1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak wnęki prawego płuca
missy

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 43981

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-10-04, 12:49   Temat: rak wnęki prawego płuca
karolinka.k,
Możesz do mnie przesłać, ale ja też nie dam rady załączyć bo ta funkcja na forum po prostu nie działa. I nic z tym nie jestem w stanie zrobić.
Jeżeli prześlesz to oczywiście przeczytam.
  Temat: rak wnęki prawego płuca
missy

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 43981

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-09-30, 13:18   Temat: rak wnęki prawego płuca
karolinka.k,
Jaki był zakres operacji? Usunięto sam guz? Co jest dokładnie w raporcie histpat?

LCLC ( large cell lung carcinoma) jest niestety agresywną postacią raka, trochę tak jak DRP - czyli należy do tych raków hihg-grade jeśli chodzi o st.złośliwości.
Ogólnie postępowanie obejmuje radykalną operacje ( jeśli jest możliwa) i ewentualne leczenie operacyjne. Problem z tym rakiem jest taki, że to rzadka odmiana i nie ma takich absolutnie twardych zaleceń co do sposobu postępowania. Czasem stosuje się chemioterapię pooperacyjną wg schematu dla DRP, czasem inną.

Wiem tez, że PET niekoniecznie jest idealna metodą obrazowania bo cechy neuroendokrynności sprawiają, że komórki LCLC nie wyłapują znakowanej glukozy w takim stopniu jak np. klasyczny adenocarcinoma. Nie wiem jednak na ile badanie z innym znacznikiem ( analogi somatostatyny, tak jak w przypadku innych nowotworów neuroendokrynnych) jest metoda powszechnie stosowaną.

Dosyć mnie zaskoczył ten wynik. Pojęcia nie mam czy wcześniejszy ndrp „nabrał” cech neuroendo., czy teraz to zupełnie nowa sprawa, czy też wcześniej nie doprecyzowano cech ndrp.
Tak czy inaczej obecnie sytuacja jest trudna - jeżeli nie wiadomo jak wygląda sytuacja w węzłach wnękowych i śródpiersiowych to trudno mi napisać teraz jak może wygladać dalsze postępowanie.
Kiedy widzicie się z onkologiem?
  Temat: rak wnęki prawego płuca
missy

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 43981

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-09-04, 13:42   Temat: rak wnęki prawego płuca
karolinka.k,
Prześlij zdjęcie na mój mail forumowy.
  Temat: rak wnęki prawego płuca
missy

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 43981

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-08-27, 15:30   Temat: rak wnęki prawego płuca
karolinka.k,
I jakie wieści po wizycie u torakochirurga?
  Temat: rak wnęki prawego płuca
missy

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 43981

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-08-20, 23:20   Temat: rak wnęki prawego płuca
Czy Mama ostatnio chorowała?
Ten drugi opis z marca 2019 czy 2020?
Absolutnie nie przepisuj teraz wszystkiego, chciałam tylko wiedzieć od kiedy opisywano ten wątpliwy fragment w płucu lewym. Czyli w styczniu bieżącego roku nie było żadnego guzka? Tylko zmiany naciekowe?
Czy masz pewność, że obecny guzek był widoczny i opisany w PET ponad rok temu? Takie małe zmiany niekoniecznie się dobrze obrazują w PET.

Kiedy macie wizytę u onkologa? Z całą pewnością lekarz wraz z radiologiem powinien dobrze porównać ostatnie badania - i być może rozważyć kolejny PET. Obraz jest niepokojący.

Dopytam jeszcze - rak piersi 17 lat temu jak był leczony? Operacja, radioterapia, coś jeszcze?
  Temat: rak wnęki prawego płuca
missy

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 43981

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-08-20, 18:42   Temat: rak wnęki prawego płuca
karolinka.k,
Przeglądałam wątek w poszukiwaniu informacji na temat wcześniejszych zmian w płucu lewym, ale nie znalazłam nic o tych zmianach naciekowo-niedodmowych. Czy w styczniu nic więcej lekarz na ten temat nie mówił? Kiedy był ostatni PET?
  Temat: rak wnęki prawego płuca
missy

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 43981

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-08-20, 16:11   Temat: rak wnęki prawego płuca
karolinka.k,
Strasznie mi przykro - nadal mamy problem techniczny ze skryptem i niestety nie ma szans na załączenie pliku.
Jeśli możesz to przepisz, proszę, opis TK.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group