jest powrót do terapii skojarzonej inhibitorami BRAF i MEK po wcześniejszym ich odstawieniu z powodu progresji.

i
Cytat:
Nie ma ostatecznych danych dotyczących optymalnej sekwencji stosowania immunoterapii i leczenia ukierunkowanego molekularnie u chorych na czerniaki z obecnością mutacji BRAF, choć aktywność inhibitorów BRAF jest zachowana również po immunoterapii, a immunoterapii (anty-PD-1) po leczeniu inhibitorami BRAF (ryc. 3,4).

http://onkologia.zaleceni...ry_20190517.pdf str.15/16

Spójrz też na tabelę 4 na str.18 opisującą możliwe warianty leczenia sekwencyjnego.

To trochę inna jednak sytuacja bo tutaj przerwa w leczeniu ma wynikać z progresji a nie stabilizacji.

Bardzo mi przykro, ale niestety nie umiem Ci napisać czy jest to stosowane gdzieś w Polsce :( Pewnie najlepiej byłoby dowiadywać się w W-wie.
  Temat: czerniak
missy

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 53719

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-06-27, 17:31   Temat: czerniak
Angelles,
Mogę się jedynie domyślać, że Mama doświadcza niestety nasilającej się toksyczności leczenia. Czy oprócz badania moczu była zlecona też morfologia krwi, biochemia?
  Temat: czerniak
missy

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 53719

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-27, 18:26   Temat: czerniak
Cytat:
moderatorzy mają wieści z pierwszej ręki na które tak wszyscy czekamy :)

W tej kwestii najbardziej na bieżąco jest z pewnością DSS.
Natomiast ostatnie wieści na temat pembrolizumabu to te ze strony forum:
http://www.forum-onkologi...ory-vt11342.htm
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group