1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
missy

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59014

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-12-14, 21:16   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
Cytat:
wszystko to tak szybko się dzieje

Tak, wiem o czym piszesz. Zmiany przychodzą nagle, sytuacja zmienia się gwałtownie, zbyt gwałtownie. Nie można się odnaleźć w takim przyspieszeniu i natężeniu dramatycznych wydarzeń.

Nie mam żadnej recepty, po prostu trzeba być.
Ty jesteś z Mamą a my staramy się być z Tobą.

Przesyłam najcieplejsze myśli, m.
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
missy

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59014

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-12-06, 13:40   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
licealna91,
Domyślam się, że czujesz się teraz i bezradna, i trochę pewnie przestraszona, chcesz być z drugiej strony zorganizowana i pomocna. To bardzo trudna do udźwignięcia mieszanka emocjonalna.
Skup się na tym co jest najważniejsze - spokój Mamy i Twój. Poczucie bezpieczeństwa czyli świadomość kto i gdzie może Wam w każdej chwili pomóc. Jeżeli macie takie właśnie oparcie w HD to świetnie. Najgorsze są momenty paniki, lęku i niepotrzebne, traumatyczne często pobyty na SORach.

Pytasz o Essentiale - pewnie nie zaszkodzi, ale i też nie pomoże, nie działa przeciwnowotworowo. Jeżeli Mama chce to brać i lekarz nie widzi przeciwwskazań to zapewne można - ale może jest coś na co Mama miałaby prawdziwą ochotę? Niekoniecznie kolejne tabletki?

Myślę i pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
missy

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59014

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-12-05, 22:22   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
licealna91,
Czy dobrze rozumiem, że dotąd nie mieliście opieki HD?
O taką pomoc może ubiegać się każda osoba leczona paliatywnie. Skorzystajcie z tej możliwości koniecznie, Mama nie potrzebuje teraz wizyt w szpitalu tylko spokojnej opieki w domu, u siebie . A to zapewni Wam hospicjum domowe.

Objawy, które opisujesz, są charakterystyczne dla rozsianej choroby nowotworowej - tu nie tylko chodzi o samo uszkodzenie wątroby. Tzn. niesprawna wątroba powoduje wiele „zamętu” w funkcjonowaniu całego organizmu.
Na tym właśnie polega postęp choroby - oprócz widocznego powiększania się przerzutów obserwuje się różne zaburzenia na poziomie biochemicznym, organizm przestaje po prostu prawidłowo działać.

Bez pomocy HD będziecie zagubieni i wystraszeni, nie zwlekaj ze zgłoszeniem Mamy i proś o bardzo szybką wizytę. Czasem postęp choroby jest niezwykle gwałtowny i trudno wtedy zachować spokój bez fachowego wsparcia.

Pozdrawiam Cię bardzo ciepło.
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
missy

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59014

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-12-01, 13:39   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
licealna91,
Pytasz
Cytat:
Rozumiem, że ten stan nie jest do poprawy?


Na pewno w obecnej chwili ( wyniki biochemii) nie można myśleć o „poprawianiu” przy pomocy chemii. Nie wiemy czy problemem są np. pakiety węzłów chłonnych uciskające drogi żółciowe czy może jednak zmiany w samej wątrobie. To powinien wyjaśnić rezonans.
Bardzo istotne będzie odpowiednie leczenie objawowe ( ból, inne dolegliwości).

Czekamy na dalsze wieści.
Pozdrawiam ciepło.
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
missy

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59014

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-03, 18:57   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
W TK z marca 2017 była mowa o poszerzeniu przewodu trzustkowego więc teraz chodzi zapewne o to samo - trzustka zanikowa z poszerzonym przewodem. Wcześniej był poszerzony z powodu ucisku wywołanego przez guz przy wątrobie, teraz - nie wiem. Trzustka zanikowa może być spowodowana przewlekłym zapaleniem, ale czy powodem był/jest guz uciskający jej struktury czy przebyte leczenie tego też nie wiem. Mam nadzieję, że onkolog wszystko Wam wyjaśni.
Najpewniej trzeba będzie to obejrzeć w TK.
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
missy

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59014

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-03, 15:13   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
licealna91,
Czy to jest cały opis? Chyba coś uciekło..
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
missy

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59014

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-11, 17:32   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
licealna91,
Cytat:
Myslicie że to rak zjada mame?

Ogólnie Twój opis wygląda jak "klasyczny" opis postępującej choroby nowotworowej, przykro mi...
Pytasz o operację - jesli to przerzuty raka żołądka to generalnie leczy się to systemowo ( chemioterapia). Jeśli to nowy nowotwór to sądzę, że zarówno umiejscowienie zmiany jak i stan ogólny Mamy ( plus brak żołądka) byłyby przeciwwskazaniami do takiej ewentualnej operacji.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group