1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
mira1955

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 12478

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-16, 17:21   Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
mira1955,
Dzwoniłam na Banacha do przychodni ale niestety numer cały dzień zajęty.
A prof.Krawczyk jest niedostępny w m-cu wrześniu ,kazano dzwonić w pażdzierniku.
  Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
mira1955

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 12478

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-16, 15:58   Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
mira1955,
Bardzo proszę o pomoc :dostałam dziś uzupełnienie badania.biliary adenofibroma; niewielka aktywność proliferacyjna Ki-67 około 7% dodatni odczyn SMA+
Onkolog dała mi skierowanie na oddział Chirurgii ogólnej i transplantologii do Warszawy na Banacha na konsultacje to raczej do przychodni.
Czy ktoś da mi namiary na dobrego profesora chirurga ,który tam pracuje a przyjmuje prywatnie w innym gabinecie.Jestem z Łodzi .
  Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
mira1955

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 12478

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-08, 18:32   Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
absenteeism,
Odebrałam w piątek wynik tz. rozpoznanie wstępne z biopsji grubo igłowej .
Wizytę u onkologa mam za kilka dni proszę o przetłumaczenie.
Rozrost kanalików żółciowych tworzących liczne struktury cewkowe we włóknistym podścielisku.Konieczne określenie aktywności proliferacyjnej zmiany ki67.
Wg obecnych danych zmiana prawdopodobnie łagodna (mikroskopowo bez cech atypii)gruczolak,włókniak,rozrost.
Wykluczono raka hepatocellularnego:hepa+,cd34,cea.
Dalsze badania immuno w toku.
  Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
mira1955

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 12478

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-12, 17:48   Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
mira1955,
Dziś odebrałam wynik z biopsji guza wątroby cienko igłowej,który cytuję:nieliczne limfocyty i pojedyńcze jednojądrowe mikrofagi.
Onkolog dał skierowanie na biopsję grubo igłową ,która będzie 19.08.może ona coś wyjaśni.
  Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
mira1955

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 12478

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-04, 20:14   Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
absenteeism,
Dziękuje za odpowiedź bo te kilka dni było psychiczną udręką. Proszę jeszcze o odczytanie moich markerów, czy są na granicy normy czy już za i czy to o czymś świadczym
  Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
mira1955

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 12478

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-04, 17:53   Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
absenteeism,
Wdniu 01,08.2013 zrobiono mi biopsję guza wątroby pod kontrolą USG. W rozpoznaniu w karcie szpitalnej wpisano D-37,6 nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze jamy ustnej i narządów trawiennych-wątroba, pęcherzyk żółciowy i drogi żółciowe.
Pod spodem wpisano Guz wątroby.
Mam rozumieć że dopadły mnie wszystkie te nowotwory.Wynik biopsji za 14 dni.
Pobrano również krew na markery nowotworowe-wynik CEA(I-MARK.NOW)1,6ng/ml, CA125 7,6U/ml, CA19-9 11,3U/ml, CA15-3 10,6U/ml.
  Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
mira1955

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 12478

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-29, 17:19   Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
absenteeism,
Bardzo proszę o odpowiedź, czy biopsję wątroby może wykonać chirurg gastrolog.
  Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
mira1955

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 12478

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-24, 18:38   Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
absenteeism,
Jeżeli chodzi o markery to robiono mi badanie na onkologii przy Koperniku ale wyniku nie dostałam ale lekarz prowadząca powiedziała że są w normie.Czy mogę prosić o namiar na lekarza czy powinnam udać się najpierw do onkologa czy hepatologa i czy są jacyś którzy tylko zajmują się guzami wątroby-proszę o namiar przychodni prywatnej.
  Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
mira1955

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 12478

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-24, 17:12   Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
Witajcie mam wynik z MR j.brzusznej:
Wątroba powiększona w zakresie pr. płata - dł 170 mm w linii CC. W EGM 4,5 wątroby niejednorodna, nieregularna masa patologiczna wlk. 72x63x64 mm. Zmiana ulega heterogennemu wzmocnieniu kontrastowemu, otoczona jest rąbkiem przekrwionego miąższu. Torebka wątroby wciągnięta na poz. ww. zmiany. W miąższu wątroby rozsiane lite ogniska satelitarne, ulegające wzmocnieniu. Obraz przemawia za wieloogniskowym HCC lub guzem blaszkowo-włóknistym. Konieczne badanie hist.-pat. Torbiele wątroby śr do 10 mm.
Trzustka, śledzona jednorodna niepowiększona. Nerki bez cech zastoju, w korze nerek liczne ogniska obniżonej intensywności sygnału śr. do 22 mm o cechach prostych i prawdopodobnie powikłanych torbieli.
Ww. chłonne zaotrzewnowe niepowiększone.

Proszę o radę wizytę u onkologa w przychodni mam na 05.08,2013 z powodu urlopu,
czy czekać czy szukać onkologa prywatnie i czy jest taki który zajmuje się wątrobą jestem z ŁODZI,jakie są rokowania ?
Moje pytanie dotyczy również dlaczego markery wyszły w normie,i wynik z scyntygrafii nie stwierdza ognisk podwyższonego wychwytu w obrębie wątroby
  Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
mira1955

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 12478

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-17, 20:03   Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
Jestem już po badaniu scyntygrafii: mam wynik w scyntygrafii puli krwi wykonanej techniką SPECT przy użyciu własnych erytrocytów pacjenta znakowanych technetem , nie stwierdza się ognisk podwyższonego wychwytu w obrębie wątroby.Brak scyntygraficznych cech haemangioma hepatis.
Wynik markerów dobry ale ja ich nie znam bo zostały u P.doktor.
Jutro badanie MR wątroby i nerek.
  Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
mira1955

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 12478

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-01, 17:34   Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
Jestem po wizycie u onkologa, zalecenia :Dziś badanie krwi markery, 11.07.2013 scyntygrafia wątroby, 24.07.2013 USG wątroby .Niepewność mnie zabija, brak mi wiary.
  Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
mira1955

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 12478

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-27, 09:08   Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
Jestem umówiona na wizytę u onkologa na dzień 01.07, zobaczę co zaproponuję.
  Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
mira1955

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 12478

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-26, 18:18   Temat: naczyniak,gruczolak czy nowotwór
Wczoraj miałam wykonane CT jamy brzusznej i miednicy i proszę o pomoc w przetłumaczeniu.

CT JB:
wWtroba niepowiększona, w obu płatach liczne ogniska hypodensyjne o cechach torbieli. W płacie prawym zmiana ogniskowa ulegająca silnemu wzmocnieniu najwięcej na obwodzie pokontrastowemu w fazie tętniczej, z szybkim wypłukiwaniem już w fazie wrotnej. Obraz nie jest charakterystyczny dla naczyniaka ma wymiar41x58x70 mm. Obraz do zróżnicowania między FNH, gruczolakami, naczyniakami włośniczkowymi, meta i HCC.

Badanie to jest wykonane po raz kolejny pierwsze było 23.01.2013 i wyszła zmiana hypodensyjna o obrazie naczyniaka 32x45. Skierowanie dał urolog bo również są torbiele w nerkach i złogi. Na tylnym zarysie nerki lewej zmiana ogniskowa 17x23 we wszystkich fazach badania ma gęstość 14-60HU. RTG płuc bz. Kolonoskopia bz.
Proszę o radę do którego lekarza i jakie jeszcze badania? Jestem z Łodzi
  Temat: Torbiel skrwawiona lub guz na nerce lewej
mira1955

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4846

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-01-30, 12:54   Temat: Torbiel skrwawiona lub guz na nerce lewej
Proszę o przybliżenie tematu,
2013.01.24 miałam wykonane badanie TK jamy brzusznej
na którym wyszły torbiele na wątrobie śr.10 mm
orazw segmencie 4 słabo odgraniczona od otoczenia zmiana hypodensyjna ulegająca wzmocnieniu kontrastowemu o obrazie naczyniaka 32x45mm.
Śledziona i trzustka niepowiększona.
Obie nerki typowego położenia wielkości w obu nerkach po kilka drobnych złogów oraz liczne torbiele korowe i miąższowe.
W obrębie warstwy korowej nerki lewej od strony grzbietowej widoczna zmiana o gęstości ok.57j.H
bez wyraźnego wzmocnienia kontrastowego śr.15 mm mogąca odpowiadać skrwawionej torbieli.
Wnęka wątroby i przestrzeń zaotrzewnowa bez adenopatii.

Jestem po operacji prawej nerki i lewego moczowodu z powodu kamicy 2010rok.
Po wizycie u urologa mam wątpliwości, ponieważ kazano mi uzbroić się w cierpliwość i powtórzyć badanie za 5 miesięcy,
czy ta torbiel skrwawiona okaże się że się wchłonie czy będzie guzem ale jak stwierdzono jeszcze za małym.

proszę o radę czy szukać pomocy u innego lekarza.
W grudniu 2012 miałam wykonane badanie TK klatki piersiowej z powodu uporczywego kaszlu wynik bez wyraźnych zmian.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group